Сучасність диктує нам нові умови життя. Вміння швидко адаптуватись до будь яких змін – це якості, якими має володіти успішна людина. Незважаючи на доволі складний час не тільки для вітчизняної науки, а й для країни, ми, учасники гуртка «BIOTECH», встигаємо не тільки вчитися на «відмінно», а й брати участь у конференціях.
«Навчальний рік вже розпочався, то ж час презентувати світу науки та поділитися із колегами-однодумцями власними науковими експериментальними дослідженнями і розпочати «осінній марафон» написання тез, які стануть «першою ластівкою», за якою з’являться й нові результати на шляху до масштабних відкриттів». Саме таке завдання поставили собі учасники гуртка "BIOTECH" Іванов Микита (здобувач ОС «доктор філософії»), Парфенюк Марія (здобувач ОС «магістр») та Благодир Дар'я (здобувач ОС «бакалавр») під керівництвом свого керівника, професора Тетяни Пирог, проводячи дослідження з впливу біологічних індукторів на синтез та біологічну активність мікробних поверхнево-активних речовин.
Так, на початку жовтня у м. Харкові відбулася міжнародна науково-практична конференція «Фундаментальні та прикладні дослідження у галузі фармацевтичної технології», у збірнику якої було опубліковано тези Парфенюк Марії, Благодир Дар'ї та Іванова Микити:
«Деструкція бактеріальних біоплівок під впливом поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241, синтезованих за наявності Enterobacter cloacae С-8» (с.113).
«Вплив дріжджів роду Saccharomyces на антимікробну активність поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІMВ B-7241» (с.175).
Тільки-но отримавши сертифікати учасників конференції у Харкові, а також неоцінений досвід після ознайомлення з роботами своїх колег-науковців, молоді «біотехівці», не гаячи даремно часу, уже 28 жовтня представили свої постерні доповіді на науково-практичної конференції Школи молодих науковців АТ "Фармак".
Експериментальні наукові дослідження дають можливість навчитися «працювати руками», опанувати методи досліджень, яких немає у лабораторних практикумах, набути навичок командної роботи, навчитися не тільки писати, а й презентувати результати своїх досліджень і спілкуватися з науковою спільнотою. То ж хочемо дати пораду здобувачам: відвідуйте пари, займайтесь науковою роботою та викладайтесь на повну, беріть участь у конференціях, публікуйте тези та статті у наукових журналах, адже виконання експериментальної наукової роботи забезпечує випускникам нашої кафедри конкурентну перевагу на ринку праці!
здобувачка ІV курсу бакалаврату спеціальності 162 "Біотехнології та біоінженерія" Дар’я БЛАГОДИР
здобувачка І курсу магістратури спеціальності 162 "Біотехнології та біоінженерія" Марія ПАРФЕНЮК
здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії ІІ року навчання Іванов МИКИТА