Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ПРАКТИКА – путівка у доросле життя

Практика для студентів є важливою сходинкою до професійного майбутнього. Проте, на сьогоднішній день через пандемію дуже важко потрапити на підприємства і побачити їх справжню роботу з середини, адже  адміністрація в першу чергу піклується про здоров'я власних робітників і робить усе можливе для зменшення ризику захворюваності персоналу.

Але і в таких складних умовах наші здобувачі відточують свої практичні навички, користуючись всіма доступними засобами. Своїми враженнями поділились студенти четвертого курсу.

Вавілова Анастасія:

«Мені  випала можливість проходити практику на ПАТ "Монфарм". Це провідне фармацевтичне підприємство Черкащини, що підтверджується почесними грамотами Фармацевтичної асоціації України та результатами національного рейтингу «Фармексперт». ПАТ «Монфарм» здійснює виробництво та оптову реалізацію лікарських засобів у формі-супозиторіїв, таблеток та капсул. Повний товарний асортимент підприємства включає близько 60 найменувань продукції. Враховуючи потреби споживачів, підприємство постійно розширює асортимент своєї продукції, за рахунок впровадження у виробництво оригінальних препаратів на основі субстанцій рослинного і синтетичного походження, а також аналогів високоефективних фармацевтичних препаратів ведучих світових виробників.

Перед початком практики було багато думок стосовного того, як буде важко працювати над поставленим завданням так і не побачивши весь процес. Не дивлячись на тимчасові труднощі та відсутність шансу потрапити у саме «серце» виробництва, мені випала можливість спілкування з працівницею відділу контролю якості, яка відповіла на усі мої запитання та надала усю необхідну документацію для ознайомлення з особливостями технологічних процесів та успішного написання звіту. Завдяки здобутим теоретичним навикам, навчально-методичній літературі, якою нас забезпечила кафедра біотехнології і мікробіології, працювати було значно легше.

«Теорія без практики – мертва, практика без теорії – сліпа», - казав відомий полководець Олександр Суворов. І я погоджуюсь з ним, адже дуже важливо отримати високий ступінь теоретичних знань, але ще важливіше – це вміти застосовувати їх на практиці. Шкода, що 2021 рік поки не дав мені можливості зазирнути у професійне майбутнє та використати повний багаж теоретичних знань, отриманих за 4 роки навчання але все ще попереду!»

Шовкань Дарина:

«Технологічну практику я проходила на підприємстві ТОВ «Валартін Фарма» – це сучасна українська фармацевтична компанія, яка займається розробкою, виробництвом і просуванням на ринок конкурентоспроможних лікарських засобів і продуктів для здоров'я (дієтичних добавок).

Назва компанії бере своє коріння від латинського Valeo аrtis – мистецтво творити здоров'я. Саме в цьому і полягає місія компанії – забезпечити пацієнтів якісною фармацевтичною продукцією.

Компанія є експертом у виробництві медичних сорбентів на основі активованого вугілля, у тому числі і в комбінації з рослинними екстрактами. Продуктова лінійка компанії під маркою «Сорбекс» широко відома і користується попитом у споживачів України, Росії, країн СНД, Балтії, Польщі, Болгарії, Фінляндії. В переліку продуктів є лікарські препарати на основі рослинних екстрактів, які застосовуються в кардіології та гінекології. Крім того компанією випускаються препарати для лікування вірусних гепатитів В і С (комбіновані гепатопротектори, медичні імуно-біологічні препарати інтерферону альфа-2В, противірусні препарати).

Мій практичний досвід на підприємстві розпочався з проведення інструктажу з техніки безпеки – зрозуміло, що безпека це дійсно важливо на фармацевтичному підприємстві, навіть якщо потрапляєш на виробництво на невеликий проміжок часу.

В ході практики головний технолог провів для мене пізнавальну екскурсію по виробництву. Побаченим я була приємно здивована: виробничі потужності сертифіковані на відповідність правилам Належної виробничої практики GMP, виробництво лікарських засобів здійснюється в контрольованих приміщеннях класу чистоти D на сучасному обладнанні провідних світових виробників – Bosh (Німеччина), IMA (Італія), на якому працює дійсно кваліфікований персонал. Тож дякую керівництву компанії, особливо Біловол Юлії Андріївні та заступнику директора Перемот Зої Павлівні, за надану можливість отримати такий необхідний зараз досвід, а також за неймовірні враження!»

Джерелейко Діана:

«Для проходження практики я обрала ТОВ «Біофарма Плазма». ТОВ «Біофарма Плазма» – українська фармацевтична компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві інноваційних високотехнологічних препаратів з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів, препаратів на основі споротворних бактерій.

Біофарма розробляє і випускає технологічно складні препарати як для тих, кому потрібно просто зміцнити здоров’я, так і для пацієнтів, яким потрібна допомога в екстрених ситуаціях: в реанімаціях, під час інтенсивної терапії, при захворюваннях крові і низці онкологічних захворювань.

В перший день практики, мене зустріли не як студентку, а як невід’ємну частину колективу. Разом із фахівцем з якості Куркіною Оксаною Вікторівною обговорили план дій на час проходження практики. Мені провели екскурсію по всім ланкам виробництва. Я була приємно вражена масштабами виробництва і сучасним обладнанням підприємства. Понад 300 професіоналів своєї справи працюють в Біофармі. Дослідники і вчені щодня розробляють і виготовляють препарати, які полегшують і рятують життя людей. Більше 123 років ця компанія робить життя пацієнтів кращим. Біофарма експортує препарати в понад 36 країн світу. Мінімум 2 рази на рік компанія проходить перевірку якості у іноземних та українських аудиторів.

З теплотою згадую час проведений в стінах Біофарми. Дякую, що зустріли мене, як рідну і допомогли розібратися у виробничих процесах та надали безцінний досвід.»

Ви знаходитесь тут: Вступнику Практична підготовка студентів Практична підготовка очима студентів ПРАКТИКА – путівка у доросле життя