Успішно склавши вступні іспити на освітній ступінь «Спеціаліст» за спеціальністю «162 Біотехнології та біоінженерія» у Національному університеті харчових технологій, я не очікував, що мої студентські роки навчання так швидко переростуть в трудові будні. Так, після двох тижнів навчання, до себе на розмову мене запросила завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Тетяна Павлівна Пирог та заступник декана факультету біотехнології та екологічного контролю Інна Валентинівна Лич. Вони розповіли, що до них звернувся директор департаменту проектування компанії ТОВ «Унітехнології ЮЕЙ», Куліков Іван Борисович, з проханням порекомендувати студентів для проходження співбесіди у їхній компанії на посаду інженера-технолога (http://btmb.com.ua/nashi-biotehnology-potribni-skriz).
Так, в той же день я вже був на співбесіді. Завдяки тому, що за роки навчання на бакалавраті нас відразу націлювали на широкий профіль спеціаліста біотехнолога, я без підготовки зміг вирішити інженерні завдання на співбесіді. Хоча на мій подив, це не було основним критерієм відбору, адже за словами Кулікова І.Б.: «Вивчити і навчитись можна всьому, звісно при бажанні. А от людські якості, стійкість до стресових факторів, вміння в короткий термін швидко зосередитись і знайти оптимальний вихід із поставленої проблеми мають більше значення при підборі працівника».
Ось так, не очікувано для себе, я почав працювати інженером-технологом в компанії ТОВ «Унітехнології ЮЕЙ». Керівництво факультету, цілком підтримує працевлаштування студентів і випускників, які суміщають навчання і роботу за спеціальністю. Так я почав навчатись і працювати, хоча ні, правильніше сказати – я почав навчатись в університеті і на роботі, оскільки, щоб стати висококласним інженером-технологом, мені довелося вивчити на пам’ять багато нормативних документів. Також я постійно покращую свої вміння швидко і якісно креслити в програмі AutoCAD. Довелося також освоїти ArchiCAD для 3D моделювання.
Компанія займається тим що виконує замовлення "під ключ" – це коли Замовник дав свою ідею, а у відповідь отримав готовий до експлуатації об'єкт, з усім необхідним пакетом супровідної документації, не витрачаючи свій час і ресурси на вирішення якихось локальних задач і вникання в суть будь-яких проблем, які в повному обсязі вирішуються нами, на всіх етапах реалізації його задуму. І основним завданням інженера-технолога є необхідність розібратись в ідеї Замовника (для цього потрібно знати різноманітні технологій, які існують в світі, їхні переваги і недоліки, та всі необхідні фактори для їх втілення в життя), щоб потім, проаналізувавши вихідні дані, надати технологічне рішення проблеми, і видати завдання інженерам для розробки суміжних розділів проекту.
Нині я працюю в компанії «Унітехнології ЮЕЙ» уже пів року і кожного дня я дізнаюсь нові важливі нюанси своєї роботи. А мої перші поставлені підписи в стрічці «Розробив» та перші проекти, які з креслень були реалізовані на практиці назавжди залишаться приємним спогадом.
Хочу виразити велику подяку Факультету і Кафедрі, адже я впевнений, що зміг реалізувати себе на такій важкій та відповідальній посаді завдяки багажу знань отриманого за роки навчання (навіть не можу назвати дисципліну, яка б не знадобилася мені в роботі) та завдяки наданій мені такій можливості.
Анатолій Цимбал, студент освітнього ступеня «Спеціаліст»