Як відомо, якість освіти визначається не тільки компетентністю викладачів та високим рівнем викладання, а й здатністю навчального закладу адаптуватись під потреби здобувачів освіти. В цьому плані НУХТ не пасе задніх, адже недарма славиться своєю інноваційністю, демократичністю та студентоцентричністю. Поки багато інших університетів тримаються старих традицій, уникаючи принципових змін, НУХТ втілює в життя прогресивні новації, аби іти в ногу з часом і адаптуватися до навколишніх змін. А найголовнішим тут є те, що, впроваджуючи зміни, НУХТ в першу чергу орієнтується на побажання студентів, дізнаючись суспільну думку шляхом опитування.
Цей буремний рік не став виключенням і за результатами цьогорічного опитування було впроваджено деякі зміни до освітньої програми, про які було повідомлено в рамках зустрічі з гарантом освітньої програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, природоохоронна, харчова» Світланою Старовойтовою, що відбулася 14 та 15 листопада для студентів другого, третього і четвертого курсів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» до зустрічей активно долучилася й декан факультету Наталія Грегірчак. Тож, в ході опитування студентами було відзначено високий рівень викладання дисциплін та в цілому задовільний стан методичного наповнення. Але, на думку опитаних, певні дисципліни потребують перегляду структурування навчального матеріалу. Тож, рішенням випускової кафедри лекторам дисциплін було рекомендовано переглянути наповнення і структурування матеріалу на платформі Moodle, а також впровадити до практичних та лабораторних занять активні методи навчання: командну роботу, ділові ігри, круглі столи, для покращення набуття студентами soft-skils. Пропозиції оновити навчально-методичну літературу враховано – в план видання НМЛ кафедри внесено видання електронних посібників з дисциплін: «Вступ до фаху», «Імунобіологія і основи імунобіотехнологій», «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв», «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв». І звичайно ж гарант вкотре нагадала про важливість дотримання академічної доброчесності, а саме детально ознайомила з новим Положенням про забезпечення академічної доброчесності в університеті (затверджено Наказом НУХТ № 105 від 11 листопада 2022 р.) та додаткові освітні можливості: внутрішню академічну мобільність, дуальну освіту, сертифікатні програми та можливості неформальної освіти.
Гарант наголосила на важливості думки кожного здобувача і закликала активно висловлювати свою зауваження та побажання для покращення освітнього процесу.
Тож, в університеті, для якого інноваційність і демократичність не порожні слова, будь-яка проблема буде вирішена, а будь-який недолік освітньої програми буде виправлений, достатньо лише висловити свою думку (свої зауваження і побажання) в анонімному опитуванні або напряму зв’язатись з гарантом освітньої програми. Адже НУХТ завжди готовий врахувати нашу думку. Бо НУХТ – це і є ми!
здобувач групи БТ-3-1, Володимир ВЕРБІЯН