Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Коли більшість студентів факультету БТЕК сиділи на парах, деякі майже цілий день намагалися врятувати світ від сил темряви. Так, студенти-біотехнологи, наші мудреці та хоробрі екологи-самураї долали різноманітні труднощі, виконували цікаві завдання аби добро перемогло зло. Звучить як сюжет кіно? Ех ви, це відбувався тренінгу від компанії «Артеріум» у форматі гри, ціль якого була навчити студентів вести переговори. Учасниками тренінгу стали магістри біотехнологи та екологи, а також студенти 3-го та 4-го курсів гуртку «Biotech». Групу з 20 студентів поділили на 2 команди (вже на цьому етапі почати вести перші переговори і перші суперечки) – треба було визначити 7 воїнів самураїв, решта – мудреці. Переговори тривали не довго і вирішили, що 7 екологів беруть на себе відповідальність мужніх воїнів, а біотехнологи виконують роль мудреців. Тож як разом вони мали врятувати світ?
Напевно у кожного студента (та навіть викладача) був момент, що ти боїшся виступати не те що з курсовою, а й елементарно підняти руку та відповісти на парах, бо побачивши величезну кількість людей відразу кидало в жар? При одній лише згадці про виступ перед великою аудиторією голос починає тремтіти, серцебиття пришвидшується і сказати бодай щось стає проблематично? Тоді, відкриваємо частину завіси тренінгу «Вчимося виступати публічно», який був проведений 11 березня для студентів 5-го курсу факультету БТЕК Євгеном Куджояном – оратор від природи, тренер-спеціаліст корпорації «Артеріум».
Здається, ми тільки вчора закінчили школу та готувалися до того страшного ЗНО, яке приходить всім одинадцятикласникам в снах. А ось ще трішечки і ми будемо тримати дипломи у справді доросле життя, адже ми студенти 4 курсу.
У період практики нам дана можливість зрозуміти всі тонкощі нашої професії. Ми (Зуб Каріна, Кривець Таня та Кірічевська Яна) проходимо практику на фармацевтичному заводі "Біофарма".
Коли ми прибули на завод, нас відразу зустріла Мар’яна Василівна – начальник цеху № 2 і повела на оглядову екскурсію по місцю, яке на найближчі півтора місяці буде першою нашою спробою роботи в сфері біотехнології. Цей цех має дві дільниці: спорових та неспорових форм, де функціонує сучасне швейцарське обладнання.
Міждисциплінарний підхід у навчанні відомий ще з античних часів, а останнім часом він здобуває все більшу актуальність. Однак його практичне застосування в основному обмежується сферами вищої освіти й вивчення мов. У сфері ж середньої освіти даний підхід лише набуває популярності і поширення. Прихильники підходу вважають, що його правильне застосування може допомогти поліпшити якість освіти й краще підготувати учнів до дорослого життя.
Ось чому районний семінар вчителів природничих дисциплін Оболонського району «Міждисциплінарність як продуктивний результат партнерської кооперації», на який були запрошені представники НУХТ: доцент кафедри біотехнології і мікробіології Вікторія Красінько і методист відділу довузівської підготовки Маргарита Панасевич, став тим необхідним заходом, який покликаний зробити внесок у гармонізацію освітянських інновацій України і світу.
Чи задумувалися коли-небуть Ви, який «життєвий шлях» проходить та чи інша таблетка, спрей для носа чи бризкалка для горла або ж вакцина, антибіотик чи будь-який інший лікарський препарат, який ми купуємо в аптеці і вживаємо? Як лікарський препарат потрапляє на прилавки аптек? Як засвоюється організмом? Який механізм всмоктування лікарського засобу?
Для нас магістрів першого року навчання, за спеціальністю Фармацевтична біотехнологія ці питання є досить актуальними. І завдяки співпраці нашої кафедри біотехнології і мікробіології з провідними фармацевтичними компаніями України нам випала надможливість прослухати професійну лекцію про «Біодоступність та біоеквівалентність лікарських препаратів», яку провела менеджер по взаємодії з регуляторними органами Солобюкова Наталія Олександрівна – провідний спеціаліст цієї галузі, представник корпорації «Артеріум».
Нещодавно відбулись захисти магістерських робіт нашими студентами-біотехнологами. Серед цьогорічних випускників є дуже багато талановитої молоді, яка має великий багаж здобутків і вже працює за спеціальністю.
Продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2019 року.
Олена Українець (інженер відділу аудитів ПАТ «Фармак»):
– переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2017/2018 н.р. зі спеціальності «Харчові технології» (диплом ІІІ ступеня);
– учасник Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science – 2018» за напрямом «Харчова наука і технологія»;
– співавтор 3 статей у фахових журналах (1 стаття у міжнародному журналі (Food and Environment Safety (Румунія)), 6 статей та 16 тез у збірниках науково-практичних конференцій;
– захистила магістерську роботу на відмінно і отримала диплом з відзнакою.
Далі буде
2-го березня Національний університет харчових технологій радо зустрів майбутніх абітурієнтів, їх батьків та інших гостей, що завітали до нашого університету на День відкритих дверей. Окрім цікавих екскурсій та розповідей про університет, гості кафедри біотехнології і мікробіології мали змогу взяти участь у цікавому біологічному тренінгу, що підготувала доцент кафедри Вікторія Красінько. На таку новинку радо відреагували і батьки, і школярі. І це не дивно! Адже тренінг дав змогу отримати цінну інформацію для підготовки до ЗНО, зануритись у світ біології, отримати досвід роботи у мікробіологічній лабораторії із рослинними та тваринними тканинами, хімічними реагентами та приладдям.
Хоча за календарем лише тільки почалася весна і по-справжньму теплих днів ще потрібно зачекати, на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ було й справді дуже гаряче! А почалося все з самого ранку суботи – 2 березня, коли Національний університет харчових технологій гостинно відкрив свої двері для кожного абітурієнта на весняний захід «Дня відкритих дверей у НУХТ».
І вже на самому вході до університету майбутніх абітурієнтів радісно вітали студенти-біотехнологи з кафедри БТМ, котрі надалі супроводжували усіх бажаючих до стенду факультету БТЕК у холі університету. Біля самого стенду, як завжди щиро та відкрито, зустрічала декан факультету біотехнології та екологічного контролю – Грегірчак Наталія Миколаївна. Разом з викладачами усім зацікавленим абітурієнтам та їх батькам Наталія Миколаївна розповідала інформацію про перспективи одержання вищої освіти у НУХТ, основні переваги отримання кваліфікації бакалавра зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.