Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Експоненційна фаза магістерських робіт: захист курсових з «Молекулярної біотехнології»

Після довгих і непростих пошуків «субстратів» для майбутньої магістерської – цікавих і актуальних тематик досліджень, збору і аналізу величезних об’ємів інформації з літературних джерел для написання літогляду, кропіткої праці над обґрунтуванням магістерської роботи та акумуляції усіх попередньо набутих на бакалавраті знань для написання нової курсової, нарешті настав кульмінаційний момент – захист курсових робіт з дисципліни «Молекулярна біотехнологія». Цього моменту магістранти кафедри біотехнології і мікробіології чекали з особливим нетерпінням, проте водночас із невеликим острахом, адже на захисті необхідно гідно і максимально ґрунтовно представити результати свої напрацювань із тематики обраних досліджень, які у подальшому ляжуть в основу майбутньої магістерської кваліфікаційної роботи.

Так, 20 травня 2021 року, у форматі Zoom-конференцій пройшли захисти робіт магістрантів в рамках засідань двох комісій у складі Світлани Тетеріної, Оксани Скроцької, Олександра Воронцова, Віктора Стабнікова та Вікторії Красінько, Людмили Буценко, Юрія Карлаша, Юрія Резніченка, Світлани Старовойтової. Магістранти мали можливість продемонструвати свої курсові роботи у форматі мультимедійних презентацій, у яких були стисло, проте вичерпно, представлено результати техніко-економічного обґрунтування, обґрунтування вибору біологічного агента, способу культивування, ферментера та методів контролю. Цьогоріч тематики робіт магістрантів пов’язані із різними галузями промисловості, зокрема:  харчовою – кілер-токсини для крафтового вина, косметичною – отримання розчинника 2,3-пропанбутандіолу для ефірних олій, і звісно фармацевтичною – особливості біосинтезу поверхневих антигенів в якості субодиничних протигерпетичних вакцин, біогенні часточки срібла у складі лікарських препаратів для лікування COVID-19, отримання складових гібридних антибіотиків, особливості одержання лактулози, фітази медичного призначення, рамноліпіди для руйнування бактеріальних плівок, бета-глюкани дріжджів як імуностимулюючі речовини.

Також особливо цікавими були наукові здобутки переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу  студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», чиї наукові роботи були присвячені вивченню антибактеріальних та антифунгальних властивостей грибів відділу Basidiomycetes, а також антиадгезивній та антимікробній активності ПАР мікробного походження.

Захисти робіт проходили у форматі активної дискусії, під час якої члени комісії надавали слушні і вагомі рекомендації щодо покращення та корегування робіт. Загалом, атмосфера онлайн-захистів була приємна та невимушена. Кожен студент мав можливість вичерпно обґрунтувати свою точку зору і навести відповідні докази своїм твердженням. Своїми враженнями щодо проведеного захисту робіт поділилась Світлана Бондарук:

«Хоча робота над курсовою з дисципліни «Молекулярна біотехнологія» була досить тривалою, але захист пройшов досить швидко та із жвавими обговореннями кожної тематики. Досить цікавими та корисними виявилися коментарі членів комісії, які сприяють більш кращому представленні курсової роботи».

Ярова Ганна також прокоментувала проведений захист курсових робіт:

«Незважаючи на те, що за плечима вже захист бакалаврського диплому та презентація результатів попередніх наукових досліджень на конкурсі, все одно незначне хвилювання перед презентацією курсової роботи було присутнє, однак помітивши лояльність членів комісії, їх бажання допомогти виправити можливі неточності у роботі, всі переживання легко забулись. Адже коли захист курсової роботи проходить у приємній атмосфері та супроводжується обговоренням теми для більшого її розкриття, вдається отримати не лише оцінку, але і позитивні емоції».

Отже, ще один рубіж подолано магістрантами і тепер можна з легкістю, хоч і не надовго, видихнути, аби набратись нових сил і натхнення для написання наступної частини майбутньої магістерської роботи.

 магістрантка групи ПБ-1-1М Цапко Софія,

магістрантка групи ФБ-1-2 Бондарчук Валерія

 

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка