Всі ми хочемо мати престижну роботу, на якій би могли займатися улюбленою справою. Свого часу, будучи абітурієнтом, я досить швидко збагнув, що для досягнення такої мети необхідно здобути затребуваний фах, актуальність якого з роками буде тільки зростати. Оскільки біологічні науки завжди привертали мою увагу, а технології в цілому викликали в мене захоплення, я вирішив обрати для вивчення біотехнологію.
До майбутнього місця навчання в мене було 2 основні вимоги: 1) можливість отримати дійсно актуальні знання, які відповідають сучасному рівню розвитку науки та техніки; 2) наявність належного матеріально-технічного забезпечення, за допомогою якого набуті теоретичні знання можна апробувати на практиці.
Одним з небагатьох вищих навчальних закладів, який повністю відповідав моїм критеріям став НУХТ, в якому я з 2012 р. на факультеті БТЕК почав опановувати біотехнологію. Варто зазначити, що під час навчання у студентів є можливість активно залучатися до насиченого наукового життя (працюють наукові гуртки «BIOTECH» та «Cella mirabilis», проводяться олімпіади та міжнародні конференції). Такий підхід неабияк сприяє розкриттю потенціалу справжніх молодих вчених. В моєму випадку, завдяки науково-дослідній роботі, я двічі ставав призером ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, а також є автором ряду наукових публікацій (статей, тез, патенту на винахід). Окрім цього таке поєднання «класичного» високоякісного університетського навчання з додатковою науковою підготовкою сприяло розвитку вміння глибоко мислити, аналізувати проблеми та шукати оптимальні шляхи їх вирішення, що постійно стає мені у пригоді на роботі.
До речі, наразі я обіймаю посаду провідного інженера-технолога технологічної лабораторії Дослідного центру АТ «Київмедпрепарат» (корпорація «Артеріум»), де займаюся розробкою якісних лікарських засобів і процесів їх виробництва. Всупереч упередженням на роботу вдалося влаштуватися відразу після закінчення магістратури. Неабияку роль при цьому відіграв високий рівень фахової підготовки, а також ряд наукових здобутків. Тут хочеться, скориставшись нагодою, висловити щиру подяку всьому колективу кафедри за всебічну допомогу впродовж навчання.
На цьому мою історію можна було би закінчувати, але, попри успішне працевлаштування, я вирішив довести до логічного завершення розпочату наукову діяльність і, скориставшись нагодою, продовжив навчання за науковим степенем «доктор філософії» на кафедрі біотехнології і мікробіології за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».
Загалом я з кафедрою вже майже 10 років і ні про що не жалкую!
Сподіваюсь, що і Ви, шановні абітурієнти, зробите правильний та розважливий вибір і пов’яжете своє зародження наукового фахівця з професіоналами своєї справи. Щиро запрошую Вас до родини БТЕК!
Здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії
кафедри біотехнології і мікробіології,
Вороненко Андрій