Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Вітаємо новоспеченого доктора філософії з біотехнологій та біоінженерії!

6 червня 2024 року на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ вже вдруге за останні два тижні відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія». Свою роботу представляв здобувач ОНС «доктор філософії» Ігор Ключка.

До складу разової спеціалізованої вченої ради увійшли:

голова ради – Людмила Буценко, доктор біологічних наук, професор кафедри біотехнології і мікробіології Національного університету харчових технологій;

рецензенти – Оксана Скроцька – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біотехнології і мікробіології; Віктор Стабніков – кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри біотехнології і мікробіології;

опоненти – Авдєєва Лілія, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України; Тодосійчук Тетяна, доктор технічних наук, професор, в.о. декана факультету біотехнології і біотехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Крім членів ради, на захисті були присутні здобувачі ОНС «доктор філософії» І-IV років навчання, яким було цікаво стати частиною захисту дисертації і хоч на секундочку уявити, що і вони будуть так само представляти комісії свою працю чотирьох років. Також до захисту доєдналися викладачі кафедри біотехнології і мікробіології та представники бізнесу: Єгорова Анна, керівник Корпоративного Університету та Свинаренко Дмитро, керівник групи з дистанційного навчання Корпорації «Артеріум». А за посиланням на YouTube до захисту доєднався весь Корпоративний Університет Корпорації «Артеріум», щоб вболівати та пережити цей важливий день разом зі своїм колегою Ігорем.

Дисертаційна робота Ігоря була присвячена дослідженню синергізму з іншими біоцидами біологічної активності поверхнево-активних речовин, синтезованих в різних умовах культивування Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017 та Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241. В ході захисту Ігор представив результати досліджень, щодо можливості використання мікробних поверхнево-активних речовин, синтезованих у різних умовах вирощування продуцентів у суміші з комерційними антибіотиками, протигрибковими речовинами та ефірними оліями. Результати, показані здобувачем доводять, що такі суміші є значно ефективнішими ніж монокомпоненти, і можуть бути розглянуті як нові антимікробні продукти у багатьох галузях промисловості, що дуже актуально у розрізі проблеми антибіотикорезистентності.

Представлена робота викликала неабияку зацікавленість у всіх членів разової спеціалізованої ради та учасників захисту. Участь у обговоренні брали не тільки члени ради, а й інші присутні. Так, Анна Єгорова, керівник Корпоративного Університету «Артеріум» наголосила, що була пророблена тяжка праця у підготовці даної роботи і, користуючись нагодою, подякувала колективу кафедри біотехнології і мікробіології за підготовку висококваліфікованих працівників, які так важливі фармацевтичній галузі. Дар’я Луцай, здобувачка PhD ІV року навчання, наголосила на важливості представлених результатів досліджень і привітала Ігоря Ключку з успішно проведеним захистом.

В результаті відкритого голосування одноголосно було прийнято рішення присудити Ігорю Ключці ступінь доктора філософії у галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

«Я дякую кожному учаснику разової вченої спеціалізованої ради, опонентам які не дивлячись на своє велике завантаження та роботу в інших установах знайшли можливість взяти участь у підготовці та захисті, дякую рецензентам не тільки за участь у захисті, але і за знання, які ви дали мені за ці роки навчання і звичайно ж я не можу не подякувати науковому керівнику, Тетяні Пирог, за той вклад, який вона зробила в мене впродовж усіх років спільної наукової роботи. Дякую моєму керівнику Анні Єгоровій, яка також знайшла змогу доєднатися до захисту і виділити для мене ці декілька годин, що дуже цінно. І звичайно ж, дякую нашим Збройним силам за те, що ми мали сьогодні можливість в безпеці провести цей захист» – каже Ігор Ключка.

Вже після захисту Ігор додав, що всі думають, що щоб отримати ступінь PhD потрібно 4 роки, але це не так. Щоб стати PhD потрібно пройти шлях бакалаврату та магістратури і відповідно потрібно не 4 роки, а 10, щоб отримати бажану ступінь, а за цим криється клопітка праця та наполегливість.

Вітаємо Ігоря Ключку та його наукового керівника Тетяну Пирог із новим досягненням та бажаємо подальших успіхів!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка