Вже 9-й рік я не покидаю кафедру біотехнології та мікробіології! Звучить інтригуюче, правда? Ні, я не відстаючий студент, мене не відраховували і не поновлювали на навчанні. Справа лиш в тому, що навчатися у НУХТ на спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» надзвичайно класно, я б навіть сказав ефективно (не звичний прислівник для характеристики процесу навчання, правда? І зараз я вам це доведу!).
Отже, у 2014 році я, Ключка Ігор, став студентом НУХТ, випускаючої кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), обравши її серед інших через високий професіоналізм колективу і матеріально-технічне забезпечення.
Звичайно якість гуртожитку і наявність спорткомплексу були додатковим стимулом. Вже починаючи з третього курсу кожен талановитий біотехнолог, який має успіхи у навчанні, має можливість займатися науковою роботою на базі провідних наукових установ та безпосередньо на кафедрі. До речі у нас на кафедрі функціонує студентський науковий гурток «BIOTECH», учасником якого я став ще на третьому курсі бакалаврату. Під керівництвом професора кафедри Тетяни Павлівни Пирог і я почав свій науковий шлях. Відразу зауважу, що виконання наукової роботи надзвичайно дисциплінує, вчить ефективно використовувати час та працювати руками (хоча і організація навчального процесу, а саме лабораторних робіт не менш цьому сприяла!).
Саме через вміння та навички, отримані під час виконання наукової роботи, я з легкістю освоївся і показав свої таланти під час переддипломної практики на Борщагівському хіміко-фармацевтичному заводі. Важливо, що кафедра співпрацює з організаціями, і практика студентів є дійсно практикою, а не уявним процесом. Сукупність усіх факторів: якісної освіти на кафедрі, виконання наукової роботи, практичної складової, отриманої під час проходження практики, лягло в основу отримання диплому бакалавра з відзнакою. Після цього не було сумнівів, що отримувати диплом магістра теж буду на кафедрі БТМ. Я продовжив навчатися, виконувати наукову роботу, і будучи магістром, працював на посаді техніка-технолога відділу трансферу технологій ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Це стало можливим лише з тих причин, що успішність навчання залишалася високою (я ще встигав брати участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт), а робота не заважала отримувати наукові результати для написання диплом магістра, останній, до речі, за спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія» у мене теж з відзнакою.
Тому не дивно, що продовжив навчання і вже третій рік у статусі здобувача вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія". І знову мій вибір – НУХТ і кафедра біотехнології і мікробіології! На даний час мені без проблем вдається поєднувати навчання та нову роботу на посаді експерта (з навчання та розвитку персоналу) групи з дистанційного навчання Корпоративного Університету Корпорації «Артеріум». І скажу відверто, це велика розкіш у наш час, не залежно від ситуації в країні, бути затребуваним висококваліфікованим спеціалістом на ринку праці, що без проблем може змінити напрямок діяльності в межах спеціалізації.
Також я проводжу гостьові лекції, майстер-класи, онлайн-екскурсії, приймаю участь в оновленні та модернізації освітньо-професійної програми бакалаврів-біотехнологів, входжу до складу комісії з проведення конкурсу студентських наукових проектів за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум».
Шановні абітурієнти, нехай усе вище перелічене, стане Вам керівництвом до дії обрати вірну спеціальність і життєвий шлях. Мій вже 9-й рік пліч-о-пліч з кафедрою БТМ і це чогось варто!