Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Про свої наукові дослідження розповідають учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH» здобувачі першого року навчання освітнього ступеня «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» Ростислав Коваль та Марія Дзюба:
Ростислав: «Під час виконання наукової роботи на базі кафедри БТМБ я зміг поринути у нанобіотехнології, зокрема займався дослідженням оптимальних умов біосинтезу металевих наночастинок з використанням дріжджів. Мені вдалося визначити вплив умов біосинтезу наносрібла з використанням безклітинного екстракту мутантних дріжджів Saccharomyces cerevisiae, зокрема концентрації внесеного попередника наночастинок, температури та тривалості процесу. Отримані результати дають змогу дізнатися більше про оптимальні умови для біогенного синтезу наночастинок і обов'язково будуть враховані при написанні моєї кваліфікаційної магістерської роботи. Сподіваюся, що цей досвід дозволить досягти успіху у подальшому академічному та професійному розвитку».
09-12 травня 2024 року в селі Дениші та місті Житомир було проведено Чемпіонат України (дорослі, юніори, юнаки, командний), Кубок України (етапи) зі спортивного орієнтування (бігом), Чемпіонат України серед ветеранів фізичної культури і спорту зі спортивного орієнтування (командний,бігом). На змаганнях взяло участь більше 540 спортсменів з 20 областей України та м.Києва.
Організаторами змагань виступили Міністерство молоді та спорту України, Федерація спортивного орієнтування України, Відокремлений підрозділ Федерації спортивного орієнтування України у місті Києві, відокремлений підрозділ Федерації спортивного орієнтування України у Житомирській області. Спортсмени були представлені у вікових категоріях Ч/Ж 10-80 років. Згідно регламенту було проведено 3 старти кожен з днів – старт на середній, довгій та спринтовій дистанціях.
Мікробіологія як дисципліна у підготовці майбутніх технологів харчових виробництв недарма є однією з фундаментальних. Ґрунтовне опанування її є основою для забезпечення професійних компетентностей здобувачів освіти технологічних спеціальностей.
Варто зазначити, що мікробіологічні показники (які і опановують наразі студенти) є основними серед показників якості та безпеки продуктів харчування. Для виготовлення якісної та конкурентоспроможної продукції, яка відповідає встановленим нормам, необхідно використовувати якісну сировину, чітко дотримуватися режимів виробництва, вчасно і кваліфіковано здійснювати мікробіологічний контроль, забезпечувати належний санітарно-гігієнічний стан на підприємстві.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. На честь цього етнічного вбрання в 2006 року в Україні було запроваджено особливе свято - День вишиванки.
Ініціатором створення виступила студентка Чернівецького національного університету, яка запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. На сьогодні День вишиванки відзначають в понад 70 країнах.
Любі здобувачі! Сьогодні ми хочемо поговорити з вами про важливість академічної доброчесності. Це не просто абстрактне поняття, це те, що робить наш університет кращим місцем, де ми можемо вчитися, рости та досліджувати.
Академічна доброчесність – це про:
Засідання English Speaking Club – це завжди нові знайомства та можливість дізнатись щось нове від професіоналів. Даний розмовний клуб було започатковано в рамках реалізації проєкту Жан Моне Кафедра програми Еразмус+ з Ефективного екоменеджменту та екокомунікації у ЄС. Координує роботу клубу професор кафедри екології та екоменеджменту Ігор Якименко.
Нещодавно учасники клубу поспілкувались із професором Медичного інституту Сумського державного університету (СумДУ) Сергієм Кириленком. Він є фахівцем з молекулярної біології, клітинної біології, неврології та біотехнології. Має багаторічний досвід роботи в університетах світу – Університет Куопіо (Фінляндія), Університет Масарика (Чеська Республіка), Університет Сан-Паулу (Бразилія). Нині він проводить наукові дослідження в бразильському університеті São Paulo.
З 10 травня в Україні розпочався додатковий період реєстрації для участі в НМТ. Цей період передбачений для тих, хто реєструвався в основний період, але отримав відмову.
Такі учасники мають доопрацювати у персональному кабінеті, створеному в основний період реєстрації, надані ними під час реєстрації для участі в основній сесії НМТ інформацію або копії документів та надіслати їх на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.
Наприкінці квітня здобувачі ІІ року навчання факультету біотехнології та екологічного контролю, Вікторія Кавун та Володимир Савич, провели профорієнтаційну зустріч для учнів 9 та 11 класів в Києво-Печерському ліцею №171 «Лідер». На цій зустрічі школярі ознайомилися із університетом вцілому, можливостями нашого факультету та, зокрема, спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія", в рамках якої здійснюється підготовка здобувачів за ОПП "Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна".
Кожен новий день експериментальної роботи з колегами-дослідниками – це можливість зробити свій внесок у науку та змінити світ. Враженнями від наукових буднів діляться учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH» здобувачки першого року навчання освітнього ступеня «магістр» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» Анастасія Охмакевич та Дар’я Благодир:
«У наших дослідженнях ми зосереджені на пошуку нових антимікробних препаратів, оскільки мікроорганізми швидко набувають стійкості до наявних, особливо до антибіотиків. Ми досліджуємо поверхнево-активні речовини (ПАР) мікробного походження як потенційну альтернативу антибіотикам та синтетичним антимікробним засобам. Мікробні ПАР мають суттєві переваги, такі як біодеградабельність, нетоксичність і стабільні фізико-хімічні властивості. Наша ціль – підвищити біологічну активність поверхнево-активних речовин, зокрема антимікробну та антиадгезивну дію, а також їх здатність руйнувати бактеріальні і дріжджові біоплівки».
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.