Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Активні методи навчання

Карантин, як мотиватор самостійного вивчення дисциплін

Привіт всім! Чим займаєтесь вдома? Карантините чи, можливо, відпочиваєте? Чи все ж вивчаєте щось нове?

А от студенти групи БТ-4-1, які вже майже є випускниками-бакалаврами, закінчили вивчати надзвичайно цікавий та, беззаперечно, важливий предмет – «Технологія пробіотиків та вакцин».

Настільки захопливим вивчення предмету дистанційно ще не було! Ви запитаєте: «Та що може бути цікавого у вивченні предмета вдома та ще й за комп’ютером?» А я Вам відповім ‒ все! Від складання презентації по індивідуальному препарату пробіотиків чи вакцин, яку ти під кінець вважаєш своїм «дітищем», до бліц проходження тесту, коли ти менш ніж за одну хвилину знаходиш вірну відповідь в своїй голові (чи у підручнику) і вважаєш себе супергероєм. А дискусії в чаті групи, про те, яким же все-таки методом контролюють якість цього препарату чи де саме ти міг припуститись помилки у тесті.

«Монополія» на методи контролю, або як цікаво практичні роботи проводити

Навчання за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», безумовно, має свої складнощі, але викладачі докладають усіх зусиль, аби студентам було легше, зрозуміліше і веселіше засвоювати новий матеріал.

Так, перша в цьому семестрі практична робота з дисципліни «Методи контролю біотехнологічних, фармацевтичних і харчових виробництв» для груп БТ-3-1 і БТ-3-2+ск запам'ятається надовго. Лектор дисципліни, доцент Вікторія Красінько дала завдання: розподілитися на творчі команди і підготувати матеріал за темою «Біологічні методи контролю» в ігровій формі, цікавій для всіх. Що ж у нас вийшло?

Цікаві інтернет-технології на практичних студентів-біотехнологів

Набридли сухі і не зовсім цікаві практичні заняття? Хочеться чогось нового та цікавого? Ми знайшли для себе альтернативне рішення! Практичні роботи з дисципліни «Природоохоронні біотехнології» студенти 4 курсу звикли проводити в незвичній формі, тому що так не буває нудно і важлива інформація сприймається краще. Для кращого засвоєння матеріалу, студенти групи БТ-4-2 використали цікаву та розвиваючу інтернет-платформу KAHOOТ, яка допомагає не тільки перевірити засвоєний матеріал, а сприяє спілкуванню та співпраці у колективі, підвищує рівень обізнаності в інформаційно-комунікаційних технологіях, стимулює критичне мислення.

Незвичайні звичайні практичні з «Природоохоронних біотехнологій»

Що таке навчання в університеті?

Це – лекції, практичні, лабораторні, тобто набуття теоретичних і практичних знань. А що таке навчання на 4 курсі та ще і на 5-ій або 6-ій парі?

Це – «вже трохи втомилися», «трохи нудно» і «бажаємо різноманіття».

Але для студента-біотехнолога немає нічого неможливого!

І навіть звичайні практичні роботи можна перетворити на майданчики для ділових ігор, диспут-клубів і майстер-класів для того, щоб трохи суха і трохи, можливо, нудна інформація щодо конструктивних особливостей аеробних способів очищення стічних вод у рамках дисципліни «Природоохоронні біотехнології» стала наочнішою, зрозумілішою.

Вчимося працювати в команді!

Під час стажування у Delft University of Technology (Делфт ТУ, м. Делфт, Нідерланди) професор кафедри біотехнології та мікробіології Віктор Стабніков та доцент Інна Лич ознайомилися з особливостями підготовки майбутніх біотехнологів, серед яких на першому місці стоїть вміння працювати в команді. Таку саму вимогу висувають до наших випускників і роботодавці. Тому за ініціативи молодих викладачів кафедри Лілії Ключки та Дар’ї П’ятецької командну форму навчання було реалізовано під час вивчення дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія».

Після місяця знайомства з третьокурсниками та оцінення їх потенційних організаторських здібностей, підкріплених знаннями, вони були розподілені по командах, до складу яких увійшли по 5-7 студентів з різним рівнем підготовки.

«Гра під час пари» або «Це так ми закріплюємо знання»!

Саме в ігровій формі, як відомо, найкраще засвоюється складний матеріал! Тому студенти-біотехнологи опановували тему "Дезинфекція у виробництві" з дисципліни "Мікробіологія,санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР» саме у такий спосіб.

Ви можете сказати, що ми просто знехтували навчальним процесом, весело провели час і не більше, але насправді все було зовсім не так.

Ми старанно підготувались до цього заняття, бо все ж закріплення знань!

Група студентів скорочеників (між іншим - випускників Першого Київського Медичного Коледжу) підготувала квест! Так саме квест, саме так студенти четвертого курсу вражають викладачів.

Посіви, пересіви мікроорганізмів: знаємо, можемо, вміємо!

Саме під таким гаслом для нас, новоспечених студентів-третьокурсників, минули перші лабораторні заняття з дисципліни «Загальна мікробіологія та вірусологія». Після двох місяців літніх канікул так незвично було повернутися у лабораторію, налаштовувати мікроскоп, взяти до рук чашки Петрі… Не дивлячись на це, з впевненістю можемо сказати: ми знаємо усі тонкощі посівів/пересівів, можемо хоч наосліп налаштувати мікроскоп, вміємо і головне не боїмося працювати руками. А це ж лише початок навчання і  перша лабораторна…

Сподіваємось, що переглядаючи фото ви зрозумієте, що біотехнологи не лише розумні, а ще й талановиті і креативні.

Далі буде…

Активний понеділок з корпорацією «Артеріум»

8 квітня. Ранок. Понеділок – початок тижня та просто тяжкий день після вихідних. Магістри-біотехнологи кволо йшли до університету за черговою порцією знань. Однак, давалось їм це дуже тяжко, адже надворі весна, сонечко пригріло, пташки співають та зеленіють дерева…

Так би й провели цей день наші магістри – кволо та повільно! Якби не черговий драйвовий тренінг-гра від корпорації «Артеріум», яку провели Старикова Юля – менеджер з навчання персоналу, Воробйова Маша - фахівець з навчання та розвитку персоналу та випускниця кафедри біотехнології і мікробіології, а тепер і фахівець з навчання та розвитку персоналу – Дехтяренко Альона. Студентів розділили на 2 групки по 9 людей: перша група мала назву «СБО», а друга – «Ракета». Кожній з групок роздали завдання, де були написані правила. В чому ж вони полягали?

ЧАС РЯТУВАТИ СВІТ або вчимося вести переговори

Коли більшість студентів факультету БТЕК сиділи на парах, деякі майже цілий день намагалися врятувати світ від сил темряви. Так, студенти-біотехнологи, наші мудреці та хоробрі екологи-самураї долали різноманітні труднощі, виконували цікаві завдання аби добро перемогло зло. Звучить як сюжет кіно? Ех ви, це відбувався тренінгу від компанії «Артеріум» у форматі гри, ціль якого була навчити студентів вести переговори. Учасниками тренінгу стали магістри біотехнологи та екологи, а також студенти 3-го та 4-го курсів гуртку «Biotech». Групу з 20 студентів поділили на 2 команди (вже на цьому етапі почати вести перші переговори і перші суперечки) – треба було визначити 7 воїнів самураїв, решта – мудреці. Переговори тривали не довго і вирішили, що 7 екологів беруть на себе відповідальність мужніх воїнів, а біотехнологи виконують роль мудреців. Тож як разом вони мали врятувати світ?

Цікаві основи екобіотехнології

Навчальний семестр підійшов до кінця, попереду Новий рік, і приємною згадкою для студентів 4 курсу стала дисципліна «Основи екобіотехнології», лектором якої є Красінько Вікторія Олегівна. Впродовж семестру студенти активно вивчали різноманітні методи біотехнології в забезпеченні захисту і відновлення довкілля. На кожному практичному занятті вони активно проявляли всі свої творчі здібності, щоб донести одногрупникам певні механізми, технології та обладнання, що використовуються для очищення ґрунтів, повітря, води, переробки органічних та неорганічних відходів та знешкодження забруднень. Серед форм донесення інформації мали місце виступи з презентаціями, відеоролики, різноманітні цікаві опитування і кросворди з заохочувальними призами.

Студенти у ролі викладача – завдання непросте

При вступі у магістратуру студентам кафедри біотехнології і мікробіології, буває, здається, що нарешті можна буде трохи розслабитися і відпочити від безперервної навчальної гонки, якою були 4 роки бакалаврату. Дзуськи! З перших же тижнів навчання студенти розуміють, як вони помилялися. Підготовка до лекцій, семінарів та написання статей звалюються повною мірою на бідні голови студентів. А також викладачі не впускають можливості урізноманітнити навчальний процес шляхом додавання нових «цікавинок» у домашні завдання.

Кажуть, що талановиті люди талановиті в усьому. Це стосується і наших біотехнологів. Інженери-науковці повинні володіти не тільки професійними навичками, вміннями роботи в лабораторії, аналітичним та логічним мисленням, а повинні так само мати розвинену уяву й хист до виконання творчих завдань. Крім того, деяким студентам після магістратури щастить поступити до аспірантури і в подальшому стати майстерними викладачами, котрі передають свої знання до світлих голів новоспечених студентів. Отже, наші магістранти вже зараз мають здобувати навички проведення лекцій, адже колись вони можуть стати в нагоді.

Цікава екобіотехнологія

НУХТ. 4 курс. Перша п’ятниця навчального року… А студенти вже стомлені від сірих буднів. Проте це не стосується нашої, 3 групи, яка впродовж тижня натхненно готувалась до першого практичного заняття з дисципліни «Основи екобіотехнології» . Ще з першого курсу ми знаємо, що Вікторію Олегівну Красінько важко здивувати звичайними розповідями чи презентаціями. Тому деякі з нас особливо ретельно підготувались до теми «Галузі застосування біотехнології». Ми розбились на невеличкі творчі колективи по 3-4 людини, і кожна група обрала найцікавіший на її думку варіант застосування біотехнологічних досягнень у різних сегментах людського життя.

Звісно, не обійшлось без звичайних, але не менш цікавих презентацій з інформацією щодо 3D-принтерів, біочіпів і використання генної терапії в лікуванні різноманітних захворювань, у тому числі генетичних. Саме такі теми обрали дівчата, щоб познайомити нас з «червоною» біотехнологією.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Активні методи навчання