Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Деталізація концепції державного забезпечення якості лікарських засобів від фахівця корпорації "Артеріум"

Ми вже неодноразово в своїх публікаціях розглядали можливості, якими користуються здобувачі-біотехнологи в рамках вивчення спеціальних дисциплін. Не було виключенням і опанування таких дисциплін як «Технології мікробного синтезу лікарських засобів» та «Промислова технологія лікарських засобів», адже майбутні фахівці-біотехнологи третього курсу навчання не оминули нагоди скористатись запрошенням відвідати гостьову лекцію від колишньої студентки нашого університету Анастасії Бондаренко. Зустріч традиційно відбулась в он-лайн режимі на платформі Zoom.

В даний час вчорашня випускниця НУХТ працює у відділі реєстрації провідної української фармацевтичної компанії – корпорації «Артеріум», тобто безпосередньо займається реєстрацією лікарських засобів. На початку своєї кар’єри Анастасія здобувала свій фаховий досвід працюючи інженер технологом у іншій фармацевтичній компанії, де займалась розробкою технологічних регламентів, виробничих рецептур, технологічних інструкцій та інструкцій з пакування.

Моя шкільна мрія, що стала реальністю

Чи можете ви уявити, де опинитеся через чотири, шість років навчання в університеті? Чи знаєте, ким точно будете працювати? При вступі до університету я не могла відповісти на ці питання. Я знала точно лише те, що хочу вступити на спеціальність, пов’язану з біологією, хімією та навіть математикою. За цими параметрами мені підійшов факультет Біотехнології та екологічного контролю, куди я й подала документи на вступ у 2013 році.

Креативний модульний контроль з дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві»

Чи може бути модульна контрольна робота цікавою та корисною? Напевно ні, бо ж нікому зазубрювання матеріалу і усна здача не прийде до смаку. А чи можна це змінити, скажемо, трансформувати в певний інтерактив? Проведення підсумкового модульного контролю у інтерактивному форматі – це чудова нагода не лише якісно повторити і засвоїти матеріал, а ще й добряче прокачати свої творчі скіли. Так, спочатку ти резюмуєш свої знання із дисципліни, дещо згадуєш, дещо повторно перечитуєш і водночас шукаєш ті «зачіпки» у матеріалі, які було і цікаво, і слушно використати як основу для питань, філвордів, ребусів тощо. Тому не втрачаючи часу студенти почали генерувати ідеї як краще не лише створити свою роботу, але й представити її задіявши всіх одногрупників і перевіривши знання кожного.

Вчимося планувати майбутнє

Всі ми хочемо мати престижну роботу, на якій би могли займатися улюбленою справою. Свого часу, будучи абітурієнтом, я досить швидко збагнув, що для досягнення такої мети необхідно здобути затребуваний фах, актуальність якого з роками буде тільки зростати. Оскільки біологічні науки завжди привертали мою увагу, а технології в цілому викликали в мене захоплення, я вирішив обрати для вивчення біотехнологію.

До майбутнього місця навчання в мене було 2 основні вимоги: 1) можливість отримати дійсно актуальні знання, які відповідають сучасному рівню розвитку науки та техніки; 2) наявність належного матеріально-технічного забезпечення, за допомогою якого набуті теоретичні знання можна апробувати на практиці.

«КОЖНОМУ – ПО МІКРОБУ, З КОЖНОГО – ПО ПРЕЗЕНТАЦІЇ»

Саме так розпочинається допис Володимира Вербіяна (БТ-1-1) про досвід, отриманий під час виконання і захисту роботи, яка стала квінтесенцією вивчення дисципліни «Біологія клітин» і першим кроком на довгому і тернистому шляху опанування нелегкої науки складання наукової та нормативно-технічної документації у галузі біотехнології та біоінженерії. Надаємо слово Володимирові:

«20.05.2021 відбулося бойове хрещення групи БТ-1-1 – перший захист курсової роботи. Для когось наукові роботи – звична справа, створення ділових презентацій та написання наукових текстів закладене на рефлекторному рівні багаторічною роботою в МАН, а для інших – курсова робота з біології – перша «проба пера», а її захист – вирішальне випробування.

Експоненційна фаза магістерських робіт: захист курсових з «Молекулярної біотехнології»

Після довгих і непростих пошуків «субстратів» для майбутньої магістерської – цікавих і актуальних тематик досліджень, збору і аналізу величезних об’ємів інформації з літературних джерел для написання літогляду, кропіткої праці над обґрунтуванням магістерської роботи та акумуляції усіх попередньо набутих на бакалавраті знань для написання нової курсової, нарешті настав кульмінаційний момент – захист курсових робіт з дисципліни «Молекулярна біотехнологія». Цього моменту магістранти кафедри біотехнології і мікробіології чекали з особливим нетерпінням, проте водночас із невеликим острахом, адже на захисті необхідно гідно і максимально ґрунтовно представити результати свої напрацювань із тематики обраних досліджень, які у подальшому ляжуть в основу майбутньої магістерської кваліфікаційної роботи.

Шануємо українські традиції: відео-флешмоб вишиванок серед студентів БТЕК

20 травня 2021 року українці відсвяткували Всесвітній день вишиванки. Ідею даного свята запропонувала у 2006 році студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. 

Проводимо вільний від навчання час з користю!

Після тижня проведеного на дистанційних парах завжди хочеться відірватися від екранів гаджетів та гайнути разом з друзями в місто. Навіть не дивлячись на карантинні обмеження, кожен може спланувати своє дозвілля з користю як для свого здоров’я, так і для власного саморозвитку. Саме так студенти-біотехнологи групи БТ-1-2 провели свої вихідні, відвідавши захопливу виставу в театрі на Подолі. Після перегляду кожен був у захваті і з радістю поділився своїми враженнями.

Ось, як Микола Сидоренко прокоментував свій візит вихідного дня:

«За своє життя я декілька разів був у театрі, але "Театр на Подолі" справив на мене нові враження. Незважаючи на маленьку сцену та напівзаповнену залу, через карантинні умови, неперевершена гра акторів дала мені можливість відчути себе учасником цієї історії. Живий музичний супровід підсилював мої емоції та надавав завершеності картині. Декорації та одяг героїв дозволили поринути з головою в початок ХХ століття. Я зміг насолодитися цією атмосферою. Дуже вдячний куратору за можливість приємно провести час».

Тонкощі концепції державного забезпечення якості лікарських засобів

Як відомо, кожен лікарський препарат для його впровадження на ринок та медичного застосування не може оминути таку важливу стадію, як реєстрація.  Так, на цей раз в рамках вивчення дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» увазі магістрантів, а також викладачів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), було представлено ознайомлюючу лекцію, яку з радістю провела випускниця нашого рідного НУХТу Анастасія Бондаренко, яка наразі обіймає посаду спеціаліста з реєстрації у відділі реєстрації лікарських засобів фармацевтичної корпорації «Артеріум».

Моя історія або керівництво до дії абітурієнту

Вже 7-й рік я не покидаю кафедру біотехнології та мікробіології! Звучить інтригуючи, правда? Ні, я не відстаючий студент, мене не відраховували і не поновлювали на навчанні. Справа лиш в тому, що навчатися у НУХТ на спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» надзвичайно класно, я б навіть сказав ефективно (не звичний прислівник для характеристики процесу навчання, правда? І зараз я вам це доведу!).

Отже, у 2014 році я, Ключка Ігор, став студентом НУХТ, випускаючої кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), обравши її серед інших через високий професіоналізм колективу і матеріально-технічне забезпечення. Звичайно якість гуртожитку і наявність спорткомплексу були додатковим стимулом. Вже починаючи з третього курсу кожен талановитий біотехнолог, який має успіхи у навчанні, має можливість займатися науковою роботою на базі провідних наукових установ та безпосередньо на кафедрі. Під керівництвом завідувачки кафедри Тетяни Павлівни Пирог і я почав свій науковий шлях. Відразу зауважу, що виконання наукової роботи надзвичайно дисциплінує, вчить ефективно використовувати час та працювати руками (хоча і організація навчального процесу, а саме лабораторних робіт не менш цьому сприяла!).

Новітнє фармацевтичне обладнання як один із факторів забезпечення високої якості та безпечності готової продукції

Ми вже неодноразово писали про серію пізнавальних тренінгів та ознайомлюючих лекцій, які проводяться рамках вивчення дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» магістрантами кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ).

Цього разу здобувачам вищої освіти було запропоновано поглибити знання за темою: «Використання новітнього обладнання для фармацевтичної біотехнології на прикладі процесу виробництва гормонів». Лектором даного заходу була представник компанії GEA WS Ukraine Новікова Олена Миколаївна (Head of FHT Sales; Senior Sales Manager), яка по сумісництву ще й випускниця нашої кафедри. Викладачі кафедри БТМ також із задоволенням долучились до заходу. Зазначимо, що було приємно спостерігати, як пані Олена зі щирою посмішкою згадує свої студентські роки в стінах рідного НУХТу.

На замітку абітурієнту: студентський челендж «#Чому БТЕК»

Зовсім незабаром розпочнеться вступна компанія 2021, тому кожен абітурієнт повинен визначитися з вибором вишу для подальшого навчання, щоб здобути фах, який дасть перспективи в житті. Але майбутнє не побудуєш тільки на тому, що визначишся з фахом, який тобі по душі, – його ще потрібно належно освоїти. Адже успіху досягають добре підготовлені фахівці. Отже, не менш важливим є саме не помилитись при виборі навчального закладу, у якому здобуватимеш вищу освіту, збагачуватимеш особисту скарбницю здобутих знань та готуватимешся до майбутньої професійної кар’єри.

Ви знаходитесь тут: Вступнику Студенти-біотехнологи рекомендують