Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Віртуальні лабораторні заняття – сучасні тренди освіти

Впродовж останніх трьох років студенти мали обмежені можливості навчання в аудиторіях та лабораторіях університету, спочатку через пандемію, а зараз через війну. Часто важко повністю зрозуміти всі нюанси виконання певних дослідів та методів, оскільки під час теоретичних обговорень ми розуміємо лише суть досліду і можемо не звернути увагу на певні технічні моменти. Однак, можливості віртуальної платформи Labster, яка активована для нашого університету за ініціативи студради, дозволяє виправити дану проблему. Дане віртуальне середовище стало справжньою знахідкою для підготовки успішних фахівців-біотехнологів. Ця платформа допомагає краще засвоїти порядок дій при виконанні певних дослідів, пропонуючи віртуальні лабораторні експерименти, які дозволяють студентам отримати практичний досвід без необхідності бути присутнім у лабораторії.

Лектор дисципліни «Технологія пробіотиків і вакцин» Світлана Старовойтова під час лабораторних занять активно використовує можливості віртуальної платформи Labster. Здобувачами 4 курсу високо оцінені можливості даної платформи під час виконання лабораторних робіт з дисципліни та засвоєння необхідних практичних навичок та компетентностей, в тому числі й набуття навичок soft skills, враховуюче, що середовище віртуального симулятора є англомовним. Студенти з радістю поділилися своїми враженнями:

Олена Доценко БТ-4-2 «Розпочавши вивчення дисципліни «Технології пробіотиків і вакцин» ми зіткнулись із надзвичайно крутим підходом нашого викладача до виконання лабораторних робіт. Чому? Бо тепер наші лабораторні роботи проходять у програмі - симуляторі, яка реалістично дає змогу відчути себе у лабораторії і виконувати різні дослідження. Ця програма є повноцінним віртуальним комплексом із відео-інструкцією, теоретичними відомостями та інтерактивними вправами, що виконуються у 3D-середовищі сучасних віртуальних лабораторій. Що надзвичайно актуально, зважаючи на усі виклики воєнного часу та враховуючи високу частку занять, які проводяться у онлайн-форматі. А ще це маленький привід розпочати вивчення або удосконалення своїх знань з англійської мови, адже всі завдання та пояснення представлені саме нею.»

Вікторія Негретова БТ-4-3 «Вперше в житті мені довелося зіткнутися з роботою в віртуальній лабораторії «Labster». На мою думку, це унікальна розробка, оскільки зараз у студентів немає можливості здобувати практичні навички в реальній лабораторії, які є необхідними в нашій спеціальності. Працюючи безпосередньо на місці я розгубилась, оскільки там все настільки реалістично відбувається, що в якийсь момент я просто забула, що сиджу перед ноутбуком, а не знаходжусь безпосередньо в лабораторії. Досвід був дійсно винятковим і я б з радістю продовжила працювати в напрямку співпраці з віртуальною лабораторією «Labster».

Анастасія Охмакевич БТ-4-1 «Мені було цікаво попрацювати у віртуальній лабораторії "Лабстер", адже у наші складні часи поки нема змогу провести лабораторну роботу в стінах університету. Завдання подано в ігровій формі, періодично на екрані з'являються тестові питання для закріплення знань, також є теорія. Окрема перевага - це робота англійською мовою, що дає можливість поповнити словниковий запас. Я вважаю використання "Лабстеру" доцільним під час занять".

Марина Грищенко БТ-4-1 «Labster, дуже реалістична платформа і наочно демонструє навіть процеси асептики під час роботи з мікробними культурами, а це саме ті незначні моменти на які студенти зазвичай не сильно звертають увагу. Вже під час проходження першої лабораторної роботи ти поринаєш в надзвичайно цікавий процес досліду, адже ти робиш дослід не заради самого досліду, а за для того, щоб отримати результати які допоможуть вирішити певну проблему. Тобто, ти наочно бачиш користь від своїх експериментів і де їх можна використати в реальному житті, а це доволі важливо для повного розуміння професії. Отже, можу сказати, що мені дійсно сподобалося користуватися даною платформою і я залишилася повністю задоволеною та отримала багато позитивних вражень.»

Яна Мельничук БТ-4-2 «Хочу поділитися враженнями від роботи з віртуальною платформою Labster. Враховуючи теперішню ситуацію в країні, коли ми не можемо відвідувати заняття в університеті та отримувати практичні навички дуже важливим є пошук альтернативних методів набуття цих навичок. Віртуальна лабораторія Labster є чудовим інструментом, адже, хоч і віртуально, студент виконує покрокові завдання з повним поясненням того, що відбувається і для чого, таким чином запам‘ятовуючи послідовність дій для роботи в справжній лабораторії. Вважаю це чудовою ініціативою і дуже корисним інструментом!»

Марія Дзюба БТ-4-1 «Для кожного біотехнолога важливо мати практичні навички в лабораторії та , незважаючи на складні часи, ми все ж таки знайшли вихід. Віртуальна лабораторія Labster має дуже реалістичну симуляцію всіх етапів наукового дослідження, при труднощах в розумінні процесів завжди можна звернутися до теорії, де описано складні речі простими поясненнями. Ми навчилися пересівати бактерії до ізольованих колоній, індентифікувати на селективних середовищах патогени, та були активними учасниками в розслідуванні негативної дії лікарського препарату на клітини нирок, далі нас чекає ще більше цікавинок. Мене дуже вразила ця платформа, яка допомогла зануритися в лабораторний світ. Дуже вдячна за таку можливість!»

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання Віртуальні лабораторні заняття – сучасні тренди освіти