Освіта – скарб; праця – ключ до нього.
П’єр Буаст
Я хотів би розпочати саме з цієї цитати, адже вона повністю описує моє усвідомлення, з перших днів навчання на факультеті біотехнології та екологічного контролю, того, що здобуття освіти – це неоціненний скарб, який можна здобути наполегливою працею над удосконаленням власних знань та навичок. Цього року я здобув ступінь магістра зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» (освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія») і дуже цим пишаюсь, адже для мене диплом магістра це не просто документ про вищу освіту, а та «золота можливість», яка відкриває шлях до найвищих вершин професійного росту.
Не менш важливим за власну працю у процесі здобуття освіти є, без сумніву, робота викладача. Я хочу подякувати викладачам факультету БТЕК, і зокрема викладачам кафедри біотехнології і мікробіології, за всі ті знання, що Ви вклали у мене. Завдяки тому, що кожен викладач кафедри має високий рівень професіоналізму, всі отримані нові знання засвоювались мною настільки якісно та повноцінно, що я на 100% впевнений – ні в одному університеті таких викладачів Ви не зустрінете.
Реалізовувати власні знання у практичній діяльності я розпочав ще після отримання диплому бакалавра (очна форма навчання). Після захисту кваліфікаційної роботи бакалавра я вирішив відразу поринути у пошуки роботи на фармацевтичному виробництві та одночасно вступати на навчання для здобуття ступеня магістра (заочна форма навчання). Завдяки такому рішенню я в один момент вступив на навчання в університет та вже розпочав працювати та отримувати досвід на фармацевтичному виробництві. Роботу я знайшов на той момент у АТ «Київський вітамінний завод». Першою моєю посадою була посада контролера фізико-аналітичної лабораторії відділу контролю якості. Незважаючи на те, що дана посада охоплювала невеликий обсяг обов’язків та була освоєна мною впродовж короткого періоду часу, дана посада дала мені можливість наочно ознайомитись з виробництвом лікарських засобів. Завдяки тому, що я демонстрував високі показники продуктивності та якості виконуваної роботи, прагнення до розвитку, а також той факт, що я навчався на магістратурі (адже для вищих посад вже був необхідний диплом магістра), мене було підвищено.
Наразі я займаю посаду мікробіолога в лабораторії мікробіологічного контролю відділу контролю якості. В мої обов’язки входить мікробіологічний контроль готових лікарських засобів, сировини та пакувальних матеріалів, води очищеної, моніторинг виробництва. На даній посаді я зміг використати достатню кількість знань та навичок здобутих під час навчання. Особливо мені допомогли всі ті практичні навички, які я здобув при виконанні наукової роботи на кафедрі під керівництвом доц., к.т.н. Грегірчак Наталії Миколаївни. Наталія Миколаївна – це викладач з великої літери. За весь час роботи з Наталією Миколаївною я отримав велику кількість цінних та практичних порад, які допомагали мені як при виконанні наукової роботи, так і допомагають зараз вже у професійній діяльності. Завдяки написанню достатньої немалої кількості тез та статей на різні вітчизняні та закордонні конференції, я наразі можу чітко формулювати свої думки щодо тих чи інших робочих процесів та ситуацій, робити висновки виходячи з отриманих результатів аналізу і т.д.
На даній посаді мікробіолога я не збираюсь зупинятись, адже маючи великий багаж знань та навичок здобутих в університеті та вже на роботі, а також великий власний потенціал, я впевнено зможу підкорити не одну вершину в професійній сфері.
На завершення хочу звернутись до студентів та абітурієнтів не втрачати віру в себе, завжди рухатись вперед, прагнути до особистісного та професіонального розвитку, і нехай успіх завжди буде з Вами.
Вячеслав ЧЕРЕПАНСЬКИЙ, випускник магістратури 2022 року