Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Лабораторні роботи з «Біології клітин» дистанційно – як це?

Лабораторні роботи… Для більшості студентів «доковідної епохи» це поняття означало необхідність обов’язкової присутності та ретельної підготовки (бо опитування все одно буде), а також можливість щось зробити своїми руками: провести дослід, а то й кілька, зробити своє власне маленьке відкриття, поділитися власними думками у висновках. Нині все ніби лишається таким самим, за єдиним винятком: нинішні реалії змушують забути поки про власну присутність у лабораторії… Але ж як бути? Як вивчити такі об’єкти, які розгледіти можливо лише у мікроскоп? Як навчитися працювати з лабораторним приладдям? І тут на допомогу приходять новітні технології, які останнім часом все інтенсивніше впроваджуються у навчальний процес: навчальні відео з інтерактивними елементами.

А тепер надамо слово самим здобувачам, яким пощастило стати учасниками такої дистанційної відеолабораторної роботи.

«Сьогодні в нас була лабораторна робота з дисципліни «Біологія клітин». Хоча ми її проводили не в лабораторії, але завдяки прагненню та креативності викладачів змогли отримати практичні навички. Використовуючи підручні засоби, такі як фломастер та ручку, ми зрозуміли як правильно тримати пробірку, знімати з неї ватно-марлевий корок, фламбувати петлю та ознайомилися з вимогами асептики під час проведення дослідів. Тож така незвична лабораторна робота надала нам можливості отримати не тільки корисні навички, але й зарядитися позитивом на весь день».

Дон Єлизавета, БТ-1-1

«Дуже цікавою та захоплюючою видалася лабораторна робота з «Біології клітин». На жаль, через епідеміологічну ситуацію ми не можемо закріпити всі наші знання на практиці, яка є дуже важливою в будь-якій справі. Але викладачі знайшли чудову альтернативу, провівши інтерактивну лабораторну роботу. В режимі онлайн нам продемонстрували методи мікроскопічних досліджень дріжджових культур, діагностичного фарбування, а також дослідили вікові особливості дріжджів. Після чого, кожен студент намагався відтворити рухи викладача, використовуючи підручні матеріали. Таким чином, ми вчилися правильно тримати та працювати з лабораторним посудом, зокрема пробіркою і петлею. Ці навички є дуже важливими, особливо на початкових етапах, тож дуже круто, що ми не гаємо часу і відточуємо здобуті знання навіть на відстані».

Плита Марія, БТ-1-1

«Лабораторні заняття є одним з видів навчальних занять, в процесі яких, студенти під керівництвом викладача особисто проводять різні досліди з метою підтвердження окремих теоретичних знань даної дисципліни. З другого семестру І-курсу у студентів НУХТ спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» з’явилась нова дисципліна: «Біологія клітин». На дистанційній платформі Zoom Красінько Вікторія Олегівна змістовно та доступно викладає лекційний матеріал, також у зв’язку епідеміологічною ситуацією в країні ми не можемо бути присутніми на лабораторних заняттях. Хоч дуже хочеться все це робити самостійно: тримати пробірки, вирощувати мікроорганізми, досліджувати їх під мікроскопом. Для того, щоб студенти не відчували цих обмежень, наші викладачі стараються забезпечити найкращі умови проведення лабораторних робіт. І нещодавно у нас відбулося чудове лабораторне заняття, за це я завдячую нашим викладачам: Белемець Тетяні Олександрівні та Красінько Вікторії Олегівні. Тетяна Олександрівна особисто поїхала в університет для того, щоб зняти нам доступні відео за темою: «Морфологічні та культуральні ознаки дріжджів». Завдячуючи цьому, ми мали змогу віртуально вивчати дріжджі під мікроскопом та проводили з ними досліди. Вікторія Олегівна, у свою чергу, відпрацьовувала з нами практичні навички (в нашому випадку замість пробірок були ручки та маркери). Таке лабораторне заняття мені дуже сподобалось, і я гадаю, що не тільки мені. Я дізналась багато цікавого та нового, саме головне, що протягом всього часу я відчувала себе не як студент, який сидить біля монітору комп’ютера, а як дослідник, який дійсно знаходиться в лабораторії та виконує ці досліди самостійно».

Клименко Діана, БТ-1-1

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Лабораторні роботи з «Біології клітин» дистанційно – як це?