Мене звати Євгенія Моторна. Я закінчила своє навчання на факультеті біотехнології та екологічного контролю НУХТ в 2015 році. Отримавши диплом, я вирішила обрати для себе напрямок роботи в дослідницьких лабораторіях, оскільки за кілька років практичних робіт на кафедрі біотехнології і мікробіології зрозуміла, що це мені подобається найбільше.
Першим місцем моєї роботи стала лабораторія фізико-хімічних властивостей Чорнобильської зони відчуження. Я отримала посаду хіміка та одразу ж зрозуміла, що мені стане в пригоді і органічна, і неорганічна хімія, фізика, навіть вища математика (хоча під час студентства запитання типу "Чи комусь в житті ця "вишка" знадобилася?" лунали під час кожної лекції) та ще потроху з багатьох інших дисциплін.
Вже тоді я зробила для себе висновок, що під час організації учбового процесу в НУХТ дійсно враховано нюанси, яким спочатку не надаеш значення, а потім вони стають твоїм великим плюсом при працевлаштуванні. Поділюся спогадом із першої співбесіди: окрім усіх інших запитань, заступник началькика лабораторії запропонував мені розв'язати задачу на знаходження концентрації розчину та протитрувати зразок води, аби він мав змогу оцінити мої навички. Очевидно, що для випускниці БТЕК задача виявилася елементарною, оскільки цьому вчать ще з першого курсу. Ось так здобуті на кафедрі знання мені стали в пригоді вже в перший же день та посприяли отриманню гарної посади.
З тієї пори минуло чимало часу і зараз я працюю у Берліні в Bundesamt für Strahlenschutz (Федераційне відомство радіаційного захисту Німеччини). Також дослідницька лабораторія, також кислоти, луги, розчини, хімічні реакції, вимірювання багатьох фізико-хімічних показників проб води. Це вже та діяльність, де я почуваюся фахівцем. Хоча кожного дня відчувається шалена відповідальність за отримання достовірних результатів, але це не має порівняння з тим, як було незвично та важко на перших лабораторних заняттях в університеті, проте цікавість і наполегливість взяли гору.
Якщо ти майбутній першокурсник, який вже зараз захоплюється хімією чи біологією, то з власного досвіду скажу, що факультет біотехнології та екологічного контролю НУХТ – гарний вибір, який відкриває широкі можливості у виборі майбутньої професії. Після закінчення навчання можна "шукати себе" у сфері фармацевтичних, харчових чи промислових виробництв, продовжувати наукову діяльність, займатися новими розробками або, як я, працювати в лабораторії. Простір для пошуку безмежний, якщо ти матимеш якісну вищу освіту, яку дає НУХТ, а кафедра біотехнології і мікробіології, в свою чергу, поділиться знаннями, володіючи якими можна здобути вершин в будь-якому із вищевказаних напрямків і не тільки.