Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Подорож до пивоварного заводу "Оболонь": відкриття світу пивоваріння

Подорожі завжди є захопливими і незабутніми подіями в житті кожної людини. Вони дають можливість дізнатись про нові місця, культуру та традиції, розширюють наші горизонти та надихають на нові досягнення. Днями студенти першого курсу факультету БТЕК мали унікальну можливість вирушити у захоплюючу подорож до заводу "Оболонь". Ця подія стала важливою частиною нашого студентського життя, відкриваючи нові горизонти та надаючи незабутній досвід.

Зайшовши на територію заводу "Оболонь", ми відчули неймовірну атмосферу виробництва і від першого кроку були оточені запахом солоду та хмелю, що збуджувало наші смакові рецептори та цікавість. Нас зустріла екскурсовод Альона Григорівна, яка з великим ентузіазмом та експертними знаннями розповіла нам про кожний етап виробництва пива та історію пивзаводу «Оболонь».

Одним із цікавих фактів даного заводу є його зв'язок з Чехією. Саме чеські спеціалісти обрали місце розташування заводу, що стало першим кроком до його створення. Поступово "Оболонь" розвивалася, додавалися нові лінійки пива та сидру, а також було введено варильний цех.

Під час екскурсії ми детально ознайомилися з етапами виготовлення пива. Перший етап - затирання сусла, яке включає суміш солоду та води при певній температурі. Потім йде прогрів сусла та процеси освітлення пива.

Ми були вражені, коли дізналися про використання 96 трубок, по яких проводилося доброджування пива. Цей метод дає можливість зберегти та зміцнити його характерний смак та аромат.

Ще одним із вражаючих фактів, які ми дізналися про завод "Оболонь", було його важливе значення під час воєнних подій. У складних умовах війни завод продовжував працювати та постачати воду в бойові точки. Це свідчить про велике значення пивоварної промисловості для забезпечення важливих потреб суспільства навіть у непрості часи.

Після завершення екскурсії ми були наповнені враженнями та пишалися знаннями, які отримали про процес виробництва пива. Ця подорож зміцнила нашу палку любов до біотехнології та пивоваріння. Ми вдячні завідувачу кафедри біотехнології і мікробіології, Стабнікову Віктору Петровичу, старшому куратору групи БТ-1-1 Воронцову Олександру Олександровичу, генеральному директору Ігорю Булаху та нашому чудовому екскурсоводу Альоні Григорівні за отримані незабутні враження та цінні знання про світ пивоваріння.

Своїми враженнями поділилися учасники екскурсії:

Сахневич Анастасія БТ-1-1: «Я дуже задоволена, що ми відвідали пивзавод «Оболонь».

Ми дізналися, що «Оболонь» займає лідуючі місця з виробництва та продажу пива, слабоалкогольної, безалкогольної продукції, звичайної питної та мінеральної води. Почули на підприємстві, з чого вариться пиво, побачили, як воно вариться. Побачили унікальну варильну систему та потужну лінію розливу».

Бахмач Нікіта БТ-1-1: «Було дуже цікаво слухати історію пивоварні і дуже сподіваємося на запрошення відвідати майбутній музей!

Екскурсія видалася реально цікавою і захопливою. Мені дійсно було приємно дізнатися більше про саму компанію «Оболонь», процеси і методи, які вони використовують для одержання своєї продукції. Було затишно і я б сказав, що з останніх екскурсій, де я був, то ця була одна з найкращих. Вона була лаконічна та змістовна.»

Курганська Марія БТ-1-2: «Екскурсія на пивзавод Оболонь була дуже цікава! Ми побачили усі процеси переробки зерна у напій та фільтрування його. Також нам показали техніку та заторні чани, що здивували розміром та своєю працею. Історія цього заводу має окреме місце, бо так ми змогли зрозуміти, як з місця, яке було непридатне до життя (саме значення "Оболонь" і є непридатність живого до місця) стало найпопулярнішим брендом пива та просто популярним районом проживання. Ви не пошкодуєте, якщо відвідуйте екскурсію до цього місця!»

Мельник Тетяна БТ-1-1: «У понеділок 22 травня я з одногрупниками відвідала екскурсію на завод «Оболонь». Нам дуже інформативно й цікаво розповіли його історію, процеси виробництва та провели по різних цехах.  Якщо чесно, то ця подорож, саме на це виробництво, була для мене найлегшою, найцікавішою, найдоступнішою й найбільш зрозумілою.

На самому початку екскурсії усім відвідувачам надали халати та шапочки, нам розповіли про блоки заводу, поглиблено описали кожен з них та ознайомили з процесами, які в них відбуваються. Після групу провели в цех, де показали сусло та хміль, на якому готується пиво. Екскурсовод наголошувала на тому, що кожен етап обов’язково перевіряється пробами на якість. Наступним кроком був відділ з розливу та фасування продукції. Уже потім нам показали, як проводиться очищення техніки на даному підприємстві, що задіюються очисні розчини і проводиться це в певний період. Також надзвичайно крутим є те, що «Оболонь» має свою воду, тобто своє джерело, про яке нам також розповідали в історії заводу.

Загалом мені дуже сподобалось, адже екскурсовод дала нам інформацію надзвичайно цікаво та просто. Пояснила кожен з етапів виробництва, відповіла на всі наші запитання та класно оглядово піднесла інформацію. Ще маленькою приємністю для нас був подаруночок від «Оболонь» - це лимонад «Живчик» та «Кока-кола». Також поруч з будівлею заводу був їх фірмовий магазин, тому будь-хто міг придбати оригінальну продукцію. Рекомендую відвідати цей завод усім, отримати незабутнє враження та масу позитивних емоцій, ну і звичайно поповнити скарбничку своєї голови новеньким та смачненьким матеріалом, який стосується як біотехнології, так і маркетингу, харчових технологій тощо!»

Клименко Максим БТ-1-1: «Екскурсія на ПрАТ «Оболонь» була насиченою та корисною. Це був новий досвід для нас усіх. Спочатку нам видали спецодяг і розповіли про історію пивзаводу: відкриття №3 заводу на підприємстві у 1980 році, поставки пивпродукції до Великої Британії 1989 року, про лінійки продукції, що виготовляється для внутрішнього та зовнішнього ринків, про дочірні компанії Оболонь, сертифікати якості та систем управління для продукції ISO 9001, 14001, 18001, 22000. Також показали свої складові продукти пивоваріня у спеціальному демонстраційному вікні – висушені шишки хмелю та його пресована у гранули форма, зерна відбірної пшениці. Після цього ми рушили до серця заводу №3 – варильного цеху. Там був інший температурний режим ніж в інших приміщеннях заводу, оскільки в величезних чанах з нержавіючої сталі проводився процес затирання сусла, коли подрібнений ячмінний солод змішується з водою при високій температурі – при затиранні крохмаль у зернах розщеплюється в цукри мальтозу і розчинні речовини декстрини і сусло при цьому набуває солодкуватого смаку. Ячмінний солод компанія транспортує з свого дочірнього виробництва у смт Чемерівцях.

Після цього відбувається процес прогріву сусла та його охолодження, з подальшим освітленням – зниженням температури сусла у чані та осадженням зважених частинок. За холодоагент використовують рідкий аміак, температура кипіння якого складає -33 °C. Його проганяють з однієї охолоджувальної системи чану до іншої за допомогою стальних нержавіючих трубок.

Наприкінці екскурсії нам також показали великі та потужні установки з розливання готових напоїв у пляшки ПЕТ від 0,5 л до 2 літрів. Ми завітали до виробничих приміщень потужностей розливу 60 тис. пляшок за годину та 110 тис. пляшок за годину.

Для усіх здобувачів, що відвідали екскурсію, організатори зробили приємний сюрприз – фірмові подарунки продукції «Оболонь».

Після такої зустрічі з серцем виробництва пивзаводу «Оболонь» залишаються по-справжньому позитивні враження. Дякую організаторам за такий крутий захід!»

Здобувачка спеціальності 162 «Біотехнології і біоінженерія» групи БТ-1-1 Топіха Тетяна

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Подорож до пивоварного заводу "Оболонь": відкриття світу пивоваріння