На сьогодні у зв’язку з пандемією все більше підприємств різноманітних галузей працюють дистанційно, проте незважаючи на ці тимчасові труднощі нам, магістрантам ІІ року навчання Іванову Микиті та Гриненко Віталію, пощастило проходити переддипломну практику на одному з фармацевтичних гігантів України – Фармацевтичній компанії «Дарниця».
Після спілкування з менеджером з управління персоналом ми обрали відділ управління якістю, а саме напрям валідації та кваліфікації, керуючись можливістю на власні очі побачити роботу спеціалістів, без схвалення яких не можуть починати будь-які процеси з виробництва лікарських засобів.
Також у відділі кадрів ми зустріли випускницю нашої кафедри Наталію Петренко, котра вже успішно працює на підприємстві. Приємно здивовані цією несподіваною зустріччю ми відправилися на інструктажі з техніки безпеки, прослухавшии їх, ми ознайомились з картою підприємства, яке вразило нас своїми масштабами. Далі ми відправилися у відділ управляння якістю до Матвієнка Сергія, керівника валідаційної групи за напрямом кваліфікації приміщень, обладнання та систем, під керівництвом якого мали можливість закріпити на практиці знання з етапів валідації та кваліфікації обладнання та систем забезпечення, переглянути діючу нормативну документацію, а саме валідаційні майстер-плани, специфікації, що допомогло сформувати більш повну картину цих процесів молодим спеціалістам. Нам детально розповіли про вимоги та норми, а також ознайомили з усіма нормативними документами.
В перший же день нам влаштували екскурсію до ампульного цеху, де виробляють стерильні та нестерильні лікарські препарати. Опашувавши такі курси як «Основи проектування біотехнологічних виробництв», «Промислова технологія лікарських засобів, «Санітарно-гігієнічний контроль виробництв» у НУХТ ми вже мали уявлення про основні системи та апарати, які функціонують у даному цеху. Під час екскурсії нам розповіли про всі стадії виробництва лікарських препаратів, починаючи з підготовки повітря, води та пари до пакування готового промаркованого препарату. А ще ми побачили на власні очі як влаштовані зони чистоти та процеси, що відбуваються у зоні класу А, що є найбільш критичним місцем виробництва стерильних лікарських засобів.
Ми були приємно вражені тим, що знання та навички здобуті при вивченні спеціальних дисциплін на кафедрі біотехнології і мікробіології дали нам можливість швидко розібратися з процесами, що відбуваються на реальному виробництві. Тож ми впевнились, що після закінчення навчання станемо цінними кадрами і будемо досить конкурентоспроможними спеціалістами на ринку праці.
Іванов Микита та Гриненко Віталій, магістранти ІІ року навчання