Карантин зупинив багато сфер людської діяльності, але не фармацевтичні виробництва та студентів-магістрантів 2-го року навчання кафедри біотехнології і мікробіології, які весь період літніх канікул чекали початку їхньої переддипломної практики на них. Тож вже 1 вересня мені вдалося потрапити на очікувану практику, яка проходила на ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця».
ФК «Дарниця» – це одне з найпотужніших фармацевтичних підприємств України. Воно має більше 60 препаратів у портфелі розробки та 280 препаратів в портфелі з фокусом на кардіологію, неврологію та проблеми болю, які реалізуються не тільки на території України, а й експортуються ще у 16 країн світу. Виробництво всіх цих препаратів здійснюється на сучасному обладнанні та за вимогами GMP.
На порозі ФК «Дарниця» мене зустріла працівник відділу кадрів, яка провела оглядову екскурсію територією підприємства, детально розповіла про всі його відділи та надала можливість самостійно обрати один з них для проходження практики. Таким чином я потрапив у відділ реєстрації та стандартизації. І тут почалося найцікавіше.
Потрапивши до відділу я познайомився в керівником практики від підприємства – Школобердою Олегом. Поспілкувавшись з ним, виявилося, що він також був випускником кафедри на якій навчаюсь і я зараз, а нині займає керівну посаду на одному з найбільших фармацевтичних підприємств України. Це мене абсолютно не здивувало, адже випускники моєї кафедри займають керівні посади практично на всіх фармацевтичних підприємствах України. Він також розповів мені і про інших випускників кафедри БТМ НУХТ, що наразі також працюють у відділі реєстрації та стандартизації.
За період проходження практики я ознайомився з процесом реєстрації ЛЗ та нормативною документацією, якою керується реєстратор.
Практика була дуже цікавою та інформативною. Я впевнений, що знання, отримані під час її проходження, будуть корисними і після закінчення університету та нададуть мені певну перевагу на ринку праці.
Вискірко Сергій, магістрант ІІ року навчання