Нещодавно на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ відбулись річні звітування здобувачів вищої освіти ступеня «доктор філософії» за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія». Здобувачі І року навчання (Валерія Марченко (Потапенко), Мирослав Хоньків, Ігор Колодій) успішно засвоїли обов’язкові та вибіркові компоненти освітньо-наукової програми, а також апробували свої наукові доробки на міжнародних конференціях та підготували статті до друку.
Валерія Марченко (Потапенко) під керівництвом доцента кафедри Оксани Скроцької займається дослідженням, що стосується біосинтезу наночастинок срібла з використанням дріжджових клітин та їх метаболітів. Мирослав Хоньків (науковий керівник – завідувач кафедри БТМ Віктор Стабніков) досліджує біосинтез наночастинок селену молочнокислими бактеріями та можливості їх застосування у харчових технологіях. Ігор Колодій (науковий керівник – доцент Юрій Пенчук) вивчає антимікробний потенціал бактеріальних лізатів, що дозволить їх використовувати у різних галузях.
Здобувач ІІ року навчання Микита Іванов (науковий керівник – професор Тетяна Пирог) вивчає вплив біологічних індукторів на антимікробну та антиадгезивну активність поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241. Він успішно завершив І рік навчання, опанував пасивну та активну частину педагогічної практики, а під час ІІ року навчання виконав заплановані досліди і у співавторстві опублікував три статті у фахових виданнях, одне з яких індексується наукометричною базою Scopus.
Здобувач ІІІ року навчання Ігор Ключка (науковий керівник – професор Тетяна Пирог) досліджує синергізм з іншими біоцидами біологічної активності поверхнево-активних речовин, синтезованих в різних умовах культивування Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017 та Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241. Він виконав заплановані дослідження і у співавторстві з ним за цей навчальний рік також опубліковано три статті, одна з яких у журналі бази Scopus.
Усі звіти здобувачів були затверджені і колектив кафедри бажає подальших успіхів нашим здобувачам на нелегкій науковій ниві!