Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

«АРТЕРІУМ» – це фантастика!

Якби ви вирушили у майбутнє, про що б ви хотіли дізнатися в першу чергу: про власну кар’єру, чи про технології завтрашнього дня? Мабуть, і про те, і про інше. Адже для цього й існують подорожі в часі. А за відсутності машини часу, чи хоча б хроноскопу, їхню функцію взяла на себе технологічна практика майбутніх біотехнологів, яка дозволяє побачити як футуристичні технології, так і кар’єрні перспективи. У попередній публікації цьогорічного циклу ми розповідали, як у своє майбутнє зазирнули дві студентки БТЕК, що проходили практику на заводі ПрАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"». А на цей раз перепусткою у майбуття став завод компанії ПАТ «Київмедпрепарат», що входить до складу корпорації «Артеріум».

Технологічна практика – подорож у майбутнє

ПРАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"» вже 90 років як випускає лікарські засоби. Але кардинальні зміни в роботі підприємства почалися декілька років тому, коли компанія стала активно відходити від пострадянських стандартів на користь найпрогресивніших західних інновацій. Зараз підприємство експортує свою продукцію, яка виробляється з використанням найсучаснішого обладнання, за всіма міжнародними стандартами, в 16 країн світу. У чому ж секрет такого успіху? Про це дізналися студентки-біотехнологи четвертого курсу групи БТ-4-1, Юлія Іванченко та Тетяна Кравець, які в рамках проходження технологічної практики відправились у пізнавальну подорож виробничими підрозділами "Дарниці". Ця подорож зрідні мандрів у часі, адже після одержання кваліфікації бакалавра сьогоднішні практиканти вже зовсім незабаром зможуть розпочати свою професійну кар’єру на одному з фармацевтичних підприємств. Тобто, наразі дівчата зазирнули в своє можливе професійне майбутнє, а про всі їхні пригоди в цій подорожі нам повідає їх бортовий журнал:

Студентська практика як початок трудової діяльності

Кожна людина, здобуваючи освіту, прагне навчитися чомусь новому. Вивчаючи загальноосвітні та спеціальні предмети, вона має за мету отримати кваліфікацію, яка з часом дасть можливість реалізувати себе в якості успішної людини. Всі знання шукають своє практичне застосування, саме тому здобувачі вищої освіти, перед тим як приступити до дипломного проектування, проходять технологічну та переддипломну практики. Адже саме під час проходження практики студенти мають змогу навчитися вирішувати нестандартні ситуації, які не знайдеш у підручниках, а також налагоджувати професійні доброзичливі стосунки з колегами і, звичайно ж, отримувати практичні рекомендації від досвідчених фахівці галузі. Крім того проходження практики на діючих підприємствах – це ще й можливість познайомитись з можливим місцем майбутнього працевлаштування.

Освоєння майбутньої професії на практиці

Другий семестр для студентів-біотехнологів 4 курсу розпочався з довгоочікуваної технологічної та переддипломної практики на виробництві, де здобувачі освоюють практичні навички майбутньої професії.

В цьому навчальному році базами практик стали чимала кількість фармацевтичних, біотехнологічних та харчових підприємств, серед яких і наш давній партнер, флагман фармацевтичної галузі України - ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». З гордістю можемо сказати, що серед співробітників цього підприємства зустрічається велика кількість випускників кафедри біотехнології і мікробіології за її багаторічну історію.

Науково-дослідні аспекти переддипломної практики

Відомо, що практика є невід’ємною складовою навчального процесу, важливим етапом у житті кожного здобувача вищої освіти. Позаду залишились офлайн та онлайн заняття, іспити, заліки, а перший семестр другого року навчання підготував для всіх магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) чудову можливість відпрацювати професійні навички та досконало з’ясувати тонкощі подальшої трудової діяльності в галузі біотехнології.

Хто куди, а я до мікробіологічної лабораторії: синтезуємо наночастки срібла!

Ось і розпочався черговий навчальний рік у Національному університеті харчових технологій. Університет знову ожив, у його стіни повернулись студенти. Але дивно першого вересня йти не в аудиторію на лекцію, а у науково-дослідну лабораторію кафедри біотехнології і мікробіології, адже в мене почалась переддипломна практика і необхідно розпочинати чергову серію дослідів.

Для початку необхідно підготувати посуд, поживні середовища та культури мікроорганізмів. Потім потрібно виростити культуру дріжджів, отримати безклітинний дріжджовий екстракт, додати до нього нітрат срібла, створити специфічні умови і за тим чекати на результат.

«За крок до фінішу магістратури»

Нікому не секрет, що завершальним етапом навчання в магістратурі є проходження переддипломної практики. Як зазвичай, здобувачі магістратури кафедри біотехнології і мікробіології мали змогу самостійно обрати місце проходження переддипломної практики. Довго не вагаючись Берзіна Катерина, Бондарчук Валерія, Роздобудько Василь, Щербина Іван та Кутрик Іван дружно обрали фармацевтичне підприємство АТ «Київмедпрепарат», яке на сьогодні є національним лідером з виробництва антибактеріальних препаратів.

Переддипломна практика наукового спрямування

Із року в рік для нас перше вересня означало початок навчання: спочатку це були перші шкільні уроки, а далі перші пари в університеті і довгоочікувані зустрічі із однокурсниками. Однак цей рік для нас значно відрізняється від усіх попередніх. Другий курс магістратури дає зрозуміти, що ти вже дорослий і перших занять вже не буде. Отож першого вересня цього року ми попрямували не до лекційних аудиторій, а до Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України. Чому саме туди, запитаєте ви? Відповідь проста – захоплені нашою попередньою роботою і отриманими результатами, ми не могли зупинитися на даному етапі, і хотіли зробити якнайбільше дослідів та експериментів, адже в майбутньому вони можуть бути корисними людству!

Переддипломна практика магістрантів на АТ «Фармак»: якість продукції починається від ретельного вибору постачальника

Осінь – завжди хвилююча пора для магістрантів, адже попереду на них чекає чимало нових челенджів, нових знань та відкриттів. Так, перший рік навчання розпочинався із надважливого етапу – вибору тематики майбутнього магістерського проєкту та кропіткого написання обґрунтування роботи. Тепер, коли магістрантами опановано фундаментальні дисципліни курсу, опрацьовано чималий масив літературних наукових джерел та написано більшу частину магістерської, їх очікує нове випробування другого року навчання – переддипломна практика. Це випробування покликане для того, аби здобувачі мали можливість застосувати отримані за період навчання знання та набути нові професійні навички і софт-скіли, необхідні для професійного росту майбутнього фахівця.

Біотехнологам усюди знайдеться робота!

Ось і підійшов час закінчення періоду переддипломної і технологічної практик у здобувачів IV курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Протягом останнього місяці вони охоче ділились своїми враженнями від проходження практики на різних підприємствах, тож на завершення циклу "практичних" публікацій пропонуємо вашій увазі ще декілька відвертих відгуків.

Сарницька Аріна:

«На сьогоднішній день жоден житель міста Київ не може уявити собі життя без централізованого водопостачання, отож нам, як киянам, було надзвичайно цікаво, що ж відбувається з водою до того, як вона дійде до трубопроводів у наших домівках. Працівники підприємства з радістю провели нам екскурсію по Деснянській станції міста Києва, розповіли про всі основні аспекти водопідготовки та показали головні технологічні процеси, після яких вже очищена вода потрапляє до споживачів.

Практика, як можливість познайомитися зі своєю майбутньою професією ближче

2021 рік зустрів нас карантинними обмеженнями у зв’язку з пандемією. Однак, здобувачів IV курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» труднощами не злякати. Їм все ж вдалося у цей непростий для всіх час отримати низку спеціальних навичок та нових знань під час проходження практики на різноманітних підприємствах. Своїми враженнями студенти діляться з нами:

Кучеренко Олександр:

«Не дарма є таке прислів’я  ̶  «Хто багато робив, той і багато знає», адже без практичного застосування своїх знань тяжко зрозуміти в якому напрямі рухатися після отримання звання бакалавра. І практична підготовка є обов’язковим етапом на шляху студента-біотехнолога.

ПРАКТИКА – путівка у доросле життя

Практика для студентів є важливою сходинкою до професійного майбутнього. Проте, на сьогоднішній день через пандемію дуже важко потрапити на підприємства і побачити їх справжню роботу з середини, адже  адміністрація в першу чергу піклується про здоров'я власних робітників і робить усе можливе для зменшення ризику захворюваності персоналу.

Але і в таких складних умовах наші здобувачі відточують свої практичні навички, користуючись всіма доступними засобами. Своїми враженнями поділились студенти четвертого курсу.

Те, чого ти не знаєш про сучасну практику на Дарниці

Обов’язковою складовою навчального плану на кафедрі біотехнології та мікробіології є проходження технологічної практики студентами 4 курсу. Відпрацювання практики відбувається на різних підприємствах. Наш колектив: Зомчак Вікторія, Максимець Олександра, Гук Євген, Ковшар Ірина, Свірська Катерина, Жолобко Олександр та Подолянчук Валентин потрапили на одне з найпотужніших фармацевтичних підприємств – ПрАТ «Дарниця». Дана компанія на сьогодні є одним з лідерів фармацевтичної промисловості нашої країни, а за потужністю входить у трійку провідних підприємств галузі.

На виробництві нас зустріла Лаврик Ольга Іванівна, яка відповідає за проведення практики для студентів різних навчальних закладів. Ольга Іванівна розпочала наше знайомство у коворкінгу підприємства, чим задала серйозний тон нашої зустрічі. Після проведення інструктажу з техніки безпеки, вона розповіла про структуру самої «Дарниці». Через пандемією екскурсія підприємством пройшла в онлайн форматі. В даному івенті підприємство детально продемонструвало свої виробничі цехи, лабораторії та інші допоміжні приміщення, ми познайомилися з персоналом, а вони поділились цінним досвідом щодо розбудови успішної кар’єри на фармацевтичному заводі.

Всі тонкощі мікробіологічного контролю на ПрАТ «Лакталіс»

Харчова промисловість залишається однією з ключових галузей України. А вітчизняні молокопереробні підприємства випускають широкий асортимент продукції, що користується попитом не лише серед українських споживачів, а й серед вибагливих гурманів ближнього і дальнього зарубіжжя. Особлива увага на сьогодні приділяється вдосконаленню виробництва, впровадженню високоефективного обладнання, підвищенню якості готової продукції.

ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», як частина Group Lactalis, один з найбільших виробників молочної продукції не лише серед українських конкурентів, а й у світі. Продукція Group Lactalis виготовляється у 50 країнах, а представлена в 94 країнах на п`яти континентах. Річний обсяг заготовленого молока сягає 19 млрд літрів. Сьогодні "Лакталіс" в Україні виробляє близько 200 найменувань продукції під відомими брендами: President, "Дольче", "Лактонія", Lactel, "Фанні" та "ЛокоМоко".

Перехід від теорії до практики

Завдяки старанням кафедри біотехнології і мікробіології та зусиллям деканату факультету БТЕК, шестеро наших студентів 4-го курсу (Підгерська Тетяна, Жданюк Валентина, Житинська Ріта, Жалюк Дарія, Нагорна Аня та Ракс Мирослав) отримали чудову можливість проходити практику на одному з провідних підприємств України ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Слід зазначити, що ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» – перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило європейські та міжнародні стандарти у сфері якості (GMP, ISO 9001), дистрибуції (GDP), екологічного менеджменту (ISO 14001), енергоменеджменту (ISO 50001), охорони здоров’я та безпеки праці персоналу (OHSAS 18001), а також соціальної відповідальності (SA 8000).

Усі етапи біотехнологічного виробництва в компанії «BioNorma»

Кожного року студенти 4 курсу кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ проходять технологічну та переддипломну практику на різних підприємствах фармацевтичної, біотехнологічної і харчової галузей промисловості. Цієї зими Марина Качківська, Костя Цвєтков і Вадим Мурка відправилися на біотехнологічне виробництво, що належить компанії «BioNorma», працівники якого тепло прийняли здобувачів-біотехнологів і відразу показали усі закуточки виробничої і адміністративної зон.

«BioNorma» – це компанія, що займається розробкою нових і вдосконаленням старих технологій різноманітних продуктів, основою яких є мікроорганізми. Наразі біопрепарати необхідні усім представникам аграрної сфери – від звичайного фермера, який захотів вирощувати на своїй ділянці різноманітні культури, до потужного сільськогосподарського підприємця, що має гектари землі. До складу даної компанії, крім біотехнологічного виробництва, входить приватний Інститут агробіології, що займається розробками в галузях агрономії, біотехнології, мікробіології і екології.

Виконання наукової роботи – реальна можливість бути корисним для суспільства

Переддипломна практика – це час, який магістранти-науковці кафедри біотехнології і мікробіології можуть використати для завершення експериментальної роботи, оформлення результатів досліджень та виконання індивідуального завдання. Так під час проходження практики на базі кафедри БТМ я мав час для того, щоб систематизувати результати отримані за час виконання наукової роботи у відділі моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

Реєстрація – один з ключових відділів фармацевтичного підприємства

Карантин зупинив багато сфер людської діяльності, але не фармацевтичні виробництва та студентів-магістрантів 2-го року навчання кафедри біотехнології і мікробіології, які весь період літніх канікул чекали початку їхньої переддипломної практики на них. Тож вже 1 вересня мені вдалося потрапити на очікувану практику, яка проходила на ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця».

ФК «Дарниця» – це одне з найпотужніших фармацевтичних підприємств України. Воно має більше 60 препаратів у портфелі розробки та 280 препаратів в портфелі з фокусом на кардіологію, неврологію та проблеми болю, які реалізуються не тільки на території України, а й експортуються ще у 16 країн світу. Виробництво всіх цих препаратів здійснюється на сучасному обладнанні та за вимогами GMP.

Освоєння нюансів процесу валідації в фармацевтичній компанії "Дарниця"

На сьогодні у зв’язку з пандемією все більше підприємств різноманітних галузей працюють дистанційно, проте незважаючи на ці тимчасові труднощі нам, магістрантам ІІ року навчання Іванову Микиті та Гриненко Віталію, пощастило проходити переддипломну практику на одному з фармацевтичних гігантів України – Фармацевтичній компанії «Дарниця».

Після спілкування з менеджером з управління персоналом ми обрали відділ управління якістю, а саме напрям валідації та кваліфікації, керуючись можливістю на власні очі побачити роботу спеціалістів, без  схвалення яких не можуть починати будь-які процеси з виробництва лікарських засобів.

Яка вона практика в умовах пандемії?

Початок нового навчального року у нас, магістрантів ІІ року навчання, розпочався з проходження виробничої та переддипломної практики. Деякі студенти продовжують наукові дослідження на кафедрі біотехнології та мікробіології НУХТ, а також в науково-дослідних інститутах, інші – вивчають особливості технології на підприємствах міста Києва: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «ФФ «Дарниця», ПрАТ «Індар», ПрАТ «Оболонь» тощо. Перед проходженням практики кожен із нас отримав від свого наукового керівника індивідуальне завдання, яке в найближчому майбутньому стане частиною дипломного проекту. Мені і ще декільком моїм однокурсникам пощастило потрапити для проходження практики на ПрАТ «Оболонь». На жаль, через пандемію COVID-19 задля безпеки і попередженню зараження ПрАТ «Оболонь» не змогло допусити нас безпосередньо на підприємство, а тим паче на виробництво. Тому наразі я приступила до роботи над індивідуальним завданням.

Опанування технологічних операцій на фармацевтичному підприємстві ‘’BioTestLab’’

«BioTestLab» - єдиний в Україні приватний виробник широкої лінійки ветеринарних біологічних препаратів: вакцин для птиці, вакцин для кроликів, вакцин для свиней, тест-систем; а так само провідний виробник антибіотиків, протипаразитарних, дезінфікуючих, антисептичних засобів та інших продуктів для сільськогосподарських тварин і птахів. Виробництво працює відповідно до міжнародних стандартів і вимог GMP (Good Manufacturing Practice) і сертифіковане за стандартом ISO 9001:2015.

Контроль кожної серії продукції проводиться на цільових видах тварин у власному віварії і пташнику. Оцінюється нешкідливість, імуногенність, легкість введення, тривалість курсу лікування та інші параметри. Кожен продукт проходить перевірку в порівнянні з аналогами відомих світових брендів в дослідних господарствах.

Технологічна практика на АТ "Фармак". Продовження

Однією з «перлин» ознайомчої екскурсії стало відвідування цеху з виробництва інсуліну та рентгено-контрастних препаратів. Спочатку ми одягнули спеціальній одяг, який відповідає рівню чистоти "L". Далі майстер цеху провів цікавий та інформативний інструктаж. На екскурсії ми дізнались, що продукція компанії експортується в понад 20 країн світу. Це свідчить про значні масштаби виробництва та міжнародне визнання якості продукції АТ «Фармак». У нас була можливість побачити на власні очі як відбувається ферментація, упаковка та маркування лікарських препаратів та багато іншого.

Перший практичний досвід виробництва таблеток

Практика в житті студента – це невід’ємна частина навчального процесу, перехід від теорії до практичних навичок, один з найважливіших етапів у становленні кваліфікаційного рівня. У процесі проходження практики студенти мають змогу закріпити вже отримані знання та набути нові, розширити свій світогляд, вдосконалити якість професійної підготовки майбутнього фахівця у певній області.

Так, студенти четвертого курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Балицька Ольга, Гавриленко Ярослава, Мусієнко Маргарита, Роздобудько Василь та Ярова Ганна проходять практику на базі ПАТ НВЦ «Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу» – інноваційного фармацевтичного підприємства європейського рівня, яке успішно поєднує науковий потенціал і високотехнологічне сучасне виробництво в єдиному ефективному комплексі, а також виробляє продукцію за світовими стандартами якості.

Знайомство з найпотужнішим виробництвом пива в Україні

З настанням Нового року і початком нового семестру розпочалась і перша практика у студентів-біотехнологів 4 курсу. Більшості наших студентів пощастило потрапити на передові сучасні підприємства фармацевтичної та харчової галузей. Так студенти-біотехнологи Мармаш Ірина, Мовчан Данило, Гвоздяна Лілія та Волков Олексій проходять практику на ПАТ «Оболонь» - провідному виробнику пива в Україні, на якому успішно поєднується цікаві наукові розробки та високотехнологічне сучасне виробництво.

Кожного року завод «Оболонь» зустрічає практикантів з широко відкритими дверима та щирими усмішками персоналу. Одразу кожен практикант одержує місце проходження практики та куратора - співробітник підприємства, який буде керувати процесом проходження практики. Студентів ознайомлюють з правилами техніки безпеки, проводять повну і детальну екскурсію підприємством.

Технологічна практика на Фармаку. Початок

Завжди мріяла відвідати фармацевтичне виробництво і тут випала така можливість не лише познайомитись з АТ «Фармак» – одним з найпотужніших фармацевтичних підприємств України, а й пройти на ньому технологічну та переддипломну практику.

Ввідна інструкція у відділі управління персоналом прояснила основні правила проходження практичної підготовки та робочі моменти по відвідуванню підприємства.

Мені відразу вразили розміри виробництва, коли нас вели внутрішнім двором і розповіли про те, які цехи є на підприємстві та які лікарські засоби там виготовляють.

Тонкощі ведення нормативно-технічної документації при виробництві і реалізації лікарських засобів від ПрАТ «Фармацевтична компанія «Дарниця»

Для багатьох студентів період технологічної практики є найбільш очікуваною миттю під час навчання. І це зовсім не дивно, оскільки практика є унікальною можливістю спробувати себе у ролі стажера на великому фармацевтичному виробництві, застосувати отримані знання та навички у справжньому робочому процесі, а також реально оцінити свої можливості для майбутнього працевлаштування.

Цього року нам, студентам 4 курсу – Цапко Софії, Берзіній Катерині, Новик Вікторії, Гонтар Віті і Терещук Діані, пощастило потрапити на технологічну практику до фармацевтичного гіганта України «Фармацевтична компанія «Дарниця» у відділ реєстрації і стандартизації Медичного департаменту. Нам з нетерпінням кортіло дізнатися, як фірмі вдається протягом такого тривалого часу займати провідні позиції на фармацевтичному ринку України  і завойовувати довіру мільйонів українців.

Там, де біотехнологія та фармація в одному флаконі

Попри значну кількість закладів вищої освіти України, вітчизняні компанії мають неабиякі проблеми з добором кваліфікованого персоналу, тому намагаються шукати «своїх» майбутніх працівників уже на студентській лаві, пропонуючи їм проходити практику на своїх виробництвах.

Один із способів підготовки молодих фахівців для майбутньої роботи на виробництвах – угоди про проходження практики із закладами вищої освіти. З одного боку – це можливість для виробничої компанії виростити фахівця, відібрати кращих, а з іншого – шанс для студентів під час практики ознайомитися з виробництвом зсередини, відчути соціальну місію компанії та долучитись, хоча б на короткий термін, до корпоративної культури підприємства.

Безцінний досвід

Поки за вікном осінь, яка остаточно не вирішилась з погодою на сьогодні, так і частина магістрантів ІІ року навчання ще у роздумах щодо свого найближчого майбутнього. Початок навчального року розпочався з практики, у кого на заводах, у кого на кафедрі біотехнології та мікробіології НУХТ. Серед останніх наша студентка групи ФБ-2-2М Наталія Петренко, яка продовжує виконувати дослідну роботу для дипломної магістерської роботи «Біологічні властивості поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017».

Після тривалого етапу культивування на різноманітних субстратах – очищений гліцерин, відходи виробництва біодизелю (технічний гліцерин), рафінована соняшникова олія та відпрацьована соняшникова олія після смаження різноманітних продуктів та виділення власне поверхнево-активних речовин настав час власне дослідження їх біологічних властивостей.

Унікальний досвід: практика на фармацевтичному флагмані – АТ «Фармак»

За вікном осінь, перша осінь, коли ти не вивчаєш розклад, не біжиш на заняття й не скуповуєш поспіхом канцелярію, бо ти – магістрант другого року навчання і в тебе – практика, останній крок до такого бажаного диплому.

От і для двох студентів-біотехнологів: Анни Моцар та Анни Мартинюк проходження практики на підприємстві АТ «Фармак», яке на сьогодні є лідером вітчизняного фармацевтичного ринку та однією з найбільш інноваційних компаній України, є найкращим шансом показати себе та свої навички, отримані під час навчання.

Після проходження інструктажу з техніки безпеки і ознайомчої екскурсії з територією заводу, студенти були розподілені по місцях проходження практики.

