Попри дистанційне навчання та обставини військового часу наші здобувачі продовжують займатися науковими дослідженнями. Зокрема, здобувач ступеня «доктор філософії» першого року навчання Мирослав Хоньків ділиться ходом своїх досліджень:
«На перших етапах досліджень присвячених отриманню наночастинок селену з використанням молочнокислих бактерій я займаюся оглядом масиву інформації по тематиці, базуючись на якій паралельно розроблюю підходи проведення досліджень, апробую методики та ставлю повноцінні експерименти. Ці дослідження є актуальними з огляду росту дефіциту селену у населення, і задля підвищення його споживання у біодоступній формі пропонується використання молочнокислих бактерій здатних до утворення наночастинок селену у харчових та пробіотичних продуктах.
Протягом першого року аспірантури було розглянуто багато закордонних досліджень, виявлено підходи та механізми, які лежать в основі перетворення неорганічного селеніту натрію в селен молочнокислими бактеріями. Маючи достатню кількість інформації, в лабораторіях кафедри біотехнології і мікробіології було розпочато селекцію активних продуцентів наночастинок селену та підбір поживних середовищ. Зараз для обраних представників проводяться дослідження щодо впливу концентрацій селеніту, та деяких інших факторів на їх ріст, та на ступінь перетворення в наночастинки селену».