Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Сесія у розпалі, а це означає, що підходить до свого логічного завершення ще один навчальний семестр на кафедрі біотехнології і мікробіології. Для когось це були перші напружені 4 місяці знайомства з університетом, а попереду чекають незабутні роки студентського життя та ще не одна зимова сесія, з недосипами, курсовими та непідробною радістю від здачі. Але для когось, як от для нас (магістрів І року навчання), це був останній зимовий семестр… Але мова буде йти трохи не про те.
У цьому семестрі, магістранти першого року навчання за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», під керівництвом доцента кафедри – Оксани Скроцької, мали змогу познайомитися з дисципліною
Кожного року на базі різних університетів України проводяться наукові конкурси на різноманітні тематики, присвячені пошуку кращих студентських наукових робіт на актуальні та перспективні теми. Нещодавно на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за спеціальностями «Біотехнології та біоінженерія», «Технології захисту навколишнього середовища» та з галузі знань «Біологія». Після перевірки конкурсних робіт комісія у складі проф. Тетяни Пирог, доц. Юрія Пенчука, доц. Оксани Скроцької та доц. Віктора Стабнікова визначила переможців, якими стали:
Нещодавно студенти-біотехнологи 3 курсу разом зі своїм куратором, доцентом Вікторією Олегівною Красінько, відвідали одне з найбільших фармацевтичних підприємств – ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».
Знайомство з компанією почалося із зустрічі з працівником відділу кадрів, що зробило перше знайомство офіційним. Проте в наступні хвилини атмосфера стала досить-таки дружньою. Студенти задавали багато запитань, проявляючи зацікавленість не тільки до організації праці, а й до самого виробничого процесу.
Логічно, що наша екскурсія почалася із складських приміщень, де окремо зберігаються готова продукція і сировина. Особливість складів полягає в тому, що практично всю роботу тут виконують роботи.
Як відомо, для того щоб реалізувати себе у професійній сфері та досягнути бажаного успіху, необхідно сумлінно та наполегливо працювати, поєднувати навчання та наукову роботу, дозвілля і відпочинок, а також оприлюднювати результати наукової діяльності, приймаючи участь у конференціях.
Так, 1 грудня 2017 року у м. Сєвєродонецьк, на базі Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля відбулася науково-практична конференція для молодих вчених, участь у якій взяли й наші молоді біотехнологи. Отож, очікуваним і приємним результатом плідної наукової роботи стала публікація тез доповідей асистента кафедри Берегової Христини та аспірантки Никитюк Лілії, а також студентів кафедри та по сумісництву учасників студентського гуртка «BIOTECH» кафедри біотехнології і мікробіології – Герштмана Артема, Гаврилкіної Дар’ї, Миколів Соломії, Кащеєва Іллі, Луцай Дар’ї, Петренко Наталії, Кондрашевської Каріни та Корх Наталії. Вперше оприлюднили результати своєї наукової роботи студенти ІІ курсу, які є учасниками наукового гуртка «Cella mirabilis», що також функціонує на базі нашої кафедри – Царьова Анастасія, Бондарук Світлана, Бондарчук Валерія, Кернер Аліна та Середа Анастасія.
Будь-яка світлина передає творче бачення фотографа й несе в собі якусь ідею, спогад, емоцію. Коли ви дивитеся на світлину, то починаєте відчувати на собі той настрій, ту атмосферу, які панували в момент зйомки. А що ж є таким самим швидкоплинним як студентське життя? І що потім згадується, як не найкращі моменти студентства? Задля подовження найяскравіших моментів студентських буднів й свят і був оголошений фотоконкурс «Ми – біотехнологи», у якому мали змогу взяти участь студенти-біотехнологи всіх курсів, надіславши відбірку світлин зі свого студентського життя.
Загалом на пропозицію пристали сім студентських команд: групи БТ-2-1, БТ-2-2, БТ-2-3, БТ-3-1, БТ-3-2, учасники наукового гуртка «BIOTECH» та збірна команда магістрантів І-го року навчання.
8 грудня 2017 р. магістранти кафедри біотехнології і мікробіології, що навчаються за спеціалізацією «Фармацевтична біотехнологія», разом із доцентом Оксаною Скроцькою відвідали одну з провідних фармацевтичних компаній в Україні – ПАТ «Фармак».
Зустрічала відвідувачів Лілія Оропай – фахівець з підбору та адаптації відділу управління персоналом ПАТ «Фармак», яка розповіла студентам про роботу підприємства. Далі студентам провели обов’язковий інструктаж з охорони праці і правил поводження на підприємстві, після чого розпочалась екскурсія.
Провідний інженер сектору документації Ольга Варвась та інженер з навчання цеху № 1 Ганна Галемова ознайомили магістрантів із особливостями виробництва цеху № 1.
Вельмишановний Олександре Олександровичу!
Щиро поздоровляємо Вас із одержанням відзнаки – нагрудного знаку «Ветеран НУХТ». Це оцінка Вашої професійної майстерності, багаторічного відданого служіння справі підготовки висококваліфікованих інженерних кадрів для харчової, біотехнологічної та фармацевтичної галузей промисловості, це данина Вашим енергійним і креативним зусиллям із організації виховної роботи на кафедрі й факультеті біотехнології та екологічного контролю.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя, життєвих сил, оптимізму, нових успіхів у відповідальній праці й висловлюємо сподівання
Хоч вже позаду головна профорієнтаційна подія осені – День відкритих дверей, але профорієнтаційна робота на кафедрі біотехнології і мікробіології не збавляє оберти.
Так, днями Тетеріна Світлана Миколаївна відвідала Чорнобильський медичний коледж, що розташований у м. Яготин Київської області, який за свою піввікову діяльність підготував понад 4 тисячі фахівців «Сестринської справи» та «Лікувальної справи». Співпрацю нашої кафедри з цим навчальним закладом Світлана Миколаївна започаткувала у лютому 2017 року http://www.btmb.com.ua/rozshyriuemo-mezhi-spivpratsi-chornobylskyy-medychnyy-koledzh. У цьому році абітурієнти, озброєні дипломом молодшого спеціаліста даного коледжу, вже скористались нагодою вступити до університету на навчання за скороченим терміном без складання ЗНО і поповнили дружню родину факультету БТЕК.
Цієї погожої осінньої пори троє молодих викладачів кафедри біотехнології і мікробіології проводили відкриті лабораторні заняття з дисциплін, що викладаються в поточному семестрі.
Однією з перших своє відкрите заняття з дисципліни «Основи імунології» проводила асистент Тетяна Олександрівна Белемець, темою якого були – «Формені елементи крові». У ході лабораторного заняття, асистент разом зі студентами-біотехнологами другого року навчання, повторили увесь теоретичний матеріал стосовно клітин крові: їх будову, функції і специфічні особливості, зокрема найбільша увага була приділена Т – та В – лімфоцитам (їх субпопуляціям та функціям), а також лейкоцитам (гранулярним та агранулярним). За час роботи зі студентами ас. Тетяна Олександрівна Белемець на власному прикладі навчила робити та фарбувати мазки крові, працювати з меланжерами, лічильною камерою Горяєва, а також прослідкувала за правильністю виконання усіх дослідів. Як результат – студентами були опановані методики досліджень та підрахунку формених елементів крові людини.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.