В такий не простий час для країни здобувачі біотехнологи 1 курсу магістратури та викладачі кафедри біотехнології і мікробіології всіма силами намагаються відновити звичайний темп навчання. І ось відбувся захист курсових робіт з дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень». Цей захист – це другий важливий етап, що безпосередньо стосується написання магістерської роботи. А першим, після вступу та початку навчання, був етап вибору та обґрунтування тематики магістерської роботи, про що писали наші здобувачі: Софія Цапко, Анастасія Косів і Олександра Шаповалова, Вероніка Калабська, Юля Гайдук та інші.
Курсові наших магістрантів охоплювали широке коло різних тем біотехнологічного спрямування: мікробні полісахариди медичного призначення, бактеріальна наноцелюлоза, сульфатовані полісахариди базидіальних грибів з противірусною активністю, сідерофори мікрооорганізмів та багато інших. Тож комісія у складі професора Тетяни Пирог та доцентів Юрія Карлаша, Ольги Слободян, Оксани Скроцької та Світлани Старовойтової, ознайомившись із самими роботами, розпочала захисти. Своїми враженнями від даної події вирішили поділитись самі здобувачі:
Ірина Ковшар (ПБ-1-1М): «Курсова робота наукового спрямування на магістратурі – це процес, який потребує до себе особливої уваги. Воєнний стан вніс свої корективи, але це не завадило мені оформити свої вже отримані результати. Та навіть захист такої роботи не може обходитись без запитань та зауважень. Комісія з наших викладачів таким чином намагається звернути увагу на помилки та недоліки, які потрібно допрацювати для успішного захисту диплому! Тому дякуємо нашій кафедрі за те, що навіть в такий важкий час ви не байдуже ставитеся до навчання здобувачів!».
Влада Лозіна (ФБ-1-2М): «Ось і настав день захисту курсових робіт. Здавалося б, за п’ять років навчання, вже мав би звикнути до цієї події. Але ж ні, все одно хвилюєшся як першокурсник, який перший раз у житті побачив мікроорганізм і має про нього розповісти. Чим ближче твоя черга до представлення роботи, тим більше зростає хвилювання. В голові пролітають різні думки: «а може це треба було робити так, а не інакше», «а що, якщо я неправильно порахувала об’єми», «зараз скажуть, що цей метод лише для лабораторного дослідження» ,«все погано, у мене все неправильно». І тут настає ця мить, тебе запрошують доповідати, аж раптом, всі хвилювання розвіюються, приходить впевненість та досвід, який ти здобував протягом всіх цих років навчання».
Олександра Максимець (ФБ-1-2М): «Можу сказати лише те, що будучи на 1 курсі магістратури, думаєш, що вже готовий до будь-якого захисту з будь-яким складом комісії. Але всім властиво помилятися… Судячи вже з досвіду (пройти 4 захисти, один з яких для отримання диплому бакалавра), сьогоднішній виступ був не зовсім складним. Комісія завчасно ознайомилася з роботою та підготувала питання, тому все пройшло досить продуктивно. Складності додавало лише те, що ми писали роботу у військовий час, але з девізом: «Що нас не вбиває, робить нас сильніше». Тож пошук наукових статей за тематикою роботи був лише легким викликом долі. Підсумовуючи, хочу сказати що Україна обов’язково переможе, адже навіть під час війни наука не зупинилася на місці, а продовжує і далі розвиватися!».
Вікторія Зомчак (ФБ-1-2М): «Сьогодні Україні як ніколи потрібна підтримка, тому ми, студенти, робимо все можливе для світлого майбутнього нашої держави. Захист курсових робіт у здобувачів 1 курсу магістратури довів, що навіть у такий складний та нелегкий час українські студенти можуть показати високі результати в навчанні. Викладачі в свою чергу, консультували та давали поради для вдосконалення майбутньої магістерської дипломної роботи».
Усі здобувачі успішно захистили свої роботи і отримали позитивні оцінки! З чим ми їх вітаємо та бажаємо подальших успіхів!