Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наші випускники - наша гордість

«Кожного дня є чому навчатися!»

Саме такою фразою прощалась з нами нещодавня випускниця магістратури кафедри Біотехнології і мікробіології (БТМ) поспішаючи в справах, а їх у неї чимало. Як ми по-доброму заздримо таким молодим людям, які щиро вірять в те, що кожного дня їх професійна діяльність допомагає робити світ кращим. Такі цілеспрямовані романтики і рухають наш світ! Приємно, що нашу співрозмовницю теж можна з упевненістю віднести до цієї когорти. Отож, передаємо слово нашій гості:

«Мене звати Наталія Клименко, я випускниця магістратури 2021 року кафедри БТМ Національного університету харчових технологій (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»). Своє покликання я знайшла в клінічних дослідженнях, що знаходяться на межі двох наук, які завжди мене цікавили: між медициною та біотехнологією.

Працювати з достойною мотивацією – велике досягнення для кожного фахівця!

Зовсім нещодавно викладачі кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), долучившись до участі у ІХ Науково-практичній конференції Школи молодих науковців АТ «Фармак», мали приємну зустріч з випускником кафедри БТМ НУХТ 2014-го року Ярославом Андрущенком, який наразі є інженером з валідації комп'ютеризованих систем АТ «Фармак». Ярослав доповідав на тему: «Інтеграція інструментів штучного інтелекту у життєвий цикл продукту. Роботизація та автоматизація» англійською мовою, демонструючи власну високу професійну кваліфікацію. Ми завжди радіємо всім досягненням наших випускників, а Ярослава досить часто зустрічаємо на різноманітних заходах від АТ «Фармак», зокрема таких як «Farmak_Lab».

Інколи для успішного старту слід правильно обрати трамплін!

Найбільшим досягненням професійної діяльності кафедри є її випускники, які знайшли себе в житті. Завжди дуже приємно зустрітися із колишніми студентами, які без перебільшення стверджують: «Університет, кафедра стали трампліном у моїй кар'єрі!». Надамо слово для більш докладної розповіді про себе випускнику магістратури 2017 року, Ткачуку Миколі, який нещодавно провідав свою alma mater:

«Всім привіт! Нині я працюю у Науково-дослідному пункті СТОВ «Дружба-Нова», що входить до складу агрохолдингу Кернел (Kernel) на посаді агронома-дослідника з мікробіології ґрунтів. Навчаючись більше 5ти років на факультеті я отримав необхідний багаж знань, який і допомагає мені у трудової діяльності. Дуже важливо опрацьовувати багато різнопланової інформації під час навчання, оскільки не можна знати наперед чи знадобиться тобі той чи інший навчальний курс у майбутньому.

Сумлінна праця – гідне життя!

Навчання в університеті – тривалий та важливий період в житті кожної людини. За цей час студенти встигають не тільки опрацювати сотні або  навіть тисячі джерел літератури, виконати безліч розрахунків на практичних заняттях, провести численні лабораторні дослідження, впевнитися в правильності вибору майбутньої професії під час проходження практики, а й знайти справжніх друзів, як то кажуть, «на роки». І дуже приємно, коли в число таких друзів входить рідна кафедра, з якою навіть по закінченню навчання, радо діляться подіями зі свого життя наші випускники.

Визнання досягнень наших випускників – краща нагорода для нас

Зовсім нещодавно надійний партнер кафедри – Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України (ІМБіГ НАНУ) – похизувався присвоєнням звань старшого дослідника своїм співробітникам, серед яких цілком передбачувано є і колишня студентка спеціальності «Біотехнологія» – Шкотова Людмила Василівна.

Отже, Наказом Міністерства освіти і науки України від 27 вересня 2021 року № 1017 за підписом Директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації Світлани Криштоф вчене звання старшого дослідника зі спеціальності 091 – Біологія присвоєно Шкотовій Людмилі Василівні – к.б.н., ст. наук. співробітнику відділу біомолекулярної електроніки.

Пишаємось нашими випускниками: Подяка від "Київмедпрепарат"

Нещодавно Андрій Вороненко - провідний інженер-технолог технологічної лабораторії Дослідного центру АТ «Київмедпрепарат» Корпорації «АРТЕРІУМ» отримав Подяку як кращий фахівець R&D "Київмедпрепарат" з фармацевтичної розробки в області технології лікарських засобів за професійні здобутки та активну діяльність з нагоди Дня працівника фармацевтичної галузі 2021 р.

До речі Андрій є випускником кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ 2018 р. А нині є здобувачем вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» (ІV рік навчання).

НУХТ – кузня підготовки висококваліфікованих біотехнологів

У наш час стрімкого прогресу постійно впроваджуються нові технології у всі виробничі процеси. Серед цих технологій провідну роль займає біотехнологія. Тому кваліфіковані спеціалісти-біотехнологи дуже затребувані як в науці, так і у різних сферах виробничої діяльності. Підготовкою таких фахівців займається кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ.

Вчорашні першокурсники, що з трепетом і надією переступили поріг університету, – це сьогоднішні наші випускники – впевнені в собі молоді люди, які отримали прекрасну освіту, гідну професію. Безсонні ночі, безперервні потоки інформації, курсові, іспити – все це позаду, а попереду нове життя, наповнене новими емоціями. Випускники-біотехнологи вдячні своїм викладачам за отримані знання та сподіваються реалізувати ці знання на практиці, побудувавши успішну кар’єру, і тим самим зробити внесок на користь суспільству.

Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2021 року.

За нами майбутнє!

На сьогоднішній день біотехнологія є одним із напрямів, що визначають світовий рівень цивілізації. Це як ніхто розуміють магістранти ІІ року навчання на кафедрі біотехнології і мікробіології. Будучи за крок до омріяного диплому, кожен випускник згадує свій перший день в альма-матер, свій вибір, можливо навіть неусвідомлений. Саме в цей момент ми розуміємо наскільки крок в двері НУХТ був вірним. Кожен студент-магістрант зміг реалізувати себе в різних напрямках і розвинути свій талант. На сьогоднішній день випускники можуть із впевненістю сказати, що саме на цій кафедрі отримали безцінний досвід, навички та знання, які у майбутньому дозволять реалізувати себе в будь-яких сферах.

Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2021 року.

Біотехнолог НУХТ – майбутнє в надійних руках!

Випускники кафедри біотехнології і мікробіології кожного року підтверджують високі стандарти якості справжнього студента. Сумлінна праця, наполегливість та завзяття – це те, що вирізняє випускника НУХТу на ринку праці та допомагає у встановленні професійної кар’єри. Цього року серед наших випускників також є ті, що не лише мають певні здобутки, а й вже працюють за спеціальністю.

Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших кращих випускників 2021 року.

 Назар Видасов (спеціаліст з сертифікації, стандартизації та якості відділу міжнародної реєстрації лікарських засобів фармацевтичної компанії «Acino Group»):

Обличчям кафедри є її випускники

Здавалось би ще вчора з великими допитливими очима наші випускники зробили крок на цікавий шлях до студентського життя факультету біотехнології та екологічного контролю, відвідали свою першу лекцію, свій перший семінар, свої перші практичні та лабораторні заняття. А найголовніше – вперше крокували коридорами Національного університету харчових технологій, який на п’ять з половиною років став їм другою домівкою. Час пролетів за одну мить. Кожен студент за ці роки цілеспрямовано йшов назустріч знанням, а сьогодні вони є випускниками-магістрами з біотехнології. Обличчям нашої кафедри біотехнології і мікробіології є її випускники, якими вона дуже пишається!

Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2021 року.

Успішні біотехнологи – гордість нашої кафедри!

Бажання знайти себе і своїх людей у цьому вирі життя є однією з першочергових задач кожної людини. І коли процес навчання підходить до свого логічного завершення, а саме захисту магістерських робіт, то нарешті приходить розуміння, що саме тут, на кафедрі біотехнології і мікробіології, ще будучи студентами, майбутні випускники знайшли себе, своє покликання та заняття до душі. Хтось вже працює, а хтось тільки починає свій кар’єрний шлях. Але і не варто забувати про найкращі студентські роки, які подарували друзів, підтримку та показали, що не буває злетів без падінь.

Тому хочеться сказати: «НУХТ, ти можеш пишатися своїми випускниками, які стали не тільки спеціалістами своєї справи, але і залишилися людьми в яких горить вогонь прагнення до нових звершень. Адже ти – це твої студенти, які з гордістю скажуть – Ми випускники Національного Університету Харчових Технологій 2021 року!»

Крок в доросле життя

Ось і підійшло до кінця навчання студентів магістрів. Закінчуючи кафедру біотехнології i мікробіології студенти-випускники отримують своєрідний знак якості, який допоможе їм влаштуватися на бажану роботу, а деякі вже знайшли її, будучи ще студентами. Захист кваліфікаційної роботи позаду, а далі... ДОРОСЛЕ ЖИТТЯ!

Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2021 року.

Вискірко Сергій (інженер лабораторії пухлинного мікрооточення Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького):

- переможець І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020-2021 н.р. зі спеціальності «Біологія»;

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Наші випускники - наша гордість