Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Сьогодні пізнаємо у діловій грі, завтра – реалізуємо на практиці

Ділові ігри, як особлива сучасна форма навчального процесу, дають можливість використати всі рівні засвоєння знань, тому перед здобувачами 4 курсу у рамках вивчення дисципліни «Природоохоронні біотехнології» було поставлено завдання підготувати, згідно запропонованого сценарію, практичне завдання у вигляді ділової гри «Екологічна інспекція біотехнологічного виробництва».

Ділова гра є тим мобілізуючим засобом, який пожвавлює процес навчання і тісно пов'язує його з практичною діяльністю. Завдяки їй можливим стає продемонструвати зв’язок навчання з особливостями майбутньої професійної діяльності і, тим самим, змоделювати більш відповідні, порівняно з традиційним навчанням, умови формування практичних та фахових компетенцій майбутнього спеціаліста. Непередбачуваність ділової гри є однією з її привабливих рис, що робить її специфічним засобом пізнавальної діяльності. Спробуємо зрозуміти, наскільки формат ділової гри відповідає своєму призначенню у підготовці майбутніх біотехнологів, надавши слово учасникам:

«Особисто для мене формат такого практичного завдання, як ділова гра виконує певну роль підсилення пізнавального інтересу щодо особливостей технологічних процесів біотехнологічних виробництв, полегшення складного процесу навчання й полегшення розуміння характеру впливу виробництва на довкілля та підходів щодо екологізації виробництва».

Шульга Марта БТ-4-2

«Сьогодні, у ході практичної роботи з дисципліни «Природоохоронні біотехнології» відбулась ділова гра за участі всіх студентів групи БТ-4-2. Хочеться сказати, що після пропозиції від Вікторії Олегівни, яка запропонувала нам об'єднатися в один цілий колектив біотехнологічного підприємства і провести екскурсію по власному заводу та по всіх його відділах, був невеличкий шок, адже раніше ми не мали такого досвіду. Вікторія Олегівна розповіла, що у минулому році студенти також мали такий досвід, і що вони дуже творчо підійшли до цього завдання, і це нас сильно змотивувало. Це стало викликом для нас та стимулом показати, що ми також здатні проявити багато креативу для створення цікавої екскурсії. Почалося все з розподілу по відділах біотехнологічного виробництва. Кожен студент мав змогу обрати саме той відділ, який йому до душі, про який він хотів би щось детально розповісти. Далі ми колективно вибирали тему для доповіді, дуже довго вагалися, але вирішили зупинитися на виробництві ергостерину. Почалися пошуки цікавої інформації по відділах, кожен учасник знаходив відповідну інформацію, обробляв її, і це все складалося в єдине ціле. Далі кожен пропонував цікаві назви нашого заводу. Було важко, але ми все ж обрали, і вважаємо це найкраща назва - "Ерготоп", яка відображає назву цільового продукту – ергостерину та засвідчує, що ми - TOP. Ну і звичайно, ніяк не обійшлося без обговорень в Zoom всіх нюансів нашої роботи. Крім того, що ми показували фото різних установок, лабораторних методів і т. д, ми також вирішили вставити свої фото з минулих курсів, де ми були в лабораторії, і це було так круто, це також дало нам можливість згадати минулі роки студентського життя. Хочеться також згадати команду екологічної інспекції, яка працювала окремо від нас, вони ставили влучні питання, занурювались вглиб деяких деталей та розглянули безпечність виробництва з усіх його боків. Одним словом, вони дуже гарно виконували свою роботу. Перед початком всієї нашої роботи ми дуже непокоїлися, адже зібратись всім, тим паче в умовах офлайн дуже важко, але, попри великі сумніви нам це вдалося. Всі проявили себе максимально креативно, у кожного було так багато пропозицій, ідей, які, на нашу думку, нам вдалося втілити. Можна 100%-во стверджувати, що такі роботи згуртовують і роблять наш колектив відповідальнішим. Це ще раз підтверджує те, що ми, дійсно, – команда, не зважаючи на різні розбіжності, які у нас бувають. Тож ми щиро дякуємо Вікторії Олегівні за таку класну задумку практичної роботи, яку ми з радістю виконали. І ми вважаємо, що таких практичних має бути більше, адже такі роботи, дійсно, цікаві, є над чим подумати, а головне, вони зближують нас як колектив.

                                                                         Єлизавета Гаврилюк, Павлієнко Дарина БТ-4-2

Досить цікаво пройшла ділова гра, хоча, чесно кажучи, коли нас призначили екологічними інспекторами, ми не знали за яку літературу братись. Перечитали стільки законів, що можна спокійно йти на юрфак. До останнього думали, що буде важко , але все пройшло так швидко і легко, що ми навіть не могли б подумати. Насправді, нам дуже сподобалась гра, на якийсь момент ми вжились в роль і дійсно відчули себе інспекторами. Інші студенти, які продемонструвати свої цехи для екологічної інспекції, дійсно, дуже добре підготувались і мали відповіді на підступні запитання інспекції. Ми дуже вдячні лектору дисципліни Красінько Вікторії Олегівні за такий чудовий і насичений досвід.

Бондарчук Марія, Забродська Юліанна, БТ-4-1

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Досягнення студентів та аспірантів Сьогодні пізнаємо у діловій грі, завтра – реалізуємо на практиці