Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Фармак - місце нових можливостей

Практика – подія, яку хтось чекав з нетерпінням, а дехто просто як ще один етап навчання. Групі студентів – Заярнюк Анні, Курченко Ірині, Петренко Наталії, Сусь Анні та Югас Олександрі – випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак». Ми, 4-й курс, «виросли» на розповідях студентів старших курсів та магістрів про пригоди в лабораторіях та можливості доторкнутися до всього того, про що лише в книжках читали. І ось, нарешті, ми в стінах лідера ринку з продажу медичних препаратів, в стінах виробництва, товари якого знайдуться в аптечці кожного з нас. (P.S. Всі деталі про товари та історію можете глянути на сайті «Фармаку», у цьому пості ви знайдете лише враження студентів ;)

Історія майбутнього флагмана фармацевтичної галузі України розпочиналась в далекому 1925 році з виробництва хлороформу та саліцилової кислоти. І через 92 роки «Фармак» 8 рік поспіль (за даними компанії Proxima Research) є лідером фармацевтичного ринку України за обсягом продажів товарів «аптечного кошика».

Вражаючою була територія – наче невеличке місто зі своєю власною транспортною системою, центрами виробництва та керування. Жителі – привітний персонал, котрий відповість на всі дивні питання від нестримних студентів. Тож Домбровська Леся та Удодова Ольга показали нам хто де «живе» – розповіли про структуру та призначення цехів, як себе вести на території і тому подібне – вступний інструктаж для новеньких. Поглянувши у перепустки ми дізнались, де саме ми проведемо ці незабутні 6 тижнів. Тут було все просто: частина людей – у відділ контролю якості, інша частина – у цех № 1.

Звичайно побувати на сучасному сертифікованому виробництві – мрія чи не кожного студента. Приємно було відчувати що «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв», «Промислова технологія лікарських засобів» та багато інших предметів саме на виробництві знаходять своє практичне застосування. Цікаво було здобути практичні навички по переодяганню у зону чистоти D, адже з розповіді викладачів кафедри все здавалося трохи дивакуватим, але після безпосереднього переодягання розумієш важливість кожної деталі цього процесу.

Відділ контролю якості (ВКЯ). Звучить цікаво. Нам необхідні деталі. Ех, ми були трохи стривожені, бо почули те, чого боялись найбільше – АРХІВ. А що ви думали, «Фармак» – це серйозне виробництво лікарських засобів, де впроваджено та сертифіковані системи відповідно до ISO 9001, ISO 13485, ISO 22000, ISO 14000, OHSAS 18001 та GMP. Тож серйозної роботи нам не дістанеться, буде чекати свого часу. Але, повернемось до сірих буднів, архів – ви думали ми будемо папірці перебирати, ееее ні. Нам довірили утилізувати прострочену сировину та готові лікарські форми. Тож ми доторкнулися (з усіма вимогами безпеки – через упаковку та в рукавичках) до всіх можливих діючих речовин та допоміжних компонентів, це було захоплююче: кристали ментолу, істинний колір рибофлавіну, плівкові покриття у вихідному стані, різноманітні амінокислоти і багато чого цікавого. А завали «Амізону» та «Евказоліну» такі, що можна весь університет вилікувати! Далі нас познайомили з базою ліків та навчили нею користуватися. І дійшли до очікуваних папірців – з чого складається досьє готової лікарської форми, як виглядають протоколи аналізів на сировину. Як виявилось, це цікаво, а також необхідно – така собі основа виробництва, і починати ознайомлення необхідно з основи.

Також нам пощастило потрапити до лабораторії, де нам продемонстрували сучасне обладнання, яке кожен день підтверджує відмінну якість готової продукції ПАТ «Фармак», серед них прилади з визначення розчинення, спектрофотометри, сучасні хроматографи та багато інших. Звичайно, можна багато розказувати про побачені лабораторії, обладнання, але ніяк не можна передати враження, які ми отримали під час перебування у відділі контролю якості, напевно, ці враження на 10 відсотків складаються від побаченого і на 90 відсотків від людей, що нас оточували, та їх відкритого відношення до нас. Було трохи дивиною, що після 3 днів екскурсії та ознайомлення з ВКЯ ми стали не просто практикантами, а маленькою частинкою всього відділу.

Після такої роботи, коли повертаєшся додому або зустрічаєш знайомих, тобі з посмішкою кажуть: «Від тебе ліками пахне», а ти не хворієш, просто проходиш практику на ПАТ «Фармак». Але це тільки початок, бо невгамовні студенти не можуть не провести більш детальну «розвідку» на виробництві і в лабораторіях. Далі буде…

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка