Як відомо, фармація – це та галузь науки, яка невпинно прогресує та стає все більш затребуваною, тому розвиток hard та soft skills для працівників цієї та дотичної сфери є важливим процесом становлення їх як професіоналів своєї справи. Так, я вже рік працюю в міжнародній компанії STADA, яка є одним з провідних виробників якісних дженериків, розпочинаючи свій кар’єрний шлях на посаді хіміка-аналітика, а нині продовживши старшим біохіміком відділу наукових досліджень та розробок (R&D). Хочу зазначити, що кожний робочий день для мене – це виклик дізнатись щось нове, розвиватись, поглиблювати свої знання, вміння та навички, не лише в межах університету, де я здобуваю другий рівень вищої освіти.
Тож, хочу розповісти про вид неформальної освіти, який вітає кафедра біотехнології та мікробіології НУХТ. Зокрема нещодавно я відвідала оф-лайн семінар «GMP/QC. Система (служба) контролю якості фармкомпанії. Належна лабораторна практика КЯ лікарських засобів», на якому закріпила знання здобуті під час вивчення дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві», викладачем якої є доцент, кандидат біологічних наук Старовойтова Світлана Олександрівна. В рамках даної лекції я отримала сертифікат, що підтверджує закріплені мною знання, які були перевірені у вигляді тестування. Спілкування з фахівцем пройшло на одному диханні, незважаючи на те, що цей семінар був восьмигодинним.
Я абсолютно переконана, що навчання дає великий поштовх, щоб реалізувати себе в першу чергу, як фахівця, особистість та розширити власний кругозір, адже чим більше людина знаєш, тим затребуванішим спеціалістом є на фармацевтичному ринку і не тільки.
Таким чином, підсумовуючи хочу зазначити, що впровадження неформальної освіти для студентів є цікавим та неординарним рішенням і це варто робити з огляду на те, що наша кафедра завжди випускає дійсно спеціалістів своєї справи, адже навчання не є легким, але це того варте.
Здобувачка вищої освіти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» групи ПФБ-1-1М Дар'я СИНЯВСЬКА