У студентів-біотехнологів завершення технологічної практики традиційно ознаменувалось її успішним захистом. В цьому році здобувачі кафедри біотехнології і мікробіології (БМТ) проходили практику на таких підприємствах: ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ «Індар», ПрАТ «Оболонь», ПрАТ "АК Київводоканал", ТОВ «Валартин фарма», ТОВ «Астрафарм», ТОВ «Біотестлаб», ПП "НВП "ЕКО-ГАРАНТ", ТОВ «Біофарма Плазма», ТОВ «Нова-Пак», Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПАТ «Монфарм», ПрАТ «Лакталіс – Миколаїв», Інститут продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України (ІПРНААН), ТОВ «ПЕРШИЙ СТОЛИЧНИЙ ХЛІБОЗАВОД», ПрАТ «Київський вітамінний завод», АТ «Київмедпрепарат», ТОВ «Гайсинський молокозавод», ТОВ «Світ ласощів».
Цього разу, зважаючи на карантинні обмеження в країні, викладачі запропонували новий формат захисту практики в командах, де кожен студент мав змогу представити своє виробництво або виробничу ділянку.
Всі студенти на високому рівні впоралися із завданням, на захист були представлені роботи з різних галузей промисловості.
Кожна команда з нетерпінням чекала моменту захисту, учасники ретельно готували матеріал для представлення його комісії. Цю подію урочисто відкрили члени команди “Дарниця”. Вони представили широкий асортимент ампульних лікарських засобів: «Новокаїн-Дарниця», «Етамзилат-Дарниця», «Преднізолон-Дарниця», «Магній сульфат-Дарниця», «Анальгін-Дарниця», «Папаверин-Дарниця», а також таблетки «Диклофенак-Дарниця», та розповіли про етапи і методи контролю їх виробництва.
Далі естафету перехопили команда “Індар” підготувавши презентацію у вигляді екскурсії по ділянкам виробництва інсуліну. До уваги комісії та глядачів були представлені такі ділянки: підготовки посівного матеріалу та ферментації, рефолдингу та ферментолізу, іонообмінної хроматографії, кристалізації, фільтрації та сушіння. Не оминули також і згадку про те, що ПрАТ “Індар” – єдине в Україні біотехнологічне підприємство з повним циклом виробництва інсуліну та власною технологією з використанням модифікованого штаму Escherichia coli.
Студенти увійшли в запал, і кожна наступна команда намагалася перевершити опонентів. Кожен колектив намагався не лише яскраво представити підприємство (ПрАТ «Оболонь», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПрАТ "АК Київводоканал", ПП "НВП "ЕКО-ГАРАНТ") але і продемонструвати власне індивідуальне завдання кожного учасника. Наприклад, учасники команди від компанії «BioNorma» представили на розсуд комісії виробництво різних товарних форм одного агротехнічного препарату. Члени комісії намагались врахувати і командну роботу, і індивідуальний підхід кожного здобувача. Захисти були справді креативні та максимально інформативні, а чіткі відповіді на питання свідчили про ґрунтовну підготовку кожного здобувача.
Крім командних виступів за два довгих дні захистів було заслухано ще чимало індивідуальних доповідей від здобувачів, що проходили практику сольно на різних підприємствах фармацевтичної та харчової галузей. Загалом в результаті проведених захистів всі студенти та члени комісії отримали масу позитивних емоцій та були задоволені новим форматом захисту практики.
Щиру подяку після захисту практики здобувачі висловлювали університету, колективу кафедри та адміністраціям всіх підприємств за надану можливість закріпити набуті раніше теоретичні знання та можливість більше дізнатись про роботу провідних вітчизняних виробництв.