Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Скроцька Оксана Ігорівна

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри біотехнології і мікробіології.

У 2002 р. з відзнакою закінчила Національний університет харчових технологій за спеціальністю «Біотехнологія», 2002-2005 рр. – навчалась у аспірантурі НУХТ. Працює на кафедрі з 2005 р. Кандидатську дисертацію на тему «Противірусна дія молекулярного комплексу дріжджова РНК-тилорон при експериментальній ВПГ-1-інфекції» успішно захистила у 2008 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.14 Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. З 2014 р. очолює студентський науковий гурток «BIOTECH».

Лауреат Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим вченим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2011 рік. Нагороджена подякою за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розбудову університету, підготовку висококваліфікованих спеціалістів у галузі харчової промисловості, організацію навчально-методичної роботи (2014 р.). Нагороджена Почесною грамотою за ІІ місце у категорії «Доценти» конкурсу «Кращий науково-педагогічний працівник Національного університету харчових технологій 2014/2015 н.р.». Нагороджена подякою голови Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну наукову та науково-педагогічну діяльність, ефективне сприяння формуванню та забезпеченню реалізації державної політики у сфері освіти і науки та з нагоди 135-річчя від дня заснування Національного університету харчових технологій (2019 р.). Відзначена Подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність (2021 р.).

Входила до складу організаційного комітету ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології (НУХТ, 2014-2019 рр.). Входила до складу журі підсумкової науково-практичної конференції ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі технічних наук спеціальності «Біотехнологія» (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (2016-2017 рр.). Входила до складу галузевої комісії та журі ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» (Національний університет «Львівська політехніка», 2018-2020 рр., Національний університет харчових технологій, 2021-2022 рр.). Входила до складу комісії І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за спеціальностями «Біотехнології та біоінженерія» та з галузі знань «Біологія» (2016-2022 рр.).

У 2014/2015 н.р. наукова робота студентки Наталі Кістенюк, виконана під керівництвом доц. Скроцької О.І і подана на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Біологічні науки», була відзначена Дипломом ІІ ступеня.

У 2016/2017 н.р. наукові роботи студентів Павла Голубєва і Євгена Харченко були відзначені Дипломом за активну участь на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Біологічні науки» та Дипломом за найкраще розкриття актуальної теми за спеціальністю «Біотехнологія».

У 2018/2019 н.р. студентська наукова робота Оксани Боднар «Підвищення біологічних ефектів інтерферону І типу під впливом іонів церію» у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» була відзначена Диплом ІІ ступеня.

У 2019/2020 н.р. наукова робота Івана Янчука «Протипухлинна дія низькомолекулярного індуктору інтерферону in vitro» у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю знань «Біологія» була відзначена Диплом ІІ ступеня.

У 2020/2021 н.р. наукова робота здобувача магістратури Віталія Вискірко «Вплив активності желатиназ на мікрометастази хворих на рак шлунку» у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біологія» була відзначена Диплом ІІІ ступеня.

Є співавтором 2 підручників: «Технологія пробіотиків» та «Харчова біотехнологія», 5 конспектів лекцій та близько 95 друкованих праць, у тому числі в іноземних виданнях та наукометричних базах Scopus або Web of Science Core Collection.

Викладає дисципліни:

• Генетика;

• Мікроорганізми як біологічні агенти;

• Методи молекулярної біотехнології;

• Методологія та організація наукових досліджень.

Науково-педагогічний напрямок – біогенний синтез наночасток срібла з використанням дріжджів Saccharomyces cerevisiae.

ORCID iD https://orcid.org/0000-0003-4296-648X.

Публікаційна карта викладача

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Колектив кафедри Скроцька Оксана Ігорівна