Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

Презентуємо командні самостійні роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія»: сульфатвідновлювальні бактерії як ключ до ефективної біотехнології

Продовжуємо публікацію циклу про захист самостійних робіт здобувачами ОС «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології і біоінженерія» з дисципліни «Природознавча мікробіологія» під керівництвом професорки, доктора біологічних наук Тетяни Пирог.

Днями до нашої уваги було представлено не менш важливу та пізнавальну тематику щодо застосування сульфатвідновлювальних бактерій у біотехнології, виконану командою під керівництвом Вікторії Негретової.

Презентуємо командні самостійні роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія»: біотехнологічний потенціал ціанобактерій

Продовжуємо публікацію циклу про захист самостійних робіт з дисципліни «Природознавча мікробіологія». Своїми враженнями про перші презентації таких командних робіт діляться здобувачі Марина Грищенко та  Людмила   Яцюк.

Марина ГРИЩЕНКО: «У цьому році здобувачі ОС «Магістр» за освітньо-професійною програмою "Промислова та фармацевтична біотехнологія" вперше виконували нове для себе завдання з дисципліни "Природознавча мікробіологія". Дана самостійна робота вимагала командної праці, адже потрібно було опрацювати чималу кількість сучасної наукової літератури на біотехнологічні тематики. Однією з перших свою роботу на тему "Ціанобактерії як об'єкти біотехнології" представила команда Олени Доценко.

Презентуємо командні самостійні роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія»: розширюємо горизонти знань від перших досліджень до сьогодення у сфері технології біогазу

Здається, зовсім недавно нам, здобувачам ОС «Магістр» за спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія» було запропоновано самим сформувати команди і обрати капітана, а також  обрати з запропонованого переліку тематику самостійної роботи з дисципліни «Природознавча мікробіологія» (лекторка професор Тетяна Пирог).

А сьогодні – вже початок грудня! Прийшов час розпочинати цикл доповідей, підготовлених командами. Зазначимо, що здобувачі упродовж семестру ретельно готувались до цієї події – презентації власних літературних оглядів, адже в цю роботу було покладено досить значну частку зусиль та старань. Найголовнішим є надання лектором якісної інформації, яка в свою чергу є підґрунтям для написання самостійної роботи, її підтримка та правильне спрямування.

Проблемна науково-дослідна лабораторія дивує своїми можливостями наших четвертокурсників

Зазвичай у середині жовтня в Києві відбувалися визначні події – Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості «PHARMATechExpo» та Міжнародний конгрес фармацевтичної промисловості. Здобувачі освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» нашого університету в рамках навчальної дисципліни «Мікробіологія, санітарія та гігієна з основами НАССР» (лектор доц. Наталія Грегірчак) з цікавістю відвідували виставкові площі, де знайомилися з найсучаснішим фармацевтичним обладнанням з усього світу, та слухали доповіді провідних науковців даної галузі. До повномасштабного вторгнення виставка працювала щорічно, в тому числі і в час пандемії, але, в умовах воєнного стану забезпечити візити представників іноземних компаній та цілковиту безпеку відвідувачів неможливо.

Виставка постерів: Interesting Facts About Microbiology & Biotechnology

Наприкінці вересня в рамках дисципліни «Вступ до фаху» (лектор Наталія Грегірчак) здобувачами І курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» була організована виставка постерів, присвячена Міжнародному дню мікроорганізмів.

Знайомство з майбутнім фахом розпочинається з витоків, тобто історії виникнення та розвитку біотехнології як науки. А наукою вона стала завдяки дослідженням і роботам французького вченого, основоположника сучасної мікробіології та імунології Луї Пастера. Так от з часів Пастера (друга половина ХІХ ст.) до наших днів відкриттів та винаходів в галузі мікробіології і біотехнологій була величезна кількість, а їх значущість важко переоцінити, тому інформації, яку наші першокурсники хотіли донести до своїх колег було чимало.

Долучаємось до вирішення сучасних проблем та обговорення перспектив промислової біоенергетики

На крайньому практичному занятті з дисципліни «Біоенергетика та охорона довкілля» під керівництвом доцента Вікторії Красінько було проведено круглий стіл на тему «Сучасні проблеми та перспективи промислової біоенергетики». На зустрічі порушувалися актуальні проблеми галузі, пропонувалися шляхи їхнього вирішення та обговорювалися перспективи розвитку біоенергетики в Україні. Здобувачі висвітлили проблеми біоенергетичної галузі та охорони довкілля, які пов’язані з темами їхніх магістерських робіт.

