Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

ВОЛОДАРІ МІКРОКОСМОСУ або похід по мікроскопічні гриби

Більше трьох років ми, студенти-біотехнологи, навчаємось в університеті, і от уже більше трьох років навчання відбувається переважно дистанційно. Тож очні заняття в лабораторії, що тривають від початку цього навчального року, дозволяють набути практичні навички. І ми радіємо цьому, як рідкісній вдачі.

Днями відбулося чергове лабораторне заняття з дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР» (лектор доцент Наталія Грегірчак), де ми, четвертокурсники, під керівництвом  асистента Тетяни Сулейко вивчали тему «Санітарно-мікробіологічний аналіз виробничої лабораторії». Чи цікаво Вам дізнатися, який мікровсесвіт нас оточує? Що ж, тоді Вам до нас.

В ході цього заняття було відібрано проби повітря з різних приміщень університету, проби води водопровідної, здійснено мікробіологічний аналіз поверхонь лабораторії та особистих речей здобувачів (поверхня мобільного телефону та студентського квитка), а також аналіз мікрофлори людини, а саме проби з волосся, порожнини рота та рук здобувачів. Усі зразки були висіяні на чашки Петрі з відповідними діагностичними середовищами та відправлені на вирощування в термостами на відповідні температурні режими. А на наступному занятті ми нарешті побачили результат – нашим очам відкрилося розмаїття колоній бактерій, міцеліальних та дріжджових грибів. І черговим нашим завданням був кількісний обрахунок результатів, адже мало підтвердити чи спростувати наявність мікроорганізмів в оточуючому середовищі, треба бути впевненим в безпечності перебування та роботи в даному приміщенні. Майже всі зони, де, був здійснений відбір проб атмосферного повітря для мікроб.аналізу, задовольняють умовам виробничих приміщень; водопровідна вода, що тече в кранах університету (а напевно і будь-яких інших кранах м.Києва), цілком відповідає нормам – ми не знайшли жодної колонії E.coli; а ось що стосується мікрофлори самих здобувачів…, правило «частіше мити руки з милом» з часів Covid ніхто не відміняв. На черзі новий епідеміологічний сезон. Будьте пильні!

Ця лабораторна робота вкотре підтверджує, що навколо нас повно мікроорганізмів, яких люди не помічають. Але те, що мікроорганізмів не видно неозброєним оком, не скасовує того, що вони можуть як приносити велику користь, так і становити серйозну загрозу.

Безмежний мікросвіт повен можливостей, але й повен небезпек. Тому й існують ті, хто стоїть на межі макро- і мікросвіту, ті, хто приборкують мікроорганізми і направляють їх могутність на благо людства, ті, хто підкорюють мікросвіт заради підкорення людиною космосу – біотехнологи. І оскільки перед нами стоїть така важлива місія, ключовою задачею зараз є здобуття якомога більшої кількості практичних професійних навичок. Адже ми – біотехнологи – володарі мікрокосмосу.

Здобувач спеціальності 162 «Біотехнології і біоінженерія» групи БТ-4-1 Володимир ВЕРБІЯН

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують ВОЛОДАРІ МІКРОКОСМОСУ або похід по мікроскопічні гриби