Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

«Першопроходці» у галузі біоенергетики

Сьогодні наші магістранти-промисловці стали першовідкривачами лабораторних робіт з дисципліни «Біоенергетика та охорона довкілля» (раніше у навчальному плані дисципліни були лише практичні). Здобувачам дали можливість відчути себе не тільки розробниками альтернативних енерготехнологій, але й доповідачами. До того ж завданням було підготувати доповідь не для підготовленої аудиторії, а максимально просто і зрозуміло, наприклад, як для школярів. Нашим «дорослим першачкам» довелося за короткий час розробити доповідь на тему вітрової та сонячної енергетики і подати таким чином, щоб найменші слухачі могли б зрозуміти що це таке і чому це потрібно.

Креативний модульний контроль з дисципліни «Системи менеджменту якості у виробництві»

Чи може бути модульна контрольна робота цікавою та корисною? Напевно ні, бо ж нікому зазубрювання матеріалу і усна здача не прийде до смаку. А чи можна це змінити, скажемо, трансформувати в певний інтерактив? Проведення підсумкового модульного контролю у інтерактивному форматі – це чудова нагода не лише якісно повторити і засвоїти матеріал, а ще й добряче прокачати свої творчі скіли. Так, спочатку ти резюмуєш свої знання із дисципліни, дещо згадуєш, дещо повторно перечитуєш і водночас шукаєш ті «зачіпки» у матеріалі, які було і цікаво, і слушно використати як основу для питань, філвордів, ребусів тощо. Тому не втрачаючи часу студенти почали генерувати ідеї як краще не лише створити свою роботу, але й представити її задіявши всіх одногрупників і перевіривши знання кожного.

«КОЖНОМУ – ПО МІКРОБУ, З КОЖНОГО – ПО ПРЕЗЕНТАЦІЇ»

Саме так розпочинається допис Володимира Вербіяна (БТ-1-1) про досвід, отриманий під час виконання і захисту роботи, яка стала квінтесенцією вивчення дисципліни «Біологія клітин» і першим кроком на довгому і тернистому шляху опанування нелегкої науки складання наукової та нормативно-технічної документації у галузі біотехнології та біоінженерії. Надаємо слово Володимирові:

«20.05.2021 відбулося бойове хрещення групи БТ-1-1 – перший захист курсової роботи. Для когось наукові роботи – звична справа, створення ділових презентацій та написання наукових текстів закладене на рефлекторному рівні багаторічною роботою в МАН, а для інших – курсова робота з біології – перша «проба пера», а її захист – вирішальне випробування.

Лабораторні роботи з «Біології клітин» дистанційно – як це?

Лабораторні роботи… Для більшості студентів «доковідної епохи» це поняття означало необхідність обов’язкової присутності та ретельної підготовки (бо опитування все одно буде), а також можливість щось зробити своїми руками: провести дослід, а то й кілька, зробити своє власне маленьке відкриття, поділитися власними думками у висновках. Нині все ніби лишається таким самим, за єдиним винятком: нинішні реалії змушують забути поки про власну присутність у лабораторії… Але ж як бути? Як вивчити такі об’єкти, які розгледіти можливо лише у мікроскоп? Як навчитися працювати з лабораторним приладдям? І тут на допомогу приходять новітні технології, які останнім часом все інтенсивніше впроваджуються у навчальний процес: навчальні відео з інтерактивними елементами.

Захист технологічної практики – черговий щабель становлення фахівця!

У студентів-біотехнологів завершення технологічної практики традиційно ознаменувалось її успішним захистом. В цьому році здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології (БМТ) проходили практику на таких підприємствах: ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «Індар», ПрАТ «Оболонь», ПрАТ "АК Київводоканал", ТОВ «Валартин фарма», ТОВ «Астрафарм», ТОВ «Біотестлаб», ПП "НВП "ЕКО-ГАРАНТ", ТОВ «Біофарма Плазма», ТОВ «Нова-Пак», Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПАТ «Монфарм», ПрАТ «Лакталіс – Миколаїв», Інститут продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України (ІПРНААН), ТОВ «ПЕРШИЙ СТОЛИЧНИЙ ХЛІБОЗАВОД», ПрАТ «Київський вітамінний завод»,  АТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Гайсинський молокозавод», ТОВ «Світ ласощів».

ДІЛОВІ ІГРИ НА НОВИЙ ЛАД – ОНЛАЙН ФОРМАТ

«Навіть не віриться, що рік добігає кінця. Упродовж всього семестру ми, студіюючи навчальні дисципліни, розкривали свій творчий та професійний потенціал. Так, на дисципліні «Природоохоронні біотехнології» остання пара була запланована як ділова гра і дала можливість майбутнім біотехнологам показати себе і свої знання у всій красі. Студенти розділились на групи працівників різних ділянок заводу і мали продемонструвати свої цехи для екологічної інспекції, що прийшла з перевіркою. Підготовка була насиченою: ми опрацьовували зарубіжні статті, повторювали вже пройдений матеріал та розроблювали концепцію заводу. Саме практичне заняття пролетіло швидко, було цікавим і веселим. Для того, щоб знову відчути свою причетність до професії всі ми знову одягли халати, чому були несказанно раді після такої затяжної дистанційки. На останок хотілося б подякувати лектору дисципліни Вікторії Олегівні Красінько за такий насичений семестр і дійсно професійну роботу»

Навіть у такій серйозній професії, як біотехнолог, є місце для ділової гри!

Це показали студенти групи БТ-4-2 на практичному занятті з дисципліни «Природоохоронні біотехнології».

У форматі Zoom-конференції «співробітники» умовного біотехнологічного підприємства ТОВ «Дельфінус 2020» провели онлайн-екскурсію головній екологічній інспекції під керівництвом Вадима Мурки та лектору дисципліни Вікторії Красінько.

В ході ознайомлення були задіяні відділи мікробіологічної лабораторії, виробничого біосинтезу, очищення та фасування готової продукції, екологічної безпеки підприємства.

Сучасні проблеми та перспективи промислової біоенергетики у розрізі тематик магістерських проєктів

Поступово навчальний семестр добігає кінця і вже саме час підводити підсумки одержаних нами знань під час опанування нових дисциплін. Так, магістранти ОПП «Промислова біотехнологія» у рамках дисципліни «Біоенергетика та охорона довкілля» у форматі круглого столу демонстрували результати вирішення біоенергетичних та екологічних питань за тематиками своїх магістерських проєктів. Дане завдання дало можливість магістрантам вперше наочно презентувати обґрунтування актуальності своєї роботи, а також випробувати свої творчі навички в формулюванні перспектив  застосування продуктів мікробного синтезу для біоенергетичних потреб.

Карантин, як мотиватор самостійного вивчення дисциплін

Привіт всім! Чим займаєтесь вдома? Карантините чи, можливо, відпочиваєте? Чи все ж вивчаєте щось нове?

А от студенти групи БТ-4-1, які вже майже є випускниками-бакалаврами, закінчили вивчати надзвичайно цікавий та, беззаперечно, важливий предмет – «Технологія пробіотиків та вакцин».

Настільки захопливим вивчення предмету дистанційно ще не було! Ви запитаєте: «Та що може бути цікавого у вивченні предмета вдома та ще й за комп’ютером?» А я Вам відповім ‒ все! Від складання презентації по індивідуальному препарату пробіотиків чи вакцин, яку ти під кінець вважаєш своїм «дітищем», до бліц проходження тесту, коли ти менш ніж за одну хвилину знаходиш вірну відповідь в своїй голові (чи у підручнику) і вважаєш себе супергероєм. А дискусії в чаті групи, про те, яким же все-таки методом контролюють якість цього препарату чи де саме ти міг припуститись помилки у тесті.

«Монополія» на методи контролю, або як цікаво практичні роботи проводити

Навчання за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», безумовно, має свої складнощі, але викладачі докладають усіх зусиль, аби студентам було легше, зрозуміліше і веселіше засвоювати новий матеріал.

Так, перша в цьому семестрі практична робота з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв» для груп БТ-3-1 і БТ-3-2+ск запам'ятається надовго. Лектор дисципліни, доцент Вікторія Красінько дала завдання: розподілитися на творчі команди і підготувати матеріал за темою «Біологічні методи контролю» в ігровій формі, цікавій для всіх. Що ж у нас вийшло?

Цікаві інтернет-технології на практичних студентів-біотехнологів

Набридли сухі і не зовсім цікаві практичні заняття? Хочеться чогось нового та цікавого? Ми знайшли для себе альтернативне рішення! Практичні роботи з дисципліни «Природоохоронні біотехнології» студенти 4 курсу звикли проводити в незвичній формі, тому що так не буває нудно і важлива інформація сприймається краще. Для кращого засвоєння матеріалу, студенти групи БТ-4-2 використали цікаву та розвиваючу інтернет-платформу KAHOOТ, яка допомагає не тільки перевірити засвоєний матеріал, а сприяє спілкуванню та співпраці у колективі, підвищує рівень обізнаності в інформаційно-комунікаційних технологіях, стимулює критичне мислення.

Незвичайні звичайні практичні з «Природоохоронних біотехнологій»

Що таке навчання в університеті?

Це – лекції, практичні, лабораторні, тобто набуття теоретичних і практичних знань. А що таке навчання на 4 курсі та ще і на 5-ій або 6-ій парі?

Це – «вже трохи втомилися», «трохи нудно» і «бажаємо різноманіття».

Але для студента-біотехнолога немає нічого неможливого!

І навіть звичайні практичні роботи можна перетворити на майданчики для ділових ігор, диспут-клубів і майстер-класів для того, щоб трохи суха і трохи, можливо, нудна інформація щодо конструктивних особливостей аеробних способів очищення стічних вод у рамках дисципліни «Природоохоронні біотехнології» стала наочнішою, зрозумілішою.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання