Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Знання правил GMP – перший крок до майбутньої виробничо- практичної роботи

У цей надскладний для всіх нас час важко займатися буденними справами, а нам як студентам 3-го курсу – навчатися. Проте, незважаючи на непрості умови та різні місця перебування, ми всі не втрачаємо можливості опановувати дисципліни хоча б у онлайн-форматі, які є основою нашої спеціальності 162 «Біотехнологія та біоінженерія». Однією із таких дисциплін є «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв».

Ця дисципліна є важливою у системі підготовки, тому що забезпечує виконання цілої низки дій та робіт відповідно до чинного законодавства. Особливістю є те, що на лекціях із «Нормативного забезпечення біотехнологічних виробництв» студенти вперше знайомляться і навчаються виконувати вимоги нормативних актів у своїй професійній діяльності. На жаль, протягом цього семестру ми не мали змоги прослухати усі лекції у супроводі лектора дисципліни Старовойтової Світлани Олександрівни, доцента, кандидата біологічних наук, проте пощастило провести хоча б кілька із них, коли ситуація трішки покращилася і усі були у більш менш безпечному місці. Так за допомогою мультимедійних презентацій та відео вдалося краще розібратися у матеріалі та мотивувати здобувачів до самостійного опрацювання матеріалу.

На одній із останніх лекцій Світлана Олександрівна представила нам віртуальну екскурсію на фармацевтичне виробництво, яка якнайкраще продемонструвала застосування отриманих знань із дисципліни на промисловому виробництві таких величезних масштабів.

Особливо цікавими були практичні заняття із асистентом Удимовичем Віктором Миколайовичем, на яких ми детально розглянули основні вимоги до належної виробничої практики (GMP – Good manufacturing practices) лікарських засобів, знання яких є основним пунктом при отриманні роботи на фармацевтичному підприємстві. Це було підтверджено при паралельному відвідуванні ряду лекцій від провідних фахівців АТ «Галичфарм» (ТМ «Артеріум»), на яких спікери наголосили, що без знання GMP працівник не може бути допущеним до виробництва, так як буде головною небезпекою контамінації продукту. Крім того, проведення практичних занять у вигляді дискусій дало змогу дійсно гарно засвоїти матеріал, а також, не боятися висловлювати свою думку та припущення щодо того чи іншого питання.

Підсумовуючи описані враження, від імені усього третього курсу хочу порадити та зацікавити студентів молодших курсів до вивчення даної дисципліни, знання з якої повністю та без сумніву будуть застосовані при вивченні загальної та спеціальної технологій, проходженні практик та виконанні курсових і кваліфікаційних робіт.

Дякуємо нашим викладачам за чудове та зрозуміле кожному студентові подання такої доволі складної дисципліни як «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв» і бажаємо успіху в їхній роботі.

Благодир Дар'я, здобувачка БТ-3-2

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Знання правил GMP – перший крок до майбутньої виробничо- практичної роботи