Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

Технологічна практика – подорож у майбутнє

ПРАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"» вже 90 років як випускає лікарські засоби. Але кардинальні зміни в роботі підприємства почалися декілька років тому, коли компанія стала активно відходити від пострадянських стандартів на користь найпрогресивніших західних інновацій. Зараз підприємство експортує свою продукцію, яка виробляється з використанням найсучаснішого обладнання, за всіма міжнародними стандартами, в 16 країн світу. У чому ж секрет такого успіху? Про це дізналися студентки-біотехнологи четвертого курсу групи БТ-4-1, Юлія Іванченко та Тетяна Кравець, які в рамках проходження технологічної практики відправились у пізнавальну подорож виробничими підрозділами "Дарниці". Ця подорож зрідні мандрів у часі, адже після одержання кваліфікації бакалавра сьогоднішні практиканти вже зовсім незабаром зможуть розпочати свою професійну кар’єру на одному з фармацевтичних підприємств. Тобто, наразі дівчата зазирнули в своє можливе професійне майбутнє, а про всі їхні пригоди в цій подорожі нам повідає їх бортовий журнал:

Студентська практика як початок трудової діяльності

Кожна людина, здобуваючи освіту, прагне навчитися чомусь новому. Вивчаючи загальноосвітні та спеціальні предмети, вона має за мету отримати кваліфікацію, яка з часом дасть можливість реалізувати себе в якості успішної людини. Всі знання шукають своє практичне застосування, саме тому здобувачі вищої освіти, перед тим як приступити до дипломного проектування, проходять технологічну та переддипломну практики. Адже саме під час проходження практики студенти мають змогу навчитися вирішувати нестандартні ситуації, які не знайдеш у підручниках, а також налагоджувати професійні доброзичливі стосунки з колегами і, звичайно ж, отримувати практичні рекомендації від досвідчених фахівці галузі. Крім того проходження практики на діючих підприємствах – це ще й можливість познайомитись з можливим місцем майбутнього працевлаштування.

Освоєння майбутньої професії на практиці

Другий семестр для студентів-біотехнологів 4 курсу розпочався з довгоочікуваної технологічної та переддипломної практики на виробництві, де здобувачі освоюють практичні навички майбутньої професії.

В цьому навчальному році базами практик стали чимала кількість фармацевтичних, біотехнологічних та харчових підприємств, серед яких і наш давній партнер, флагман фармацевтичної галузі України - ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». З гордістю можемо сказати, що серед співробітників цього підприємства зустрічається велика кількість випускників кафедри біотехнології і мікробіології за її багаторічну історію.

Науково-дослідні аспекти переддипломної практики

Відомо, що практика є невід’ємною складовою навчального процесу, важливим етапом у житті кожного здобувача вищої освіти. Позаду залишились офлайн та онлайн заняття, іспити, заліки, а перший семестр другого року навчання підготував для всіх магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) чудову можливість відпрацювати професійні навички та досконало з’ясувати тонкощі подальшої трудової діяльності в галузі біотехнології.

Хто куди, а я до мікробіологічної лабораторії: синтезуємо наночастки срібла!

Ось і розпочався черговий навчальний рік у Національному університеті харчових технологій. Університет знову ожив, у його стіни повернулись студенти. Але дивно першого вересня йти не в аудиторію на лекцію, а у науково-дослідну лабораторію кафедри біотехнології і мікробіології, адже в мене почалась переддипломна практика і необхідно розпочинати чергову серію дослідів.

Для початку необхідно підготувати посуд, поживні середовища та культури мікроорганізмів. Потім потрібно виростити культуру дріжджів, отримати безклітинний дріжджовий екстракт, додати до нього нітрат срібла, створити специфічні умови і за тим чекати на результат.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка