Чи задумувалися коли-небуть Ви, який «життєвий шлях» проходить та чи інша таблетка, спрей для носа чи бризкалка для горла або ж вакцина, антибіотик чи будь-який інший лікарський препарат, який ми купуємо в аптеці і вживаємо? Як лікарський препарат потрапляє на прилавки аптек? Як засвоюється організмом? Який механізм всмоктування лікарського засобу?
Для нас магістрів першого року навчання, за спеціальністю Фармацевтична біотехнологія ці питання є досить актуальними. І завдяки співпраці нашої кафедри біотехнології і мікробіології з провідними фармацевтичними компаніями України нам випала надможливість прослухати професійну лекцію про «Біодоступність та біоеквівалентність лікарських препаратів», яку провела менеджер по взаємодії з регуляторними органами Солобюкова Наталія Олександрівна – провідний спеціаліст цієї галузі, представник корпорації «Артеріум».
Ми розглянули види біодоступності; фармацевтичні ризики; методи доказу еквівалентності, а також вивчили нові поняття біодрейфу, а також стандартного та альтернативного дизайну. Вчилися порівнювати нормативні бази Європи, США та України щодо фармацевтичного виробництва, провели порівняльну характеристику інноваційного та генеричного ЛЗ.
Обговорили та задали низку запитань з напрямку біодоступності та біоеквівалентності ЛП, серед яких, наприклад: Гафенко Вікторію зацікавили клінічні дослідження ЛЗ: - «Яким чином проводять стандартизацію людей? Повторюваність досліджень? Що прописують в протоколах досліджень?». Шаповалова Саша запитувала: – «Чи можливі відмінності у фармакокінетиці та фармакодинаміці інноваційного та генеричного лікарського засобу?». Солобюкова Наталія Олександрівна компетентно та доступно відповідала на всі поставлені питання та наголошувала на нюансах.
Висловлюємо подяку нашому лектору Лич Інні Валентинівні та Солобюковій Наталії Олександрівні, представнику корпорації Артеріум за новий і корисний багаж знань, які ми отримали! Дякуємо!