Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Мій шлях у біотехнологіях

Всі наші випускники, без перебільшення, надзвичайно яскраві особистості якими кафедра може справді пишатися. Колектив кафедри вкладає свій професіоналізм і часточку душі кожного викладача в своїх дипломників, тому, нам вкрай приємно, коли наші вже дипломовані вихованці, торуючи свій кар’єрний шлях, відвідують кафедру чи просто виходять на зв’язок, навіть в умовах не легкого для всіх часу боротьби з російським агресором, і діляться своїми успіхами, або ж звертаються за порадою. Деякі зі здобувачів за час навчання стають для кафедри «рідними дітьми», і звісточки від них викликають особливо трепетні відчуття. Саме такою яскравою зірочкою є Цапко Софія, яка не лише сумлінно навчалась і займалась науковими пошуками, а й була одним із спецкорів кафедри (на сайті є чимала кількість дописів авторства Софії). Нещодавно вона поділилась з нами своїми думками і відчуттями після отримання диплому, а також передала напутні слова для своїх послідовників:

«Вибір майбутнього фаху для випускників шкіл, ліцеїв, коледжів є надзвичайно тяжким. Адже у юному віці досить складно зробити правильний вибір, враховуючи ще не такий вже великий життєвий досвід. І цей вибір, по суті, стане чималою частиною твого життя – мінімум на чотири роки, а максимум – на літа. Розповідаю це зі свого власного досвіду, адже поставши у 17 років перед вибором майбутньої спеціальності у галузі природничих наук або технічного перекладу, я обрала другий варіант. Провівши чотири роки, вивчаючи усебічні аспекти теорії і практики перекладу, пропрацювавши декілька років за фахом в ІТ-компаніях, мене все рівно не покидало бажання пов’язати своє життя з біологією. І у 2018 році, попри здивовані погляди моїх рідних і друзів, успішно склала вступні іспити на 3 курс ОПП «Біотехнології і біоінженерія». Спочатку було трохи лячно, бо більшість матеріалу, за причин викладених вище, прийшлось опановувати самостійно, але потім як затягнуло… І ось я вже маю на руках диплом магістра.

І хоч як би складно це не було, але навчання на магістратурі дало унікальну можливість поєднати і саме навчання, і виконання наукової роботи на кафедрі, і участь у конференціях та хакатонах. Власне, у моєму випадку, участь у конференціях, зокрема «Школі молодих науковців», #Farmak_Lab та хакатоні «Farmak Science Start» – зіграла вирішальну роль при пошуку роботи. Завдяки цим заходам мені вдалось зацікавити HR-менеджерів АТ «Фармак» у собі, як майбутньому перспективному працівникові. Так, на першому курсі магістратури, робота мене, як то кажуть, вже знайшла сама.

Слід зазначити, що під час пошуку роботи випускнику-біотехнологу бажано конкретно визначитися, чим би йому хотілося б займатися: виконувати науково-дослідну роботу, брати участь у технологічних процесах виготовлення лікарських засобів, або ж бути «гуру» систем менеджменту якості тощо. Тоді і стає простіше визначитись з вакансіями, які будуть максимально актуальними для вас, щоб не витрачати даремно свій час на нецікаву для себе роботу. Особисто для себе я хотіла обрати таку роботу, щоб мати можливість поєднати знання та навички, отримані під час навчання і на біотехнолога, і на перекладача. Зараз я працюю у Відділі аудитів, Секторі кваліфікації постачальників, і моя робота пов’язана з величезними масивами інформації, яку мені треба пропрацювати, та щоденними листуванням і спілкуванням з постачальниками сировини для виготовлення лікарських засобів. Тому, виокремлюючи необхідні навички, які цінуються роботодавцем, я б у першу чергу зазначила наступні: можливість швидко навчатися, адаптуватися до робочого процесу, вміти та бути готовим працювати у режимі «мультитаскінгу», знання іноземних мов, як «маст-хев».

Звісно ж, під час навчання не варто сподіватись, що в університеті вам дадуть усі необхідні знання для майбутньої професії, це просто неможливо. Але натомість вам дадуть якісну базу, яку можна буде застосувати під різні сфери діяльності у біотехнологічній або ж фармацевтичній галузях. Решта – ваша сумлінна праця і результат не за горами! Тому, здобувачам-біотехнологам хотілося б побажати бути цілеспрямованими, і, найголовніше, бути впевненими у собі та не боятися пробувати реалізовувати себе у тих сферах діяльності, до яких лежить душа.»

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Наші випускники - наша гордість Мій шлях у біотехнологіях