Переддипломна практика 2019: компанія «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум»

Вже вкотре переддипломна практика магістрантів-біотехнологів проходить в компанії «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум». Саме АТ «Київмедпрепарат» започаткував потужний біосинтез антибіотика пеніциліну, який врятував тисячі людських життів під час II Світової війни. Тому проходити практику на такому підприємстві дуже престижно! Студенти ІІ року магістрату Вероніка Калабська, Софія Дуб’янська, Вікторія Гафенко, Юлія Гайдук та Іван Янчук ознайомилися з системами очистки повітря, підготовки води очищеної та ін’єкційної, потрапили в класифіковані приміщення та пройшли інструктажі, поспілкувалися з провідними фахівцями з відділу м’яких та ін’єкційних лікарських засобів. Обговорили новинки препаратів, поринули в незабутню царину фармацевтики, та набули неоціненний досвід та багаж знань!

Переддипломна практика 2019: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод»

Прийшла осінь, а разом з нею і новий навчальний семестр. Всі студенти знову ночами не сплять, запізнюються на пари та здають модулі… Всі, окрім магістрантів-біотехнологів ІІ року навчання, які 2 вересня пішли не до рідного університету, а на свою останню переддипломну практику.

Студенти групи ФБ-2-2М Оксана Боднар, Анна Бондаренко та Ігор Ключка проходять практику на ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Це одне із провідних підприємств фармацевтичної промисловості України, яке успішно поєднує науковий потенціал і високотехнологічне сучасне виробництво в єдиному ефективному комплексі.

Для тварин, як для себе: кращі ветеринарні препарати від "BіоТеstLаb"

Для будь-якого студента переддипломна практика – це гарна можливість застосувати накопиченні за три з половиною роки знання і проявити себе.

«БіоТестЛаб» – компанія, в якій ми проходимо практику, є єдиним в Україні приватним виробником широкої лінійки ветеринарних біологічних препаратів: вакцин для багатьох с/г тварин (птиці, кроликів, свиней, тощо.) тест-систем; а також провідний виробник антибіотиків, протипаразитарних, дезінфікуючих, антисептичних засобів та інших продуктів.

Компанія зайняла гідне місце на українському ринку з випуску ветеринарних фармацевтичних препаратів і почала поставляти свою продукцію на міжнародний ринок.

Дивовижний світ «Біофарми»

Здається, ми тільки вчора закінчили школу та готувалися до того страшного ЗНО,  яке приходить всім одинадцятикласникам в снах.  А ось ще трішечки і ми будемо тримати дипломи у справді доросле життя, адже ми студенти 4 курсу.

У період практики нам дана можливість зрозуміти всі тонкощі нашої професії. Ми (Зуб Каріна, Кривець Таня та Кірічевська Яна) проходимо практику на фармацевтичному заводі "Біофарма".

Коли ми прибули на  завод, нас відразу зустріла Мар’яна Василівна – начальник цеху № 2 і повела на оглядову екскурсію по місцю, яке на найближчі півтора місяці буде першою нашою спробою роботи в сфері біотехнології. Цей цех має дві дільниці: спорових та неспорових форм, де функціонує сучасне швейцарське обладнання.

Стабільність і злагодженість – запорука успіху «Дарниці»

Однією з важливих складових життя людини є стабільність. Це термін, який може мати кілька значень. Та для студентів ІV курсу факультету біотехнології та екологічного контролю він означає, що прийшов час практики.

Стало гарною, стабільною традицією проходити цю практику на фармацевтичній фірмі «Дарниця».

«Дарниця»  - це компанія, яка багато років поспіль є лідером у високотехнологічній і інноваційній фармацевтичній індустрії України, компанія з майже 90-річною історією та власними традиціями.

Олком – це наш STYLE життя

Неначе вчора ми закінчували одинадцятий клас та перед нами було тяжке завдання – вибір університету, а сьогодні ми вже четвертокурсники Національного університету харчових технологій. Ці чотири роки промайнули як один день. Зовсім скоро у наших руках буде диплом, але знання здобуті на кафедрі біотехнології і мікробіології ми повинні опанувати на технологічній та переддипломній практиці. Адже практика – це закріплення навичок і знань студентами, та є складовою частиною захисту диплому.

Студенти-біотехнологи 4 курсу мають можливість проходити технологічну та переддипломну практику не лише на фармацевтичних заводах, а й на провідних підприємствах харчової промисловості України. Студенти нашого факультету Світлична Вікторія, Пазюк Олександр, Сухоставський Олександр, Басанець Віталій, Маркович Маргарита та Процюк Софія обрали для проходження практики ПрАТ «Київський маргариновий завод», який випускає маргаринову та майонезну продукцію і надає послуги по переробці олії.

Знання в дію: переддипломна практика на "Фармак"

Так швидко промайнули роки навчання в університеті… Ще пів року і в наших руках буде довгоочікуваний диплом! Але перед цим ми, фахівці з біотехнології, обов’язково закріплюємо наші набуті на кафедрі Біотехнології і мікробіології теоретичні знання практичними навичками.

Для кожного з нас настає саме той час «Х». Час, коли реактори та трубопроводи, які ти щойно креслив на апаратурній схемі до курсового проекту, постають на яву. Час, коли все упорядковується в голові та стає на своє місце. Назва ж цьому часу «Х» – технологічна та переддипломна практика.

Групі студентів – Росик Оксані, Солошенко Катерині, Танані Максиму, Гриненко Віталію та Шикираві Аліні – випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак».

«Фармак» є одним з найбільших виробників лікарських засобів в Україні. Сьогодні продуктовий портфель підприємства налічує понад 200 лікарських засобів різних терапевтичних напрямків та форм випуску. Щороку завод вводить на ринок до 20 нових препаратів.

Не зовсім звична біотехнологічна практика: мікробіологічні агробудні в ІМВ НАНУ

Практика в ІМВ НАНУ: агробіотехнології у дії

У студентів, які виконують наукову роботу на базі Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного (ІМВ), практика починається не 1 вересня, а за чотири місяці до того, навесні, коли відкривається садовий сезон. Так, цього року, двоє студенток магістратури другого року навчання Гаврилкіна Дар’я та Коваленко Олена в квітні місяці сумлінно розпочали підготовчу роботу до практики на вегетаційному майданчику ІМВ.

Дар’я Гаврилкіна проходила практику у відділі загальної та ґрунтової мікробіології. Напрямком її роботи є створення комплексного мікробного препарату на основі продуцентів поверхнево-активних речовин, які також здатні до синтезу фітогормонів, необхідних для росту і розвитку рослин. Для цьогорічного вегетаційного досліду було обрано дві культури рослин – томати та перці, розсади яких перед висадкою витримували у культуральній рідині досліджуваних штамів-продуцентів.

Молекулярна біотехнологія – практика від професіоналів

Практика є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. Для студентів – це можливість не лише показати своє вміння, але і гарний шанс влаштуватись на роботу. З огляду на це, більшість студентів бакалаврів та магістрів прагнуть потрапити на виробництво. Можливо, так сталося б і зі мною, якби 3 роки тому я не потрапила до Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України (ІКБГІ НАНУ), де зараз і проходжу переддипломну магістерську практику.

ІКБГІ НАН України – це провідний науковий центр в  галузі біотехнології рослин, в якому постійно удосконалюються розроблені власні методики та використовуються для генетичної трансформації і конструювання трансгенних рослин, застосовуються методи молекулярно-біологічного та біохімічного аналізів отриманих рослинних форм.

Останні студентські будні

Доброго дня! Мене звати Олена. Я – студентка останнього, 2 курсу магістратури і я щаслива, що стільки всього трапилося в моєму житті за ці роки в університеті. Отримані знання дали мені можливість влаштуватися на роботу, яка мені подобається. І саме на цьому підприємстві я проходжу переддипломну практику. Це ˗ Науково-виробниче підприємство «ЄНАМІН».

Засноване воно у 1999 році в м. Києві групою колишніх працівників Інституту органічної хімії НАН України. На сьогодні є однією з найбільших в Україні компаній, що займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук, у першу чергу, для первинного біологічного скринінгу. Компанія співпрацює з провідними фармацевтичними, біотехнологічними компаніями і науковими центрами Китаю, Європи, Північної Америки, Австралії та Японії.

Практика з основами медичної біотехнології

Освоєння професії неможливе без отримання первинних професійних навичок. Такі навички здобувають під час проходження навчальних та технологічних практик на попередніх курсах, а от переддипломна практика спрямована на перевірку готовності студента до самостійної трудової діяльності. Моя перевірка почалася в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (ІЄПОР), де я магістрантка другого року навчання Ірина Ничипоренко, освоювала різноманітні аспекти медичної біотехнології.

ІЄПОР ім. Р.Є. Кавецького – потужний академічний центр із значним матеріально-технічним ресурсом і кадровим потенціалом, що має 50-річний досвід роботи в галузі експериментальної і клінічної онкології.

Навчання та практика нероздільні: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод»

Теоретично, кожен з нас після закінчення університету стає дипломованим спеціалістом, але на практиці ми відрізняємось від наших «зелених» першокурсників тільки тим, що вже декілька разів перечитували «червону» книгу, не спали, вкотре перероблюючи курсову в переддень здачі, і вже можемо з закритими очима пройти по всім переходам з одного корпусу до іншого. Що ж дійсно може зробити нас гарними спеціалістами та знавцями своєї справи – так це практичні навички, які магістранти другого року навчання здобувають цієї осені на провідних підприємствах Києва і не тільки.

Мені пощастило проходити практику на ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» в мікробіологічній лабораторії.

Практичний досвід в ембріональній імунобіотехнології

«Я календар перегорну, і знову третє вересня…», а магістри другого року навчання з третього вересня поспішали не на пари, а на практику. Мені випало проходити її на підприємстві «БіоТестЛаб»

Уже кілька десятиліть ця компанія займається розробкою і виробництвом вакцин і препаратів для тварин. Це перший виробник ветеринарних продуктів, що сертифікував діагностику, виробництво препаратів і вакцин для тварин у Європейському агентстві згідно стандарту контролю якості ISO9001:2015 і щороку підтримує сертифікацію.

Усі продукти проходять зовнішній контроль державними органами і серію внутрішніх контролів. Їх проводять на цільових видах тварин у власному віварії і пташнику, де оцінюють нешкідливість, імуногенність, легкість введення, тривалість курсу лікування та інші параметри.

Захоплююча переддипломна практика студентів-«фармаківців»

 Вересень, студенти на парах, а магістранти другого року навчання вперше не йдуть на пари.., вони мають можливість зарекомендувати себе при проходженні практики на виробництві. Саме такий досвід дає можливість студентам визначитися з майбутньою професією, а роботодавці, в свою чергу, ознайомлюються з рівнем підготовки студентів та відбирають кращих на роботу.

Групі студентів магістрів – Луцай Дар’ї, Макієнко Вероніці, Мамчур Ользі, Українець Олені та Федоренку Володимиру – випала можливість проходити переддипломну практику на ПАТ «Фармак», яке на сьогодні є лідером вітчизняного фармацевтичного ринку та однією з найбільш інноваційних компаній України.

За крок до диплома магістра…

За вікном осінь, перша осінь, коли ти не вивчаєш розклад, не біжиш на заняття й не скуповуєш поспіхом канцелярію, бо ти – магістрант другого року навчання і в тебе – практика, останній крок до такого бажаного диплому. І знаєте, є в цьому кроці свої значні переваги.

Так, цього року ми, шестеро магістрантів-біотехнологів, не вагаючись обрали своє «місце під Сонцем» – фармацевтичне підприємство для проходження практики. Вибір впав на Корпорацію «Артеріум» (яка, до речі, у своєму складі містить ПАТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Артеріум ЛТД», «Артеріум», ПАТ «Галичфарм»).

Особливості процесу отримання інсуліну на ПрАТ «Індар»

У середу 23 травня студенти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, які навчаються за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», разом із викладачами Скроцькою Оксаною Ігорівною та Нечипор Тетяною Миколаївною відвідали єдиний в Україні завод із повним технологічним циклом виробництва генно-інженерних інсулінів (від субстанції до готових лікарських форм) – ПрАТ «Індар».

На прохідній студентів зустрів заступник начальника відділу кадрів Ярошевський Максим Петрович, який розповів про роботу підприємства, наявні вакансії та наголосив, що на заводі працює велика кількість випускників саме нашого університету.

Практика на Білоцерківському заводі препаративних форм

Четвертий курс – ще пів року, і ми отримаємо довгоочікуваний диплом! Але перед цим ми, біотехнологи, обов’язково, як і всі студенти, проходимо випробування, щоб закріпити набуті теоретичні знання на практиці! Я, Погоріла Вікторія, знайомилася з виробництвом на ТОВ «Білоцерківський завод препаративних форм». Цей завод відноситься до сільськогосподарської компанії AlfaSmartAgro. Дане підприємство займається виробництвом мікродобрив та засобів захисту рослин. БЗПФ використовує сучасні технології. Він обладнаний найкращим європейським, індійським та китайським устаткуванням.

«Фавеа Інжиніринг Київ» – втілення європейських стандартів

Технологічна практика – важливий етап на останньому році навчання бакалаврів-біотехнологів. Мабуть кожен студент чекав цих тижнів, адже у минулому році в цей самий час кипіло дистанційне навчання з доволі складними завданнями, які ми ледь встигали вчасно надсилати на пошту викладачів. І ось, настав час, коли ми 15 січня вирушили на виробництво, замість сидіння біля моніторів.

Виявилось, що магістрант нашої кафедри Лазебник Влад виконує свою наукову магістерську роботу працюючи в цій компанії. Саме під його крило я і потрапила, приїхавши в офіс «Фавеа», який знаходиться в Броварах.

Практика практикою, а обід за розкладом…

Ще після першого знайомства з ПрАТ «Дарниця» ми вирішили, що хочемо більше дізнатись не лише про технології виробництва лікарських засобів, а також про їх впровадження та вдосконалення. Для того, щоб краще засвоїти почуте і побачене ми розділились на дві групи: перша – вже мала змогу розповісти вам про цех ампульних лікарських засобів, а ми (друга група)  – познайомились з деякими особливостями виробництва твердих лікарських засобів. Помітити ці особливості та зрозуміти їх призначення допоміг наш куратор практики Ігор Миронович – провідний інженер цеху твердих ЛЗ. Під час оглядової екскурсії ми уважно вслухалися в кожне його слово, не соромились ставити питання, отримували вичерпні відповіді і, звісно ж, проводили аналогії зі своїми знаннями, отриманими за роки навчання в університеті.

Практика мрії. Студентів щиро вітає ПрАТ “Індар”

Нарешті, після плідного вивчення теоретичного матеріалу в університеті, нам випала нагода побачити всі особливості технологічного процесу на практиці.

У цьому році ми студентки 4-ого курсу – Бондаренко Анна та Буніна Тетяна – проходили технологічну практику на ПрАТ «Індар», яке є національним лідером у допомозі людям з цукровим діабетом і соціально значимими захворюваннями.

Зустрічала нас Соловей Богдана Василівна, яка займає посаду провідного технолога дільниці ферментації цеху № 1 та є, доречі, випускницею нашої кафедри!  Вона люб’язно познайомила нас із робочим колективом, розповіла цікаву історію створення підприємства та усі особливості його функціонування.

БТЕКівці на Біофармі, або Привіт із майбутнього!

Таку назву ми обрали не з проста, адже нам, студентам-біотехнологам 4-го курсу - Дубову Станіславу та Пишному Богдану, випала нагода проходити практику без перебільшення на найсучаснішому фармацевтичному підприємстві ТОВ «Біофарма», яке працює в напрямку розробки і виробництва інноваційних високотехнологічних препаратів, вироблених з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів та препаратів на основі спороутворюючих бактерій.

Попри те, що вперше дорога була для нас невідомою та іноді важкою, опинившись в цьому «оазисі» майбутнього, ми зрозуміли, що воно було того варте!

Приємні працівники відділу кадрів відразу ж прийняли як своїх. Владнавши всі формальні питання, нам усміхнулись та побажали гарної практики!

Фармак - місце нових можливостей

Практика – подія, яку хтось чекав з нетерпінням, а дехто просто як ще один етап навчання. Групі студентів – Заярнюк Анні, Курченко Ірині, Петренко Наталії, Сусь Анні та Югас Олександрі – випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак». Ми, 4-й курс, «виросли» на розповідях студентів старших курсів та магістрів про пригоди в лабораторіях та можливості доторкнутися до всього того, про що лише в книжках читали. І ось, нарешті, ми в стінах лідера ринку з продажу медичних препаратів, в стінах виробництва, товари якого знайдуться в аптечці кожного з нас. (P.S. Всі деталі про товари та історію можете глянути на сайті «Фармаку», у цьому пості ви знайдете лише враження студентів ;)

Історія майбутнього флагмана фармацевтичної галузі України розпочиналась в далекому 1925 році з виробництва хлороформу та саліцилової кислоти. І через 92 роки «Фармак» 8 рік поспіль (за даними компанії Proxima Research) є лідером фармацевтичного ринку України за обсягом продажів товарів «аптечного кошика».

Крок за кроком у професійне майбутнє

Ти все ще вважаєш, що практика для студента – це час для байдикування та підписаний в кінці практики щоденник? Ні! Це точно не про майбутнього професіонала-біотехнолога. Адже ця професія потребує не тільки ґрунтовних теоретичних знань, а й практичних навичок, які студенти можуть осягнути на чималій кількості підприємств України. Не став винятком і Інститут агроекології та природокористування НААН України, де я, студентка IV курсу кафедри біотехнології і мікробіології Павлюкова Яніна, проходжу практику у відділі агроекології і біобезпеки.

На базі Інституту працює виробництво біопрепаратів, які стрімко «завойовують» ринок України завдяки якості, безпечності та зручності застосування для обробки багаточисленних насіннєвих культур. Процес виробництва готової продукції є багатостадійним та має велику кількість нюансів, що так захоплюють біотехнологів, які мають змогу побачити на власні очі, як маленькі пробірки з культурою мікроорганізмів перетворюються на десятки тон біодобрива, основою яких є бактерії. Також характерною особливістю відділу є виділення та селекція нових штамів мікроорганізмів, дослідження їх властивостей та проведення біологічних та екологічних досліджень.

Магістранти відвідали одну з найбільших фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак»

8 грудня 2017 р. магістранти кафедри біотехнології і мікробіології, що навчаються за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», разом із доцентом Оксаною Скроцькою відвідали одну з провідних фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак».

Зустрічала відвідувачів Лілія Оропай – фахівець з підбору та адаптації відділу управління персоналом ПАТ «Фармак», яка розповіла студентам про роботу підприємства. Далі студентам провели обов’язковий інструктаж з охорони праці і правил поводження на підприємстві, після чого розпочалась екскурсія.

Провідний інженер сектору документації Ольга Варвась та інженер з навчання цеху № 1 Ганна Галемова ознайомили магістрантів із особливостями виробництва цеху № 1.

Безцінний практичний досвід на «Юрія-Фарм»

Впродовж навчання в університеті проходження практики стало звичною справою. Завжди із новими враженнями та інформацією ми, студенти, поверталися на кафедру, ділилися досвідом та бралися до навчання. Але цей рік для нас, магістрантів II курсу особливий – ми востаннє проходимо практику як студенти.

Таким особливим місцем практики стала для мене компанія «Юрія-Фарм». Мені пощастило потрапити у Науковий центр дирекції розвитку, а саме, взяти участь у розробленні протитуберкульозного препарату. За час проходження практики я познайомилася із процесом підготовки зразків, підбором системи консервантів та умов приготування, ознайомилася із методиками аналізу домішок у продукті з використанням рідинної хроматографії. Також довелося попрацювати із спектрофотометром, газовим хроматографом, осмометром, роторним випарювачем. Кульмінацією роботи у лабораторії для мене стала робота у чистих приміщеннях – нарешті усе, про що нам розповідали викладачі, що ми так старанно описували у курсових роботах: GMP, GLP, підготовка технологічного одягу, повітря, води, правила роботи у чистих приміщеннях, – набуло сенсу. Мені випала нагода готувати лабораторну серію препарату з використанням сублімаційної сушарки.

Практика на вітчизняному виробництві інсулінів

За вікном осінь. Студенти на парах, а для магістрантів другого курсу Олени Герасимець та Андрія Шелакова настав час переддипломної практики. Саме їм пощастило потрапити на унікальне, одне з небагатьох у світі і єдине в Україні, спеціалізоване високотехнологічне фармацевтичне підприємство з повним циклом виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Ідеться про акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар». «Прибувши на завод, ми були приємно вражені рівнем професіоналізму фахівців, високотехнологічним оснащенням підприємства, а також важливістю проблеми, над якою працюють спеціалісти», - розповідають практиканти.

Виробництво інсуліну – складний наукоємний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька підприємств у світі, серед яких і ПрАТ «Індар».

Переддипломна практика у царстві грибів

Будучи магістрантом ІІ курсу, я знаю про існування багатьох заводів, спрямованих на фармацевтичну та промислову біотехнології, де працювали б фахівці-біотехнологи. Проте виявляється, що в Україні є декілька підприємств, які спеціалізуються на такій цікавій галузі біотехнології як вирощування їстівних грибів. Одне з них знаходиться безпосередньо в Києві, в районі Виноградар, на вулиці Світлицького, 35 – це ТДВ «ЕСМАШ». Я дуже рада, що проходжу тут переддипломну практику, оскільки дізналась та побачила багато цікавого, адже підприємство спеціалізується на біотехнології одержання грибів шиїтаке (Lentinula edodes), рейші (Ganoderma lucidum) та опенька літнього (Kuehneromyces mutabilis).

Чорний гриб (шиїтаке) – дуже корисний та багатий на мікроелементи і поживні речовини, зазвичай зростає на сході Азії та в Японії. Будучи на практиці на «ЕСМАШ», я вперше побачила штучні плантації (у вигляді субстратних блоків) для вирощування у промислових масштабах грибів шиїтаке. Мала також нагоду перевірити можливість вирощувати ці гриби й у наших кліматичних умовах. Одного разу мій керівник практики від підприємства подарував мені один такий, засіяний посівним матеріалом, субстратний блок, який я відвезла на дачу та помістила в ґрунт і постійно зволожувала. Через тиждень я була вражена, бо мала до півкілограму грибів! А от на підприємстві – це звична справа.

ТОВ «Біотестлаб» - унікальний практичний досвід

Практика на будь-якому курсі є методом закріплення отриманих навичок та знань студентами, а переддипломна практика є не лише закріпленням знань, бо вона має свій особливий шарм – вона є невід’ємною складовою захисту диплому, а ще й певним останнім «дзвіночком», що перед нами невдовзі відкриється новий шлях на трудовій ниві, де ми будемо представниками нашої кафедри.

Саме на такий «дзвіночок» продзвенів для магістрантів другого курсу навчання, які одразу після останніх літніх канікул попрямували на різні підприємства як столиці, так і усієї країни.

