Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Чи є сенс для науковця займатися науково-дослідною роботою і не публікувати результатів цієї роботи? Правильна відповідь – немає. Публікації – спосіб розказати світу про ваші здобутки, про можливості впровадження інноваційних технологій, одержати визнання, знайти партнерів тощо. Та й загалом це елементарна конкуренція – у спірних ситуаціях при патентуванні певної технології право на володіння патентом одержує той, хто першим опублікував свої результати.
Саме тому невід’ємним обов’язком учасників студентського наукового гуртка «BIOTECH», що функціонує на базі нашої кафедри, є участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, а також публікація статей у наукових журналах. Студентам необхідно здобувати навичок якісної подачі результатів своєї наукової роботи, адже колись вони будуть кандидатами й докторами наук і від цього залежатиме успішність їх наукової діяльності.
В університеті на факультеті біотехнології та екологічного контролю відбувся цікавий тренінг від корпорації «Артеріум» на тему «Аргументація. Вчимося не сперечатися» серед студентів 4 та 5 курсів. Неофіційним гаслом тренінгу була назва бестселера відомого американського психолога Даніеля Канемана «Думай повільно… вирішуй швидко». Після короткого привітання, тренер корпоративного університету «Артеріум» Тетяна Ковтонюк першим же опитуванням, що мало назву «Перша думка», оголосила основні тези даного тренінгу, а саме: що найголовніше – емоції чи логіка? Далі тренер окреслила проблему аргументу та його будови: як висловитись, щоб тебе зрозуміли.
Скажемо вам відверто, що наукова робота надзвичайно клопітка та відповідальна справа: ти повинен обдумати, розписати та підготувати експеримент, а по його завершенню – отримані результати правильно інтерпретувати, порівняти з літературними (якщо такі є) і представити у вигляді статей чи тез. Але ті, кому ще важче у цій нелегкій справі – це наші наставники-викладачі. За ними найголовніше завдання: навчити нас самостійно працювати, обдумувати та аналізувати нашу роботу, а ще допомагати у написанні тих же статей та тез. Так, наукові роботи викладачів і студентів кафедри біотехнології та мікробіології були представлені на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів «Інноваційні технології розвитку у сфері харчових виробництв, готельно-ресторанного бізнесу, економіки та підприємництва: наукові пошуки молоді», що проходила на базі Харківського державного університету харчування та торгівлі.
Студенти нашої кафедри щороку приймають участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, що є запорукою розкриття творчих здібностей студентської молоді, збереження інтелектуального потенціалу майбутніх біотехнологів, активізації наукової праці студентів. Участь у даному конкурсі – задача доволі непроста, адже сам конкурс проходить у два етапи. На першому – найкращі наукові роботи відбираються компетентними комісіями у межах певного ВНЗ, а на другому – галузевою конкурсною комісією і лише після цього студентів запрошують презентувати свою роботу на підсумковій науково-практичній конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
На днях викладачі кафедри БТМ Нечипор Тетяна і Юрій відвідали тренінг на тему «Стандарти серії ISO 31000 (ISO 31000 та ISO 31010). Ризик-менеджмент. Принципи, рекомендації та основні методи оцінки ризиків», який проводився співробітниками «Бюро Верітас».
З допомогою кваліфікованого лектора всім присутнім вдалося зрозуміти принципи і методи ризик-менеджменту, розібратися у вимогах стандартів ISO 9001, ISO 14001, а також освоїти підхід, заснований на аналізі та оцінці ризиків.
В ході лекції слухачі дізналися про вигоди впровадження стандартів серії ISO 31000 та їх інтеграції з іншими стандартами, ознайомилися з інструментами, описаними в ISO 31010 2009 - Техніки управління ризиками ( «Менеджмент ризику. Методи оцінки ризику.»); освоїли практичні прийоми з оцінки ризиків такими методами як: Мозковий штурм, Метод Дельфі, HAZOR, НАССР, SWIFT, Аналіз сценаріїв, Аналіз видів і наслідків відмов (FMEA), Аналіз дерева несправностей (FTA), Аналіз дерева подій (ETA), Аналіз причин і наслідків, Аналіз дерева рішень, Аналіз «краватка-метелик» та інші.
На сьогодні вибір професії – це дійсно один з головних життєвих виборів, який здійснити слід максимально помірковано, адже від нього не рідко залежить увесь подальший життєвий шлях. Для того, щоб молоді люди могли здійснити вибір професії за покликом душі, їм необхідно розібратись у якомога більшій кількості професійних напрямів, за якими можна здобути фах після отримання середньої освіти. Саме з метою інформування майбутніх абітурієнтів з особливостями навчання за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» у Національному університеті харчових технологій (НУХТ) та можливістю працевлаштування випускників-біотехнологів різних спеціалізацій ведеться активна профорієнтаційна робота на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ).
Зовсім недавно, а саме 25 квітня 2017 року, пройшов невеликий захід в стінах нашого Національного університету харчових технологій. Саме кафедра біотехнології і мікробіології була рада вітати наших любих п’ятикласників: таких маленьких, але вже таких зацікавлених у біотехнологіях. Звичайно, у цьому заході нам допомагали: доцент Красінько Вікторія Олегівна і старший викладач Омельчук Євген Олександрович. Ми ж, студенти 1 у 2 курсів, які є гуртківцями «Cella mirabilis», охоче згодилися допомогти.
Навчання на факультеті біотехнології та екологічного контролю за спеціальністю «Біотехнологія і біоінженерія» є досить цікавим та різноманітним, а особливу увагу викладачі приділяють практичним заняттям, які дають змогу студентам пізнати багато нового та спробувати себе на практиці. Так, нещодавно, магістранти кафедри біотехнології і мікробіології в рамках лабораторних занять з дисципліни «Молекулярна біотехнологія» та практичних занять з дисципліни «Біотехнологічні методи захисту рослин» разом із викладачами Скроцькою Оксаною Ігорівною, Стабніковим Віктором Петровичем та Буценко Людмилою Миколаївною відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБІП).
Чотири місяці навчання після зимових свят не промайнули даремно, і не зважаючи на весняну погоду за вікном, яка манить на прогулянку до парку, учасники студентського наукового гуртка «BIOTECH» плідно працюють. Так, весною, з’являються не тільки перші квіточки, але й перші наукові здобутки як наймолодших «біотехівців», а й затятих «науковців-ветеранів».
Кожен день роботи у науково-дослідній лабораторії А-433 – це своєрідне випробовування на вміння знайти стерильний посуд «бо не вистачає для досліду трішки», вміння змусити непрацюючий чайник – працювати, вміння колег-науковців допомогти своїм товаришам дати гарну пораду. От так з кожним днем ми стаємо все більшою і дружною сім’єю, у якій є і свої проблеми, однак наші успіхи здатні затьмарити усі незгоди.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.