Всім привіт, мене звати Валентин. Нині я працюю старшим інженером-технологом центральної лабораторії фармацевтичної розробки на АТ "Фармак". А зовсім нещодавно - всього 5 років тому - я став випускником кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. Якщо коротко, то мої студентські роки були тісно пов’язані з громадським життям факультету та наукою. Але і сьогодні я не забуваю рідну кафедру і постійно спілкуюсь із здобувачами. Зокрема проводжу гостьові лекції з дисципліни «Вступ до фаху», «Мікробіологія, санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР», а також разом із співробітниками організовую вебінари, які допомагають біотехнологам краще розібратись із тонкощами майбутньої професії.
А щодо самої професії хочу сказати, що спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія» дає дуже багато можливостей для працевлаштування, адже студенти-біотехнологи знають основи технологічних процесів в харчовій, хімічній та фармацевтичній галузях. Особисто для мене більше до душі була фарма, тому, як не важко здогадатись, що подальше моє майбутнє тісно зв’язано з нею.
Починаючи ще з магістратури, я почав працювати у АТ "Фармак" і паралельно навчався. Моя робота була пов'язана з розробкою ЛЗ, і це був початок дуже крутих проєктів, в яких ти постійно навчаєшся, здобуваєш досвід та розвиваєшся. Подобалось бути на першому щаблі життєвого циклу препарату, на якому розробник лікарських засобів закладає якість продукту, яка буде незмінною на подальших етапах цього циклу. Розробка лікарстких засобів – це бачити як розвивається проєкт від перших лабораторних серій до перших промислових серій, які можуть сягати до 500 кг продукту. Розробка – це розуміти, що плоди твоєї праці можуть покращити якість життя або навіть врятувати.
Робота розробником – це не тільки хард скіли, тому що велика частина моєї діяльності це ще використання софт скілів, деякі з них я набув в університеті, будучи головою студентської ради факультету протягом двох років. Наведу маленький приклад: при розробці ти стикаєшся із роботою інших відділів, тому потрібно бути комунікабельним, вміти працювати в команді, відстоювати свої інтереси і так далі. Тому майбутнім студентам, окрім здобуття знань по спеціальності слід врахувати і прокачку софт скілів, оскільки роботодавці приділяють цьому дуже важливу увагу. Простішими словами розробник – це постійний розвиток в багатьох напрямках.
Наостанок хочу побажати всім абітурієнтам не вагатись з правильністю вибору спеціальності, оскільки біотехнологія – вікно можливостей для вибору майбутньої професії!
Валентин МОЦАР, випускник магістратури 2018 року