Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Технологічна практика – подорож у майбутнє

ПРАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"» вже 90 років як випускає лікарські засоби. Але кардинальні зміни в роботі підприємства почалися декілька років тому, коли компанія стала активно відходити від пострадянських стандартів на користь найпрогресивніших західних інновацій. Зараз підприємство експортує свою продукцію, яка виробляється з використанням найсучаснішого обладнання, за всіма міжнародними стандартами, в 16 країн світу. У чому ж секрет такого успіху? Про це дізналися студентки-біотехнологи четвертого курсу групи БТ-4-1, Юлія Іванченко та Тетяна Кравець, які в рамках проходження технологічної практики відправились у пізнавальну подорож виробничими підрозділами "Дарниці". Ця подорож зрідні мандрів у часі, адже після одержання кваліфікації бакалавра сьогоднішні практиканти вже зовсім незабаром зможуть розпочати свою професійну кар’єру на одному з фармацевтичних підприємств. Тобто, наразі дівчата зазирнули в своє можливе професійне майбутнє, а про всі їхні пригоди в цій подорожі нам повідає їх бортовий журнал:

«ДЕНЬ ПЕРШИЙ. У зазначений час ми прибули на «Дарницю» та перш за все зробили фото-звіт про прибуття на завод біля святково оздобленого головного входу. Нас зустріла керівник практики від підприємства – Ольга Лаврик, яка розповіла про можливі варіанти нашої роботи. Нам було запропоновано на вибір три відділи: реєстратура, відділ контролю якості та відділ валідації. Після декількох хвилин роздумів ми обрали відділ валідації. Того ж дня ми відвідали обраний відділ, де познайомилися з його керівником Сергієм Матвієнком та провідним інженером Лілією Савчук. Нас дуже тепло зустріли та коротко познайомили з подальшою роботою, її графіком та нашими обов’язками.

ДЕНЬ ДРУГИЙ. Перед початком роботи ми пройшли обов’язкові інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, фармакологічного нагляду, конфіденційності, інформаційної безпеки, загальних вимог GMP та первинний інструктаж з правил безпеки на робочому місці. Взагалі безпека для «Дарниці» на першому місці. Навіть доступ на кожен поверх можливий лише за персональними перепустками співробітників.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ. Вирушили на нашу першу екскурсію виробництвом, а саме в ампульний цех. Під час екскурсії нас познайомили з повним циклом виробництва. Вхід в цех лише в спецодязі класів D та С – все за міжнародними стандартами. Того ж дня ми відвідали цех м’яких лікарських форм, де детально ознайомилися з циклом виробництва мазей, кремів та гелів. Побачили, як зважують сировину, змішують інгредієнти, готують мазі та наповнюють туби готовим продуктом, а потім проводять маркування-етикетування готових лікарських препаратів. Також нам показали найбільший у Європі повністю автоматизований склад. Це було вражаюче видовище...

ДЕНЬ ШОСТИЙ. Відвідали цех твердих лікарських форм, у якому співробітник відділу валідації Богдан Криштоп познайомив нас із повним циклом виробництва таблеток та капсул. Ми побачили таблет-преси, машини для покриття таблеток оболонками, лабораторію цеху, де проводять тестування таблеток на відповідність стандартам, зазначеним в АНД. В цей же день на завод особисто завітав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко з офіційною делегацією МОЗ, яка на власні очі побачила високий рівень технологічності та сучасності фармацевтичного виробництва.

Отже, – підсумували майбутні біотехнологи, – секрет успіху ПРАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"» полягає у відповідальному ставленні до процесу виробництва, суворому дотриманні санітарно-гігієнічних норм та використанні новітніх технологій, що і забезпечує високу якість продукції. В свою чергу попит на якісну продукцію забезпечує надходження нових інвестицій в компанію, що індукує її подальший розвиток. При цьому головним козирем «Дарниці» є максимальна автоматизація всіх процесів, що мінімалізує людський фактор. ПРАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"» своїм прикладом доводить, що в Україні можливо створити надсучасне високотехнологічне підприємство, яке вироблятиме продукцію високої якості, здатну на рівних конкурувати з лікарськими засобами від провідних світових компаній.»

Практика триває, тож побажаємо майбутнім біотехнологам набратись якомога більше практичних навиків, вчасно і якісно оформити звіт з практики, а також вдало захистити його та приступити до опанування дисциплін останнього перед захистом кваліфікаційної роботи бакалавра навчального семестру.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Практична підготовка здобувачів Практична підготовка очима студентів Технологічна практика – подорож у майбутнє