Практична підготовка біотехнологів-бакалаврів у 2017 році

Після новорічних свят зима проявилась у своїй повній красі – з морозами та хуртовинами. У цей час більшість студентів Національного університету харчових технологій у своїх теплих домівках за екранами комп’ютерів розпочали дистанційне навчання. Виключенням стали студенти-біотехнологи 4 курсу, в яких розпочалась одна з найбільш відповідальних стадій навчання – технологічна та переддипломна практика.

Останнім часом поміж студентів ширяться чутки, що для проходження практики на підприємство слід з’явитись першого дня на екскурсію і останнього – поставити необхідні відмітки у щоденник. Проте чутки швидко розвіюються, коли студенти з’являються на підприємство, оскільки відразу після прибуття на підприємство на них після вступного інструктажу та ознайомлювальної екскурсії на студентів чекає навчання на робочому місці та виконання обов’язків працівників у різних відділах біотехнологічних або фармацевтичних підприємств.

Практична підготовка, як передумова успішного працевлаштування

Студенти кафедри біотехнології і мікробіології проходять практику на таких провідних підприємствах України, як ПАТ «Фармак» (найбільша в Україні компанія-виробник фармацевтичної продукції за версією журналу Forbes Україна), ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (один із лідерів фармацевтичного ринку України), ПАТ «Київмедпрепарат» (входить до складу корпорації «Артеріум» - лідера у виробництві антибіотиків в Україні), ПрАТ «Ензим» (лідер виробництва хлібопекарських дріжджів в Україні), ПАТ Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило міжнародні стандарти в сфері якості), ПрАТ «Біофарма» (єдине підприємство України в напрямку розробки та виробництва біотехнологічних фармацевтичних препаратів), ПрАТ «Індар» (провідне фармацевтичне підприємство України, що спеціалізується на виготовленні препаратів проти цукрового діабету).

Студенти 4-го курсу2015-2016 н.р. на практиці на ПАТ «Фармак»

 

На практику до своїх: нас приймає «Біофарма»

 Нам, студентам-біотехнологам 4 курсу, Коваленко Олені та Лось Марії випала нагода проходити практику на провідному українському біофармацевтичному підприємстві «Біофарма», що знаходиться у м. Біла Церква. Під час першого візиту ми разом із працівниками відділу кадрів владнали усі документальні формальності та направилися у виробничий корпус до нашого керівника практики – Кучеренко Оксани Вікторівни, яка займає посаду начальника виробництва. Як виявилося пізніше, Оксана Вікторівна - випускниця нашої кафедри, тож вона з великою приємністю передавала вітання своїм колишнім одногрупникам: Волошиній Ірині Миколаївні та Стабнікову Віктору Петровичу. Вже того ж дня нас познайомили з керівниками цехів та дільниць, а пізніше провели екскурсію по відділу водопідготовки. Тільки два місяці тому ми вивчали теорію водопідготовки, яку нам на кафедрі викладав Омельчук Євген Олександрович, а тепер мали змогу побачити весь процес у роботі, що було досить корисним, адже ми могли проявити, а також закріпити свої знання на підприємстві.

З того часу ми регулярно приїжджаємо на завод і кожного разу Оксана Вікторівна надає нам можливість бувати на різних дільницях та працювати з різними людьми. Щоразу нас зустрічає привітний персонал, кожен з працівників завжди зацікавлений у тому, щоб чимось допомогти нам та поділитися своїми знаннями.

Перевірено практикою: «Олком» – їм сам і раджу вам

Студенти-біотехнологи 4 курсу мають можливість проходити технологічну та переддипломну практику не лише на фармацевтичних заводах, а й на провідних підприємствах харчової промисловості України. Студенти нашого факультету Климук Катерина, Штуль Дмитро, Антонюк Світлана, Сідіченко Олесь, Матвійчук Павло та Бондаренко Максим обрали для проходження практики  ПрАТ «Київський маргариновий завод».

Нас привітно зустрів дружній колектив КМЗ. Головний технолог Зайченко Оксана Вікторівна пояснила план проходження практики, після чого ми вирушили знайомитись з роботою підприємства.

Мрії здійснюються: справжня біотехнологічна практика у Львові!

Ось я вже 3-й тиждень знаходжусь у казковому місті Львів!

Мені випала дуже гарна нагода потрапити на переддипломну та технологічну практику на підприємство міжнародного рівня – приватне акціонерне товариство «Компанія Ензим».

Тому почнемо із самого початку. Відразі після прибуття на практику 10-го січня, мене привітно зустріли працівники відділу кадрів, які вже чекали на мій приїзд. Для мене у перший же день видали перепустку, провели інструктаж та склали графік мого відвідування. Наступного дня я мала нагоду познайомитись із завідувачем лабораторії – Іванишин Людмилою Борисівною, яка прикріпила мене до мікробіологічної та інноваційної лабораторій, в яких я працюю протягом періоду практики.

Унікальний досвід: практика на фармацевтичному флагмані «Фармак»

Останнім часом поміж студентів шириться легенда, що для проходження практики на підприємство треба прийти в перший день – на екскурсію, та в останній – підписати щоденник практики. Проте, саме «Фармак» може надати вам можливість відчути різницю між: «я втомився після навчання» і «я втомився після роботи».

Так, вже два тижні шестеро сміливців з числа студентів четвертого курсу факультету біотехнології проходять практику у відділі контролю якості на вищезазначеному підприємстві. Насамперед хочеться подякувати співробітниці відділу кадрів, що допомогла переляканим студентам облаштуватися на новому місці та передала їх в надійні руки начальника відділу контролю якості.

Після ознайомчої екскурсії по лабораторіях відділу контролю якості, студенти були розподілені по місцях проходження практики.

Практика на ПАТ «Вітаміни»

Новорічні свята ще не встигли закінчитися, а практика для двох студентів нашого факультету якраз розпочалася. І не деінде, а в Умані, на фармацевтичному підприємстві з виготовлення готових лікарських засобів, а саме – ПАТ «Вітаміни». Звісно, по конкуренції зі столичними підприємствами, ПАТ «Вітаміни» поступаються. Та після побаченого нашими студентами, вони сміливо заявили, що перше враження буває оманливим.

Отже 10-го січня двоє наших студентів 4-го курсу, а саме Поліщук Анастасія та Лаврега Владислав прибули на практику до чудового міста Умані. Не можемо зауважити, що їх не злякала подорож у інше місто, адже самі вони кияни. З самого початку вразив теплий прийом керівництва, нас зустріли, як «своїх», не було ніякого упередженого ставлення. Першою справою було поселення до гуртожитку на території заводу, яке було надане безкоштовно. Нам порадили розібрати валізи, відпочити, погуляти по місту адже на наступний день ми мали почати з екскурсії по підприємству.

Теорія без практики - це ніби рюкзак з підручниками з плавання на спині потопаючого

Ось і настав довгожданий час для студентів 4 курсу: перевірити свої теоретичні знання, здобуті в стінах рідного університету, на практиці.

У цьому році проходити виробничу практику на одному з провідних фармацевтичних заводів в Україні ПрАТ ФФ «Дарниця» отримали можливість такі студенти-біотехнологи: Костейков Назар, Лазебник Владислав, Скороход Анастасія, Корх Наталія, Дехтяренко Олена, Українець Олена, Федоренко Володимир, Сень Діана, Лапенко Роман, Ничипоренко Ірина.

Довгоочікувана практика на ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум»

В той час як студенти молодших курсів, спеціалісти та магістри навчаються дистанційно вдома, студенти-біотехнологи 4 курсу проходять технологічну та переддипломну практику. Цього року Кафедра біотехнології і мікробіології надала можливість кращим студентам обирати собі місце проходження практики на найпотужніших фармацевтичних підприємствах: ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПАТ «Фармак», ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» та інших.

Серед студентів, що обрали для проходження практики ПАТ «Київмедпрепарат» – національного лідера з виробництва антибактеріальних препаратів, виявилися Макаренко Євген, Мамчур Ольга, Пилипонський Ігор, Шульман Владислав, Сновіда Наталія, Шубіна Марина, Гордієнко Владислава, Долюк Олена та Дубровська Оксана.

Нас зустрічає флагман української фармацевтики!

Як вже стало традицією перше вересня цього року кожен зустрів по-різному: хтось вперше в житті пішов у школу, а хтось пересів із шкільних парт у просторі університетські аудиторії, а студенти 4-го курсу факультету біотехнології, технології цукру та водопідготовки напряму підготовки «Біотехнологія» цьогорічне перше вересня зустріли в новій для себе ролі – практикантів. Завдяки кафедрі біотехнології і мікробіології 40 кращих студентів кафедри отримали право вибору місця проходження практики, серед них були: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПАТ «Фармак», ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПрАТ «ІНДАР», ПАТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум» та інші.

Успішна практика на європейському рівні!

Вже досить багато років студенти факультету біотехнології та екологічного контролю проходять практику на «Борщагівському хіміко-фармацевтичному заводі» – інноваційному підприємстві європейського рівня, який об’єднує науковий потенціал та високотехнологічне сучасне виробництво в єдиний ефективний комплекс. БХФЗ виробляє продукцію за світовими стандартами якості та є надійним партнером, який чітко виконує свої обов’язки та діє згідно принципам взаємовигідної співпраці.

Знайомство з ПАТ «Фармак»

У січні ПАТ «Фармак» відкрив свої двері перед учасницями гуртка «BIOTECH» Лілією Никитюк та Іриною Павлюковець. Вже з першого дня, переповнені оптимізмом та впевненістю в собі дівчата, були готові використовувати теоретичні знання на практиці і, сьогодні, вже готові поділитися враженнями та здобутими знаннями.

Ліля: « Спочатку було важко обрати місце проходження практики, однак наш з Іриною вибір зупинився саме на лідері з виробництва лікарських засобів в Україні і це був ПАТ «Фармак». Вже з першої години перебування на підприємстві ми були вражені організованістю персоналу який нас вітав, відразу отримали перепустки, прослухали інструктаж з охорони праці та правил роботи і перебування на підприємстві і, звичайно, отримали направлення у виробничі цехи. Я була цілком задоволена, адже мені випала можливість проходження практики на дільниці з виробництва ін’єкційних лікарських засобів. Безпосередньою участі у виробництві я не приймала, однак мала можливість ознайомитися з принципами впровадження «Належної виробничої практики» на ПАТ «Фармак». Кожен з етапів виробництва (підготовка технологічного повітря, води, підготовка первинної тари та робота лінії розливу лікарських засобів) для мене теоретично був знайомий. Окрім цього я мала можливість відвідати цех з виготовлення субстанцій та дільницю виготовлення інсуліну, сучасну мікробіологічну лабораторію».

Практика на ПАТ «Оболонь»

2015 навчальний рік для учасників гуртка «BIOTECH» розпочався з позитивних вражень та емоцій, пов’язаних із проходженням практики. 12 січня ми, студентки 5 курсу, Короленко Аліна та Нікітчук Ірина, а також студентки 4 курсу Сковоринська Олександра та Кушнір Анастасія, переступили поріг одного із найбільших та найуспішніших на ринку пива та безалкогольних напоїв заводу України – ПАТ «Оболонь».

Вже з перших кроків ми зрозуміли, що потрапили на підприємство, де дбайливо ставляться до кожного – як до працівників, так і до студентів-практикантів. Першого ж дня нам оформили перепустки та провели розгорнуту цікаву екскурсію по заводу. Нам розповіли про особливості технологічних етапів виготовлення пива та показали одну з найпотужніших в Україні лінію розливу.

Нас приймає фармацевтична фірма «Дарниця»

У призначений день студенти 4-го та 5-го курсів кафедри біотехнології і мікробіології Ткачов Андрій, Лобищева Аня, Антонюк Ніна, Горобець Оля, Дарчик Вікторія, а також активні учасники гуртка «BIOTECH» – Дорош Аня та Соловей Богдана зібралися біля фармацевтичної фірми «Дарниця» в очікуванні потрапити в середину та побачити на власні очі справжнє виробництво.

З перших хвилин перебування на практиці і під час екскурсій, студенти були вражені масштабністю виробництва, освіченістю працівників та гарним ставлення керівництва до персоналу.

Практика у виробничій лабораторії Carlsberg Ukraine

Потужність Київського пивоварного заводу, що входить до компанії Carlsberg Ukraine складає 473 млн літрів пива на рік. В ньому впроваджені і успішно функціонують система менеджменту якості ISO 9001:2008, система менеджменту навколишнього середовища ISO 14001:2004, системи менеджменту безпеки харчових продуктів ISO 22000:2005 (включаючи систему НАССР). За результатами аудиту в серпні 2013 року Київський завод першим у Східній Європі та четвертим у Групі Carlsberg отримав сертифікат, що підтверджує відповідність системи харчової безпеки високим вимогам FSSC 22000:2011.

Теоретичних знань без практичних навиків – не достатньо!

Протягом багатьох років у Національному університеті харчових технологій на факультеті біотехнології та екологічного контролю велика увага приділяється практичній підготовці студентів, оскільки, як відомо, теоретичних знань без практичних навиків вже давно не достатньо для успішного працевлаштування та подальшого кар’єрного росту. Особливо актуальним це питання є для студентів п’ятого курсу, адже до закінчення університету – лічені дні, а отже і пошук роботи вже не за горами.

Наш факультет для того, аби кожного студента забезпечити місцем проходження практики, співпрацює з провідними українськими фармацевтичними та харчовими підприємствами та щорічно розширює перелік баз практики. Цього року близько 50 студентів-біотехнологів п’ятого курсу проходять практику на таких підприємствах:  ПАТ «Борщагівський ХФЗ» (м. Київ), ПАТ «Київмедпрепарат» (м. Київ), ПАТ «Фармак» (м. Київ), ПрАТ «ФФ Дарниця» (м. Київ), ПрАТ «Біофарма» (м.Київ), ПрАТ «Компанія Ензим» (м. Львів), ДП «Експерементальний завод медпрепаратів» (м. Київ), ТОВ «Фармактив» (м. Київ), ПАТ «Юріяфарм» (м. Черкаси), ПАТ «Оболонь» (м. Київ), ПАТ «Карлсберг Україна», (м. Київ), ПАТ «Яготинський молокозавод», «Яготинське для дітей» (смт. Згурівка), ТОВ «Херсонська кондитерська фабрика», ДП «Київхліб» (м. Фастів) та інші.

Проходження практики на Яготинському маслозаводі

12 січня ми, студенти-біотехнологи 5-го курсу, Микитенко Ніна та Линник Артем, побували на Яготинському маслозаводі «Яготинське для дітей» у місті Згурівка.

Перший день практики запам’ятався нам як цікава подорож у невідомі краї. Оскільки даний завод знаходиться у селищі міського типу Згурівка, Київської області, добиралися ми до місця призначення на автобусі, що відправлявся від автовокзалу «Дарниця» і їхав дві години.

На заводі нас радісно зустріли та провели до кімнати, де вже зібралися інші майбутні практиканти – студенти 4-го та 5-го курсів Національного університету харчових технологій різних факультетів: автоматизації та комп’ютерних систем; технології оздоровчих продуктів і харчової експертизи та технології м’ясо-молочних та парфумерно-косметичних продуктів.

Ви знаходитесь тут: Вступникам Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів