Завідувач кафедри, професор кафедри біотехнології і мікробіології, доктор технічних наук.
У 2002 р. закінчив з відзнакою Національний університет харчових технологій за спеціальністю «Біотехнологія». У 2006 році захистив дисертацію на тему «Розробка способу анаеробного очищення стічних вод з використанням залізовідновлювальних бактерій» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (спеціальність – біотехнологія). У 2018 р. захистив докторську дисертацію на тему «Наукові засади створення біотехнологій біоцементації для використання в охороні довкілля і промисловості» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук (спеціальність – біотехнологія).
Працював начальником відділу захисту навколишнього середовища у Науково-виробничому онкологічному та кардіологічному центрі «МаксВелл», Київ (2006 – 2007); потім - доцент кафедри біотехнології в Інституті міського господарства в Національному авіаційному університеті, Київ (2008 – 2010), стажування і докторантські дослідження в Наньянгському технологічному університеті, Сінгапур (2010 – 2012), а з 2012 р. працює на кафедрі біотехнології та мікробіології НУХТ.
Викладає дисципліни:
- Мікробіологічні основи екологічних технологій
- Технологія біологічно активних сполук та лікарських засобів
- Основи біотехнології і фармації
- Харчова біотехнологія
- Загальна технологія фармацевтичних та біотехнологічних виробництв
- Іммобілізовані ферменти і клітини в біотехнології
- Мікробіологія (на анг. мові).
Експерт з акредитацій освітніх програм Національного агентство із забезпечення якості вищої освіти.
Експерт конкурсу з відбору проектів, що фінансується за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України.
Експерт Міністерства освіти України з проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності.
Експерт конкурсу українсько-литовских науково-дослідних проєктів на 2022-2023 рр. “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”
Експерт конкурсу робіт, поданих на здобуття Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”.
З 2022 р. Секретар секції спеціалізованої науково-технічної ради Міністерства освіти і науки України з відбору наукових робіт, науково-технічних та інфраструктурних проектів «Науково-технічні проекти суб’єктів малого і середнього підприємництва, закладів вищої освіти та наукових установ, а також науково-технічні проекти суб’єктів господарювання, що потребують проведення техніко-економічного обґрунтування за тематичним напрямом «Освоєння нових технологій транспортування енергії, впровадження енергоефективних, ресурсозберігаючих технологій, освоєння альтернативних джерел енергії»
З 2022 р. Член секції «Раціональне природокористування» Науково-технічної ради МОН з питань формування та виконання державного замовлення на науково-технічну продукцію.
Головний редактор журналу “Ukrainian Journal of Food Science”, Україна, індексується у Google Scholar та Index Copernicus.; член редакційної колегії журналу «Ukrainian Food Journal», Україна, індексується у Scopus, Web of Science, Google Scholar та Index Copernicus; реферує наукові статті в журналах наукометричних баз даних Scopus, Web of Science, Index Copernicus.
Відповідальний виконавець проєкту: «Комплексні мікробні препарати мультифункціонального призначення: від регуляції біосинтезу та властивостей до перспектив практичного використання» № держреєстрації: 0119U002575.
Керівник сумісного Українського-Латвійського проекту «Мікробно-зв’язаний мікропластик в нейстоні міжфазної поверхні вода-повітря та його вплив на довкілля річкових та морських біотопів».
Стабніков Віктор Петрович є автором та співавтором 153 наукових та навчально-методичних праць. Він є автором 46 статей опублікованих англійською мовою у міжнародних періодичних виданнях бази Scopus, з них 23 в картелях Q1-Q2, а також є співавтором монографії Construction Biotechnology видавництво Springer, 13 глав у міжнародних колективних монографіях, опублікованих англійською мовою.
Індекс Гірша (Н -індекс) згідно Google Scholar– 24, цитування 2539; Scopus – 21, цитування 1649.
ORCID iD https://orcid.org/0000-0003-3738-8056.
Науково-педагогічний напрямок – біотехнологічні методи і матеріали для захисту та раціонального використання довкілля.