Пташки летять до годівнички:
Уже і горобці, й синички
Танцюють у зимовій тиші,
І вітер пір’я їм колише.
Ніч у зимових білих шатах…
Хотіли голод втамувати,
Уже немає де їм сісти!
Йой, не лишилося що їсти!
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
Пташки летять до годівнички:
Уже і горобці, й синички
Танцюють у зимовій тиші,
І вітер пір’я їм колише.
Ніч у зимових білих шатах…
Хотіли голод втамувати,
Уже немає де їм сісти!
Йой, не лишилося що їсти!
Другий семестр для студентів-біотехнологів 4 курсу розпочався з довгоочікуваної технологічної та переддипломної практики на виробництві, де здобувачі освоюють практичні навички майбутньої професії.
В цьому навчальному році базами практик стали чимала кількість фармацевтичних, біотехнологічних та харчових підприємств, серед яких і наш давній партнер, флагман фармацевтичної галузі України - ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця». З гордістю можемо сказати, що серед співробітників цього підприємства зустрічається велика кількість випускників кафедри біотехнології і мікробіології за її багаторічну історію.
Саме такою фразою прощалась з нами нещодавня випускниця магістратури кафедри Біотехнології і мікробіології (БТМ) поспішаючи в справах, а їх у неї чимало. Як ми по-доброму заздримо таким молодим людям, які щиро вірять в те, що кожного дня їх професійна діяльність допомагає робити світ кращим. Такі цілеспрямовані романтики і рухають наш світ! Приємно, що нашу співрозмовницю теж можна з упевненістю віднести до цієї когорти. Отож, передаємо слово нашій гості:
«Мене звати Наталія Клименко, я випускниця магістратури 2021 року кафедри БТМ Національного університету харчових технологій (спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія» освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»). Своє покликання я знайшла в клінічних дослідженнях, що знаходяться на межі двох наук, які завжди мене цікавили: між медициною та біотехнологією.
Все більше людей останнім часом користуються гаджетами, до яких додаються і навушники, адже через пандемію COVID-19 вони все більше часу проводять на онлайн-заходах, де часто використовують навушники. Проте незважаючи на всі переваги використання навушників кількість питань про їх безпечність зростає. Щороку з’являються нові дослідження про потенційну загрозу цих гаджетів, саме тому метою дослідження ще однієї допитливої школярки з ліцею «Наукова зміна» є вивчення впливу використання навушників на стан здоров’я вух, зокрема слуху та зовнішнього вуха. Об’єктом дослідження стало використання навушників підлітками.
Новий рік – найкращий привід зібратися і посвяткувати всією сім’єю. І який же Новий рік без ялинки. Зелена красуня додає новорічного настрою в кожному домі. Тоді як велика ялинка на центральній площі здатна створити святкову атмосферу цілому місту. А за новорічний настрій на БТЕК відповідає не одна, а десятки міських ялинок, на фоні яких сфотографувалися студенти нашого факультету в рамках святкового челенджу «НОВОРІЧНИЙ БТЕК». В кожному місті вона своя, неповторна, але усі новорічні ялинки дарують магічні відчуття свята. Тож підзарядімося потужними святковими позитивними емоціями, щоб бути активними та бадьорими цілий рік.
Всього лише рік минув з того часу, як, тоді ще першокурсниця Зоя Заярнюк розповіла нам про те як з легкої руки сестрички намріяла стати студентом НУХТ і поділилась першими враженнями від навчання та захватом від втілення мрії! Тепер нам випала нагода поспілкуватись із Зоєю у статусі повноцінного студента:
«Я вважаю, що перші враження про університет та факультет є основними, які формують репутацію того чи іншого ЗВО, але не вирішальними. Ще з школи я розуміла, що біотехнологія – це мультигранна спеціальність, особливо, коли кожного разу моя сестричка Моцар Анна розказувала із захватом про її спеціальність та предмети, які вона вивчає в університеті.
Всім привіт!
З 12.01 по 14.01 на нашому факультеті стартує челендж "Новорічний БТЕК"
Наразі новорічна ялинка – головний символ Різдвяних свят і Нового Року.
Звичай прикрашати ялинку в центрі міста вперше з'явився у середньовічній Лівонії, а також на території сучасної Німеччини.
За межами Німеччини та прибалтійських губерній, зокрема і на території сучасної України, новорічне дерево набуло популярності у другій половині ХІХ-го століття.
Новорічні свята завжди приносять приємні спогади і подарунки. Так, нашій магістрантці І року навчання – Ірині Ковшар, присуджено стипендію Президента України (ІІ семестр 2021-2022 н.р.), з чим ми її і вітаємо!
У житті факультету БТЕК Ірина почала себе проявляти ще з 2018 року, тобто з другого курсу бакалаврату, займаючи пост голови культурно-просвітницького сектору самоврядування. Але час минає, і вже через рік наша здобувачка виборола перемогу на виборах на посаду голови студентської ради факультету. Окрім цього, починаючи з третього курсу, Ірина активно приймає участь у науковій роботі кафедри біотехнології і мікробіології під керівництвом завідувача кафедри Віктора Стабнікова. У 2020 році отримала подяку від Голосіївської РДА за вагомий внесок у розвиток студентського самоврядування та активну громадську позицію. Будучи на 4 курсі бакалаврату, Ірина гідно представила здобутки своєї наукової роботи у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт зі спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» та стала фіналістом конкурсу. У тому ж році, не зважаючи ні на що, Ірина досягла нової вершини і до нині є головою студентської ради НУХТ. Ну і бакалаврат наша здобувачка закінчила без проблем, захистивши дипломну роботу на 100 балів.
Цього року науково-практична конференція школи молодих науковців АТ «Фармак» пройшла під гаслом «Наука в основі всіх процесів», яка вже другий рік поспіль проходить у онлайн режимі. За доброю традицією здобувачі нашої кафедри приєднались до конференції та виступили перед науковою спільнотою з різноплановими доповідями. Деякі студенти презентували свої дослідження вперше, а хтось другий рік представляє результати своїх експериментів на даній престижній платформі. Серед них здобувачі магістратури – Ірина Ковшар, Світлана Бондарук, Аліна Кернер, Ганна Ярова, Владислава Лозіна, Юлія Лазюка та Анатолій Міщук, здобувач бакалаврату Дмитро Кукурудза, здобувачі освітньо-наукового ступеню доктор філософії – Микита Іванов та Дар’я Луцай. Також до участі у конференції долучився і наш випускник 2014 року ‒ Ярослав Андрущенко, який працює інженером з валідації комп’ютеризованих систем.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.