Кожен новий день експериментальної роботи з колегами-дослідниками – це можливість зробити свій внесок у науку та змінити світ. Враженнями від наукових буднів діляться учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH» здобувачки першого року навчання освітнього ступеня «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» Анастасія Охмакевич та Дар’я Благодир:
«У наших дослідженнях ми зосереджені на пошуку нових антимікробних препаратів, оскільки мікроорганізми швидко набувають стійкості до наявних, особливо до антибіотиків. Ми досліджуємо поверхнево-активні речовини (ПАР) мікробного походження як потенційну альтернативу антибіотикам та синтетичним антимікробним засобам. Мікробні ПАР мають суттєві переваги, такі як біодеградабельність, нетоксичність і стабільні фізико-хімічні властивості. Наша ціль – підвищити біологічну активність поверхнево-активних речовин, зокрема антимікробну та антиадгезивну дію, а також їх здатність руйнувати бактеріальні і дріжджові біоплівки».