Цієї погожої осінньої пори троє молодих викладачів кафедри біотехнології і мікробіології проводили відкриті лабораторні заняття з дисциплін, що викладаються в поточному семестрі.
Однією з перших своє відкрите заняття з дисципліни «Основи імунології» проводила асистент Тетяна Олександрівна Белемець, темою якого були – «Формені елементи крові». У ході лабораторного заняття, асистент разом зі студентами-біотехнологами другого року навчання, повторили увесь теоретичний матеріал стосовно клітин крові: їх будову, функції і специфічні особливості, зокрема найбільша увага була приділена Т – та В – лімфоцитам (їх субпопуляціям та функціям), а також лейкоцитам (гранулярним та агранулярним). За час роботи зі студентами ас. Тетяна Олександрівна Белемець на власному прикладі навчила робити та фарбувати мазки крові, працювати з меланжерами, лічильною камерою Горяєва, а також прослідкувала за правильністю виконання усіх дослідів. Як результат – студентами були опановані методики досліджень та підрахунку формених елементів крові людини.
Випускниця кафедри БТМ, а на сьогодні її асистент – Христина Андріївна Берегова, проводила відкрите заняття з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія» на тему: «Фізіологія мікроорганізмів, катаболізм вуглеводів». Одразу зазначимо, що тема лабораторного заняття є доволі непроста, адже для проведення усього комплексу передбачених робіт необхідні ґрунтовні знання з хімії, біохімії та мікробіології. Заняття молодого викладача супроводжувалося мультимедійною презентацією, яка відображала суть та принципи основних тестів (O/F, MRVP, субстратної специфічності, гідролізу крохмалю), які використовуються для визначення типу метаболізму та кінцевих продуктів. Особливо корисними були влучні зображення – приклади для порівняння одержаних результатів дослідів зі стандартами. Протягом усієї лабораторної роботи студенти охоче залучалися до дискусії з викладачем та якісно виконали весь необхідний комплекс досліджень.
Наостанок до серії відкритих лабораторних занять долучився новий викладач кафедри біотехнології і мікробіології асистент Тетяна Леонідівна Сулейко, яка провела заняття з дисципліни «Мікробіологічні основи екологічних технологій» за темою: «Морфологічні та культуральні ознаки міцеліальних грибів». На початку лабораторної роботи викладач коротко окреслив прочитаний на лекції теоретичний матеріал, у рамках якого студенти пригадали будову клітини мікроміцетів, будову міцелію, а також способи розмноження міцеліальних грибів. Особливо детальна характеристика, з зазначенням практичного значення, була надана таким родам як Mucor, Rhizopus, Penicillium, Aspergillus, Fusarium, Botrytis, Alternaria, Endomyces та Trichothecium. За допомогою мультимедійної презентації були представлені фотографії овочів та фруктів з проявами захворювань, викликаними деякими родами мікроміцетів. У ході заняття студенти ознайомилися з грибами у чашках Петрі та під час мікроскопування (розглянули міцелій та органи розмноження).
На кожному з вище зазначених занять, присутніми були викладачі та завідувач кафедри БТМ – Тетяна Павлівна Пирог. За результатами проведеної роботи асистентів було атестовано та відзначено позитивною оцінкою.