Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Конфлікт: мистецтво балансу

Конфлікт… Це те, з чим ми зіштовхуємось кожен день. Власне, кожен рано чи пізно потрапляє в конфліктні ситуації. Але одні конфлікти завершуються вигідним компромісом, інші – насиллям, одні люди виходять з конфлікту переможцями, інші – переможеними. І в наш конфліктний час, як ніколи, важливим є вміння добиватися свого в конфліктних ситуаціях та вміння безпечно з них виходити.

Тож в минулий понеділок, 14 листопада, для здобувачів вищої освіти факультету біотехнології та екологічного контролю в межах дисципліни «Ділова комунікативність» відбувся тренінг з керівницею навчальних проектів компанії «Триглав Інтернешнл» Тетяною Ковтонюк.

Зустріч стосувалась правильної комунікації у конфліктних ситуаціях. Це вже другий тренінг з комунікацій, який проводить Тетяна Ковтонюк для здобувачів, організований у співпраці НУХТ, фармацевтичної компанії «Артеріум» та її партнерів, серед яких є і «Триглав Інтернешнл».

То як залишатись ефективним комунікатором навіть у конфліктній ситуації та що треба знати, аби ви керували конфліктом, а не конфлікт вами?

Першим і доволі несподіваним тезисом, висловленим Тетяною Ковтонюк, стало те, що конфлікт – це не завжди щось погано. За її словами, конфлікти можуть відкривати нові можливості, допомагають виявляти і вирішувати проблеми та впроваджувати прогресивні новації. Тож конфліктів не треба боятися, ними треба грамотно керувати, аби отримати з конфлікту максимальну вигоду. Але і починати конфлікт без зайвої необхідності не варто, адже більшість конфліктів, за словами пані Тетяни, виникають за відсутності реальних протиріч. Таке трапляється через емоційне напруження, стрес, а також конфліктогенну поведінку, до якої відносяться слова-конфліктогени. Тож конфліктогенних слів та дій варто уникати, аби не створювати непотрібних конфліктів та не доводити вже наявні до насилля. Більше того, ні в якому разі не можна відповідати конфліктогеном на конфліктоген, натомість варто вміти виводити ситуацію з піке перефразуванням категоричних тезисів, говорити спокійно і стримано.

Та й загалом в конфлікті не варто давати волю емоціям, адже конфлікт – як морська хвиля. Віддатись течії негативних емоцій, образ – затягне у вир агресії, в якому конфлікт керуватиме вами. Пливти проти хвилі, виправдовуватись – теж провальний номер. Хвиля конфлікту змете і такого комунікатора. Комунікація в конфліктних ситуаціях – як серфінг. Ключове тут не швидше, вище, сильніше, а баланс. Найважливіше вміння серфінгіста – балансувати на гребені хвилі. Найважливіше вміння комунікатора – балансувати на гребені конфлікту. Де треба – перейти в наступ, натиснути на опонента, аби добитися свого, де треба – відступити, піти на компроміс, знайти взаємовигідне рішення, а де треба – розрядити обстановку, перевести розмову в інше русло, залучити до комунікації медіатора. А для цього конфлікт вести треба з розумом, тримати емоції під контролем – аби тримати під контролем ситуацію, аналізувати слабкі та сильні сторони опонента, знати його інтерес в цій ситуації та аналізувати варіанти вирішення ситуації, враховуючи інтереси обох сторін. А головне – відділяти проблему від людей і відповідно не переходити на особистості замість вирішення проблеми.

Тож з холодною головою та комунікативними навичками студентам біотехнологам більше не страшні жодні конфлікти.

Здобувач БТ-3-1 Володимир ВЕРБІЯН

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Конфлікт: мистецтво балансу