Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Платформа «Labster»: інтерактивні симуляції для дистанційного проведення лабораторних робіт

Для ефективного засвоєння матеріалу та здобуття практичних навичок з дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» у дистанційному форматі доцентка кафедри біотехнології і мікробіології Оксана Скроцька ознайомила здобувачів магістратури спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» з інноваційною платформою «Labster», де кожен студент зміг відчути себе справжнім біотехнологом.

Досвід використання «Labster» під час дистанційного навчання був надзвичайно позитивним і стимулюючим. Дана платформа для проведення віртуальних лабораторних робіт забезпечує здобувачам можливість зануритися у віртуальне середовище справжньої лабораторії та отримати практичні навички для вивчення спеціальних дисциплін.

Магістрантам було запропоновано проходження трьох симуляцій: «Молекулярні механізми біосинтезу білка», «Полімеразна ланцюгова реакція», «Молекулярне клонування». Працюючи із симуляцією, що стосувалась біосинтезу білка, магістранти засвоїли етапи трансляції іРНК, а також визначили первинну, вторинну, третинну та четвертинну структури білка та описали, як вони пов’язані одна з одною. При проходженні симуляції «Полімеразна ланцюгова реакція» здобувачі мали можливість зробити ПЛР-експеримент, використовуючи як шаблон ДНК із зразка крові, а також опанували методику розділення ДНК за розмірами під час електрофорезу у агарозному гелі. Пройшовши симуляцію «Молекулярне клонування» здобувачі опанували кілька технік: виділення генів з клітин про- та еукаріот, конструювання рекомбінантних ДНК, їх введення у дріжджові клітини з використанням методу електропорації, висів дріжджів на селективні середовища та відбір трансформованих клітин.

Магістрантам сподобалась робота з платформою «Labster», яка дозволяє отримувати практичні навички під час дистанційного навчання, не обмежуючись графіком або місцем. Інтерактивні сценарії та завдання забезпечують проведення зрозумілого та захоплюючого заняття, дозволяючи вдосконалити навички та закріплювати теоретичний матеріал.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання Платформа «Labster»: інтерактивні симуляції для дистанційного проведення лабораторних робіт