Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Наші активності

Ділимося досвідом з починаючими науковцями

Не так давно відбувся захист МАНівської роботи «Дослідження мікробної біодеструкції пакувальних матеріалів» у секції: охорона довкілля та раціональне природокористування Відділення екології та аграрних наук МАН.

Ця робота стала результатом спільної наукової діяльності учасників гуртка «Cella mirabilis» Вікторії Самойленко, Марини Пахомової, Олега Висоцького, Вікторії Негретової за керівництва доцента кафедри БТМ, к.т.н. Вікторії Красінько та учениці 9 класу Академічного ліцею імені Володимира Мельника м. Обухів Київської області Софії Єрмак.

Софія посіла друге місце на міському етапі, з чим ми її усі вітаємо та бажаємо нових перемог!

Будемо раді подальшій співпраці, адже ми завжди раді підтримати молодих науковців у їхніх звершеннях!

Новий науковий рік з «Cella mirabilis»

Науково-дослідна робота студентів є тим особливим компонентом освітнього процесу на кафедрі біотехнології і мікробіології, який дозволяє не тільки підвищити якість підготовки фахівців-біотехнологів, здатних творчо мислити і самостійно вирішувати складні завдання, пов’язані з невизначеністю умов біотехнологічних систем, але також є одним з найважливіших засобів розвинути у майбутніх фахівців дослідницькі вміння й навички, які потім широко і з успіхом застосовуються ними у практичній діяльності.

Перші кроки у світ науки: Наукова зміна з «Наукової зміни»

Важливе місце в діяльності кафедри біотехнології і мікробіології займає організація роботи студентських наукових гуртків. Щорічно у роботі гуртків «BIOTECH» та «Cella mirabilis» бере участь більше 30 здобувачів різних курсів та рівнів підготовки, починаючи з першого курсу бакалаврату і закінчуючи випускними курсами ОНС «доктор філософії». Роботи гуртківців завжди одержували й одержують високу оцінку на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, результати робіт проходять апробацію під час участі гуртківців у роботі міжнародних та вітчизняних наукових конференцій.

Науковий старт 2020

Ось і прийшла весна. А разом з природою, прокидається і жага до творчої і наукової діяльності. Після зимового затишшя у лабораторіях кафедри біотехнології і мікробіології знову пожвавлення. Отримавши поповнення зі складу цікавих до науки першокурсників, продовжує свою роботу науковий гурток «Cella mirabilis». Ідеї є, натхнення є. Вперед, до наукових відкриттів!

Перші кроки у світ науки

Світ довкола нас грандіозний і дивовижний. Кожен день може бути сповнений неймовірними враженнями, особливо, якщо ці враження від власно зроблених наукових відкриттів!

На кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ вже багато років існує гарна традиція – долучатися до перших кроків у науці школярів – членів Малої Академії Наук (МАН). Результатами багаторічної тісної співпраці викладачів та студентів-науковців стали перемоги «підшефних» МАНівців у конкурсах районного, міського та обласного рівнів. Не виключенням став і цей навчальний рік. Школярі з різних навчальних закладів під керівництвом викладачів кафедри і студентів-гуртківців наукових осередків «Cella mirabilis» та «BIOTECH» робили свої перші кроки у світ науки.

Осінь наукових стартів

Ось і закінчується така, напрочуд лагідна, осіння пора. Закружляли у повітрі перші сніжинки – первістки зими. Але нас ще довго зігріватимуть теплі, різнобарвні осінні спогади. Серед яскравих вражень осені цього року на кафедрі БТМ – наукові старти МАНівських робіт учнів середніх та старших класів київських шкіл. Допитливість і цікавість до наукової роботи привели восьмикласників ліцею «Наукова зміна» Марію Погасій, Івана Соломатіна і Назара Лифенка та десятикласницю спеціалізованої школи №82 ім. Т. Г. Шевченка Ірину Кафанову до мікробіологічної лабораторії. Перші наукові кроки, перші власні досліди, перші враження від мандрівки у світ мікроорганізмів.

84 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті»: робота секції «Біотехнологія і мікробіологія»

23-24 квітня 2018 р. у Національному університеті харчових технологій проходить 84 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті», у якій беруть участь молоді науковці з України, Румунії, Білорусі, Молдови, Болгарії, Македонії, Азербайджану, Туреччини, Киргизстану, Ірану.

Під час роботи секції «Біотехнологія і мікробіологія» було заслухано 24 усних доповідей магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології.

Ще одна профорієнтаційна «родзинка»: спільний екобіотехнологічний проект студентів і школярів

Нині спостерігається різке зростання інтересу до екологічного виховання школярів. Зумовлено це тим, що ідеї невичерпності природних багатств та можливості скорення природи відживають своє. Але в багатьох людей все ще зберігається безвідповідальне відношення до навколишнього середовища, споживацький підхід до природи, низький рівень екологічних знань і культури, несприйняття екологічних проблем як особисто значимих, не розвинена потреба практичної участі в реальній природоохоронній діяльності. Розв’язати ці проблеми вже неможливо без перебудови мислення кожної окремої людини і починати варто зі школи.

Організм людини не може функціонувати без взаємозв’язку з навколишнім середовищем. Речовини, що надходять у наш організм із довкілля, впливають на процеси життєдіяльності організму. Нам важливо знати, які речовини корисні нам, і в яких кількостях, а що шкідливо й до якого ступеня. Цю інформацію за допомогою біоіндикаторних методів і спробували одержати на практиці юні науковці кафедри БТМ з гуртка «Cella mirabilis» та школярі СШ №25 м. Києва під час виконання спільного екобіотехнологічного проекту.

Царство біології для майбутніх біотехнологів

Зовсім недавно, а саме 25 квітня 2017 року, пройшов невеликий захід в стінах нашого Національного університету харчових технологій. Саме кафедра біотехнології і мікробіології була рада вітати наших любих п’ятикласників: таких маленьких, але вже таких зацікавлених у біотехнологіях. Звичайно, у цьому заході нам допомагали: доцент Красінько Вікторія Олегівна і старший викладач Омельчук Євген Олександрович. Ми ж, студенти 1 у 2 курсів, які є гуртківцями «Cella mirabilis», охоче згодилися допомогти.

Кафедра біотехнології і мікробіології – «наукова кузня» робіт МАН

У жовтні 2015 у рамках популяризації науково-дослідної діяльності кафедри біотехнології і мікробіології та для профорієнтування талановитої шкільної молоді було проведено спеціальне заняття наукового гуртка "Cella mirabilis", на якому студентки 4 курсу Людмила Диптан та Олена Герасимець допомогли учениці 9-го класу СШ №185 м. Києва ім. В. Вернадського Красінько Ользі виконати дослідницьку частину роботи на конкурс МАН. Робота присвячена впливу мікрохвильового опромінення на живі об’єкти. Дівчата вивчали зміни у морфології дріжджових клітин під впливом мікрохвиль.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Наукова діяльність Студентський гурток «Cella mirabilis» Наші активності