Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

Яка вона практика в умовах пандемії?

Початок нового навчального року у нас, магістрантів ІІ року навчання, розпочався з проходження виробничої та переддипломної практики. Деякі студенти продовжують наукові дослідження на кафедрі біотехнології та мікробіології НУХТ, а також в науково-дослідних інститутах, інші – вивчають особливості технології на підприємствах міста Києва: ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «ФФ «Дарниця», ПрАТ «Індар», ПрАТ «Оболонь» тощо. Перед проходженням практики кожен із нас отримав від свого наукового керівника індивідуальне завдання, яке в найближчому майбутньому стане частиною дипломного проекту. Мені і ще декільком моїм однокурсникам пощастило потрапити для проходження практики на ПрАТ «Оболонь». На жаль, через пандемію COVID-19 задля безпеки і попередженню зараження ПрАТ «Оболонь» не змогло допусити нас безпосередньо на підприємство, а тим паче на виробництво. Тому наразі я приступила до роботи над індивідуальним завданням.

Опанування технологічних операцій на фармацевтичному підприємстві ‘’BioTestLab’’

«BioTestLab» - єдиний в Україні приватний виробник широкої лінійки ветеринарних біологічних препаратів: вакцин для птиці, вакцин для кроликів, вакцин для свиней, тест-систем; а так само провідний виробник антибіотиків, протипаразитарних, дезінфікуючих, антисептичних засобів та інших продуктів для сільськогосподарських тварин і птахів. Виробництво працює відповідно до міжнародних стандартів і вимог GMP (Good Manufacturing Practice) і сертифіковане за стандартом ISO 9001:2015.

Контроль кожної серії продукції проводиться на цільових видах тварин у власному віварії і пташнику. Оцінюється нешкідливість, імуногенність, легкість введення, тривалість курсу лікування та інші параметри. Кожен продукт проходить перевірку в порівнянні з аналогами відомих світових брендів в дослідних господарствах.

Технологічна практика на АТ "Фармак". Продовження

Однією з «перлин» ознайомчої екскурсії стало відвідування цеху з виробництва інсуліну та рентгено-контрастних препаратів. Спочатку ми одягнули спеціальній одяг, який відповідає рівню чистоти "L". Далі майстер цеху провів цікавий та інформативний інструктаж. На екскурсії ми дізнались, що продукція компанії експортується в понад 20 країн світу. Це свідчить про значні масштаби виробництва та міжнародне визнання якості продукції АТ «Фармак». У нас була можливість побачити на власні очі як відбувається ферментація, упаковка та маркування лікарських препаратів та багато іншого.

Перший практичний досвід виробництва таблеток

Практика в житті студента – це невід’ємна частина навчального процесу, перехід від теорії до практичних навичок, один з найважливіших етапів у становленні кваліфікаційного рівня. У процесі проходження практики студенти мають змогу закріпити вже отримані знання та набути нові, розширити свій світогляд, вдосконалити якість професійної підготовки майбутнього фахівця у певній області.

Так, студенти четвертого курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Балицька Ольга, Гавриленко Ярослава, Мусієнко Маргарита, Роздобудько Василь та Ярова Ганна проходять практику на базі ПАТ НВЦ «Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу» – інноваційного фармацевтичного підприємства європейського рівня, яке успішно поєднує науковий потенціал і високотехнологічне сучасне виробництво в єдиному ефективному комплексі, а також виробляє продукцію за світовими стандартами якості.

Знайомство з найпотужнішим виробництвом пива в Україні

З настанням Нового року і початком нового семестру розпочалась і перша практика у студентів-біотехнологів 4 курсу. Більшості наших студентів пощастило потрапити на передові сучасні підприємства фармацевтичної та харчової галузей. Так студенти-біотехнологи Мармаш Ірина, Мовчан Данило, Гвоздяна Лілія та Волков Олексій проходять практику на ПАТ «Оболонь» - провідному виробнику пива в Україні, на якому успішно поєднується цікаві наукові розробки та високотехнологічне сучасне виробництво.

Кожного року завод «Оболонь» зустрічає практикантів з широко відкритими дверима та щирими усмішками персоналу. Одразу кожен практикант одержує місце проходження практики та куратора - співробітник підприємства, який буде керувати процесом проходження практики. Студентів ознайомлюють з правилами техніки безпеки, проводять повну і детальну екскурсію підприємством.

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка