Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практична підготовка очима наших студентів

Олком – це наш STYLE життя

Неначе вчора ми закінчували одинадцятий клас та перед нами було тяжке завдання – вибір університету, а сьогодні ми вже четвертокурсники Національного університету харчових технологій. Ці чотири роки промайнули як один день. Зовсім скоро у наших руках буде диплом, але знання здобуті на кафедрі біотехнології і мікробіології ми повинні опанувати на технологічній та переддипломній практиці. Адже практика – це закріплення навичок і знань студентами, та є складовою частиною захисту диплому.

Студенти-біотехнологи 4 курсу мають можливість проходити технологічну та переддипломну практику не лише на фармацевтичних заводах, а й на провідних підприємствах харчової промисловості України. Студенти нашого факультету Світлична Вікторія, Пазюк Олександр, Сухоставський Олександр, Басанець Віталій, Маркович Маргарита та Процюк Софія обрали для проходження практики ПрАТ «Київський маргариновий завод», який випускає маргаринову та майонезну продукцію і надає послуги по переробці олії.

Знання в дію: переддипломна практика на "Фармак"

Так швидко промайнули роки навчання в університеті… Ще пів року і в наших руках буде довгоочікуваний диплом! Але перед цим ми, фахівці з біотехнології, обов’язково закріплюємо наші набуті на кафедрі Біотехнології і мікробіології теоретичні знання практичними навичками.

Для кожного з нас настає саме той час «Х». Час, коли реактори та трубопроводи, які ти щойно креслив на апаратурній схемі до курсового проекту, постають на яву. Час, коли все упорядковується в голові та стає на своє місце. Назва ж цьому часу «Х» – технологічна та переддипломна практика.

Групі студентів – Росик Оксані, Солошенко Катерині, Танані Максиму, Гриненко Віталію та Шикираві Аліні – випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак».

«Фармак» є одним з найбільших виробників лікарських засобів в Україні. Сьогодні продуктовий портфель підприємства налічує понад 200 лікарських засобів різних терапевтичних напрямків та форм випуску. Щороку завод вводить на ринок до 20 нових препаратів.

Не зовсім звична біотехнологічна практика: мікробіологічні агробудні в ІМВ НАНУ

Практика в ІМВ НАНУ: агробіотехнології у дії

У студентів, які виконують наукову роботу на базі Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного (ІМВ), практика починається не 1 вересня, а за чотири місяці до того, навесні, коли відкривається садовий сезон. Так, цього року, двоє студенток магістратури другого року навчання Гаврилкіна Дар’я та Коваленко Олена в квітні місяці сумлінно розпочали підготовчу роботу до практики на вегетаційному майданчику ІМВ.

Дар’я Гаврилкіна проходила практику у відділі загальної та ґрунтової мікробіології. Напрямком її роботи є створення комплексного мікробного препарату на основі продуцентів поверхнево-активних речовин, які також здатні до синтезу фітогормонів, необхідних для росту і розвитку рослин. Для цьогорічного вегетаційного досліду було обрано дві культури рослин – томати та перці, розсади яких перед висадкою витримували у культуральній рідині досліджуваних штамів-продуцентів.

Молекулярна біотехнологія – практика від професіоналів

Практика є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. Для студентів – це можливість не лише показати своє вміння, але і гарний шанс влаштуватись на роботу. З огляду на це, більшість студентів бакалаврів та магістрів прагнуть потрапити на виробництво. Можливо, так сталося б і зі мною, якби 3 роки тому я не потрапила до Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України (ІКБГІ НАНУ), де зараз і проходжу переддипломну магістерську практику.

ІКБГІ НАН України – це провідний науковий центр в  галузі біотехнології рослин, в якому постійно удосконалюються розроблені власні методики та використовуються для генетичної трансформації і конструювання трансгенних рослин, застосовуються методи молекулярно-біологічного та біохімічного аналізів отриманих рослинних форм.

Останні студентські будні

Доброго дня! Мене звати Олена. Я – студентка останнього, 2 курсу магістратури і я щаслива, що стільки всього трапилося в моєму житті за ці роки в університеті. Отримані знання дали мені можливість влаштуватися на роботу, яка мені подобається. І саме на цьому підприємстві я проходжу переддипломну практику. Це ˗ Науково-виробниче підприємство «ЄНАМІН».

Засноване воно у 1999 році в м. Києві групою колишніх працівників Інституту органічної хімії НАН України. На сьогодні є однією з найбільших в Україні компаній, що займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук, у першу чергу, для первинного біологічного скринінгу. Компанія співпрацює з провідними фармацевтичними, біотехнологічними компаніями і науковими центрами Китаю, Європи, Північної Америки, Австралії та Японії.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка