Переддипломна практика – це невід’ємний процес у навчанні будь-якого здобувача. Магістранти другого року навчання не є виключенням. В той час, як у здобувачів молодших курсів навчання розпочалося з 5 вересня, наші старшокурсники вже з перших чисел вересня прибули на бази практики, де їх очікує 6 тижнів незабутньої подорожі до набуття професійних навичок. До цього кола успішних хлопців та дівчат потрапила і я.
Хотілось би почати з того, що моє проходження «практики» розпочалося ще з травня, коли я повернулась до столиці та почала шукати роботу за фахом. Після місяця активних пошуків мені вдалося знайти дуже цікаву вакансію в біотехнологічну лабораторію. Пройшовши стажування, я стала частиною компанії «Vitrotest Bioreagent», де зараз і проходжу практику.
Ця фірма спеціалізується на розробці та виробництві імуноферментних тест-систем проти різних захворювань. Велика кількість людей не завжди розуміє до чого тут біотехнологія, але вона відіграє чи не найбільшу роль в імуноферментному аналізі (метод ELISA). Здобувачі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» вивчають особливості синтезу антигенів, а конкретніше рекомбінантних білків, за допомогою прокаріотичних або еукаріотичних систем, які потім застосовуються в імуноферментному аналізі для визначення того, чи іншого захворювання. Крім того необхідно розуміти процеси трансформації клітин, індукції, а також особливості хроматографічної очистки рекомбінантних сполук.
Навчання в магістратурі дало мені більш поглибленні знання у широкому полі біотехнології. Можна сказати, що ключовою дисципліною в моїй роботі виявилась «Молекулярна біотехнологія», яку веде доцент кафедри Оксана Скроцька. Завдяки її професіоналізму навіть під час воєнного стану, не маючи доступу до лабораторії, ми отримали всі необхідні знання з даного досить складного розділу біотехнології і зрозуміли, що можливості нашого працевлаштування досить широкі. По суті, навчання в магістратурі та виконання наукової роботи на кафедрі біотехнології і мікробіології допомогли мені успішно пройти стажування в компанії «Vitrotest Bioreagent».
Наукова робота виручила досвідом роботи в лабораторії, як з необхідним обладнанням та посудом, так і з бактеріальними культурами. Тому, якщо у вас ще досі виникають запитання стосовно важливості даного виду роботу у нашому ділі, можу безсумнівно запевнити, що воно того варте!
Компанія «Vitrotest Bioreagent» не є дуже великою фірмою, але в цьому є свій шарм. Це відносно молоде підприємство вже завоювала довіру великої кількості лабораторій на ринку. «Vitrotest Bioreagent» є чи не найпершою компанією, яка розробила ефективну тест-систему на виявлення коронавірусу в нашій країні. Також компанія спеціалізується не лише на готових наборах, а й на компонентах, які йдуть до них. Окремо хочеться наголосити, що дане підприємство своєю роботою підтримує економіку нашої країни зі сторони середнього бізнесу.
Висновки кожен може зробити самостійно, але практика на даному підприємстві ще раз показала правильність вступу в магістратуру на спеціальність «Біотехнології та біоінженерія» саме до НУХТ. А кафедра біотехнології та мікробіології вкотре підтвердила свій професійний рівень та готовність випуску кваліфікованих кадрів.
магістрантка ІІ року навчання, Ірина КОВШАР