Методи контролю і секретний продукт

От і добігає кінця черговий навчальний рік. Посеред напружених залікових днів, коли всі на стресі і важко переключитись на легкий позитив, приємною несподіванкою стала динамічна та творча інтерактивна гра, яку під час лабораторної роботи з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних та харчових виробництв» провела для третьокурсників-біотехнологів доцентка кафедри біотехнології та мікробіології Вікторія Красінько. Впродовж цілого семестру здобувачі наполегливо вивчали методи контролю різних етапів біотехнологічних, фармацевтичних та харчових виробництв, критерії підбору методів, адже дана дисципліна є невід'ємною складовою і теоретичною базою для курсової роботи, оскільки без належного нагляду та впровадження суворих перевірок у процесі роботи може виникнути повна неможливість випуску доброякісної продукції, як на біотехнологічному, так і на фармацевтичному або харчовому виробництві.

Інтерактивним діловим іграм – «так»!

Останнє заняття з дисципліни «Технологія лікарських косметичних засобів» здобувачів групи ФБ-1-2М пройшло у доволі незвичному форматі. Лекторка дисципліни, доцентка Вікторія Красінько, запропонувала закріпити уже здобуті протягом семестру знання шляхом ділової гри, присвяченої проектуванню виробництва нового косметичного засобу. У ході роботи «було організовано» підприємство, що здатне розробити інноваційний протиакне тонік.

Група магістрантів розділилася на творчі колективи, які мали вирішувати різні задачі у ході створення проєкту. Сектор маркетологів провів економічну розвідку, зібравши дані про потенційних конкурентів, вивчивши потреби населення в косметичному засобі, а також порахувавши те, скільки тоніку буде доречно випустити на ринок.

Віртуальні лабораторні заняття – сучасні тренди освіти

Впродовж останніх трьох років студенти мали обмежені можливості навчання в аудиторіях та лабораторіях університету, спочатку через пандемію, а зараз через війну. Часто важко повністю зрозуміти всі нюанси виконання певних дослідів та методів, оскільки під час теоретичних обговорень ми розуміємо лише суть досліду і можемо не звернути увагу на певні технічні моменти. Однак, можливості віртуальної платформи Labster, яка активована для нашого університету за ініціативи студради, дозволяє виправити дану проблему. Дане віртуальне середовище стало справжньою знахідкою для підготовки успішних фахівців-біотехнологів. Ця платформа допомагає краще засвоїти порядок дій при виконанні певних дослідів, пропонуючи віртуальні лабораторні експерименти, які дозволяють студентам отримати практичний досвід без необхідності бути присутнім у лабораторії.

Креативний підсумок навчання: чи може залік бути веселим?!

Навчальний рік добігає кінця. Повномасштабна війна в нашій країні, звичайно, внесла свої корективи і у навчальний процес. Проте, навіть таке сьогодення для студентів кафедри та їх викладачів − не перепона. Тож, магістри вирішили поділитись враженнями від вивченого предмету.

Питання біоенергетики та охорони довкілля обговорюємо за круглим столом

Сьогодні, здається, усі розуміють важливість збереження довкілля, проте взаємини людини з природою і на початку третього тисячоліття почасти розглядаються як протистояння двох багато в чому ворожих світів – «світу природи» і «світу людини». Люди завдають дедалі більше шкоди навколишньому середовищу і біоенергетика є одним з способів вирішення цієї проблеми. На сьогодні біоенергетика впевнено займає місце лідера світової відновлюваної енергетики, відіграючи значну роль у заміщенні викопних палив та скороченні викидів парникових газів.

Сьогодні пізнаємо у діловій грі, завтра – реалізуємо на практиці

Ділові ігри, як особлива сучасна форма навчального процесу, дають можливість використати всі рівні засвоєння знань, тому перед здобувачами 4 курсу у рамках вивчення дисципліни «Природоохоронні біотехнології» було поставлено завдання підготувати, згідно запропонованого сценарію, практичне завдання у вигляді ділової гри «Екологічна інспекція біотехнологічного виробництва».

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання