Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
На кафедрі біотехнології і мікробіології відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямами «Біотехнологія» та «Біологічні науки». Після перевірки конкурсних робіт комісія у складі проф. Пирог Т.П., доц. Красінько В.О., доц. Пенчука Ю.М., доц. Скроцької О.І. визначила переможців, якими стали:
1. за напрямом «Біологічні науки»:
Наукова конференція є своєрідною формою організації наукової діяльності, а участь у ній дає можливість публікації результатів наукових досліджень у вигляді доповідей, тез або статей у збірниках матеріалів конференцій або журналах, що відповідають напрямку і рівню конференції. Саме тому молоді науковці кафедри біотехнології і мікробіології апробували результати своїх досліджень на IV Міжнародній науковій конференції молодих учених і студентів «Перспективи розвитку біології, медицини і фармації» (9-10 грудня 2016 р., м. Шимкент, Республіка Казахстан). Нещодавно вийшов друком журнал «VESTNIK» з опублікованими матеріалами даної конференції, куди увійшли 13 праць наших юних дослідників (http://btmb.com.ua/pro-fakultet/uchast-u-konferentsiyah/). Серед них, слід відмітити тези учасників студентського наукового гуртка «BIOTECН», що функціонує на базі кафедри біотехнології і мікробіології, а саме Дар’ї Гаврилкіної, Катерини Зусько, Андрія Вороненко, Миколи Івахнюка, Ірини Павлюковець, Олени Українець, Дар’ї Луцай, Жені Макаренка, Катерини Покойовець, Лілії Никитюк та Інги Сидор.
Вітаємо наших науковців та бажаємо їм подальших наукових здобутків!
9 грудня студенти 4 курсу факультету БТЕК стали безпосередніми учасниками інтерактивної лекції з предмету «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР», організованої й проведеної Грегірчак Н.М.
Сьогодення вимагає від викладачів вищих навчальних закладів залучення нових ефективних методів для підготовки студентів. До таких передових методів належать інтерактивні, спрямовані на розвиток не лише творчого потенціалу студента, але й на вміння мислити та швидко реагувати. Основою інтерактивних методів є принцип багатосторонньої комунікації, де студенти і викладачі є рівноправними, рівнозначними суб’єктами освітнього процесу.
Науково-дослідна робота є важливим чинником при підготовці молодого фахівця і вченого. Адже, виконуючи наукову роботу, студент здобуває навички, що знадобляться йому в майбутній професії – це і самостійність суджень, уміння концентруватись, всесторонній погляд на виникаючі проблеми, цілеспрямованість тощо. При цьому міжнародні конференції вважаються невід’ємною формою висвітлення підсумків наукової роботи. Приймаючи участь у конференції, студент не лише оприлюднює результати своєї діяльності, а й підтверджує належний рівень виконаної роботи.
Добігає до кінця 2016-й рік, а на кафедрі тривають заплановані профорієнтаційні заходи. Ми вже неодноразово згадували про те, що правильний вибір професії є одним з найважливіших рішень кожного, адже коли робота приносить задоволення, людина відчуває себе щасливою і з радістю проживає кожен день свого життя. І навпаки хибний вибір може стати причиною занепаду навіть талановитих і перспективних працівників. Отож, палаючи бажанням допомогти обрати вірний життєвий шлях якомога більшому числу майбутніх випускників медичних коледжів було заплановано розширити перелік навчальних закладів, з якими налагоджено тісну співпрацю, в питанні професійної спрямованості учнів.
Днями доцент нашої кафедри Світлана Тетеріна відвідала Київський медичний коледж ім. П.І. Гаврося, в якому проводять підготовку майбутніх фахівців у трьох відділеннях: медсестринському, фельдшерському та фармацевтичному. Директор закладу Підмогильна Лідія Григорівна посприяла ефективній профорієнтаційній роботі, організувавши зустріч одразу з усіма учнями старших курсів у просторій актовій залі коледжу, оснащеній мультимедійною технікою.
Наприкінці осені стартував другий блок екскурсій майбутніх магістрів та спеціалістів біотехнології до захоплюючого наукового світу Інституту молекулярної біології та генетики НАН України. У рамках дисципліни «Клітинна та генна інженерія» студентам випала нагода відвідати відділи сигнальних систем клітин, функціональної геноміки, а також відділ білкової інженерії та біоінформатики.
Першим на черзі був відділ сигнальних систем клітин. На базі відділу функціонує дві лабораторії: молекулярної фармакології та молекулярних механізмів аутоімунних процесів. Загалом, робота усього відділу зосереджена навколо вивчення особливостей функціонування PІ3К/S6К-залежного сигнального шляху в клітинах ссавців в нормі та в разі патологій (злоякісна трансформація клітин), а також ідентифікації та характеристики пухлино-асоційованих антигенів людини з використанням SEREX (Sеrological identification of antigens by Recombinant Eхpression cloning) аналізу.
29 листопада у стінах Національного університету харчових технологій відбулася зустріч студентів 4 курсу кафедри біотехнології і мікробіології факультету БТЕК з Барашовцем Ярославом Олександровичем – генеральним директором ТОВ «Системи чистої води» («Clean water systems» LTD), з яким ми поспілкувались на тему: «Сучасні технології отримання води європейської якості».
«Clean water systems» LTD, «CWS» – інжинірингова компанія, що займається водопідготовкою в сегментах медицини і фармацевтичного виробництва, харчової промисловості, об’єктів ЖКГ, енергетики та ін. Компанія займається аудитом існуючих систем водопідготовки; проектуванням, поставками, монтажем систем водопідготовки для різних призначень споживачів.
Постановою президії Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки (постанова від 10 жовтня 2016 року №6) було призначено стипендію Кабінету Міністрів за наукові досягнення та внесок у розвиток науки в Україні аспіранту та асистенту Кафедри біотехнології і мікробіології Береговій Христині.
Викладачі, співробітники і студенти факультету біотехнології та екологічного контролю щиро вітають молодого науковця із таким досягненням та бажають нових наукових здобутків та звершень!
Днями відбувся перший тренінг з нового освітнього проекту Корпоративного університету фармацевтичної корпорації «Артеріум», організований для викладачів Національного університету харчових технологій кафедри біотехнології і мікробіології. До цього цікавого креативного експерименту долучилися доценти кафедри Наталія Грегірчак, Оксана Скроцька, Інна Лич, Ірина Волошина, Вікторія Красінько та старший викладач Євген Омельчук.
Спочатку представники корпорації ознайомили нас із структурою навчання: «soft skills» – особисті якості/навички та «hard skills» – професійні знання/навички. Курс складатиметься із трьох модулів, кожен з яких включатиме «soft skills» та «hard skills». І тренінг розпочався.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.